Polecane posty

nicram    0

siema

 

mam na oku pustą oboro-chlewnie 24m x 9m

budynek na staromodny z jednej strony są uwiezie z drugiej chlewiki pomiędzy korytarz

 

nie mam pojęcia jaką propozycje mógłby złożyć

 

ktoś wynajmuje? lub użytkuje ?

 

jaki duży obiekt i za ile na rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Znajomy podobny budynek to płaci 1500 na rok, tylko chyba środek remontował.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

jak byś miał od razu czym ją zastawić i nie dokupywać paszy to można by było do 4 tys zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicram    0
Napisano (edytowany)

4-5 tys sporo zwłaszcza że w środku jest nieciekawie

 

kto miałby robić renowacje wnętrza bo przecież nie ja no chyba ze umowa najmu długoterminowa co jest wątpliwe ;/

 

niewidem dokładnie ile sztuk można by wstawić ale gdyby doszło do najmu to chciałbym całą ją wypełnić od początku to oczywiste

Edytowano przez nicram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0
Napisano (edytowany)

Sąsiad wynają taki budynek 50x20 i połowe zastawił krowami a połowe nasypał zboże i zapłacił 4tys./rok.I wynają na 10 lat.A ty na jaki czas możesz go wynająć?Bo jak na krótki okres to szkoda kasy na remont.

 

Sąsiad wynają taki budynek 50x20 i połowe zastawił krowami a połowe nasypał zboże i zapłacił 8tys./rok.I wynają na 10 lat.A ty na jaki czas możesz go wynająć?Bo jak na krótki okres to szkoda kasy na remont.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277
Napisano (edytowany)

kto miałby robić renowacje wnętrza bo przecież nie ja no chyba ze umowa najmu długoterminowa co jest wątpliwe ;/

No chyba nie myślisz że właściciel dla ciebie wyremontuje??

Licząc koszt postawienia takiego budynku 4 tys na rok to nie tak dużo

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nicram    0

A ty na jaki czas możesz go wynająć?Bo jak na krótki okres to szkoda kasy na remont.

no właśnie, tego jeszcze nie wiem

Licząc koszt postawienia takiego budynku 4 tys na rok to nie tak dużo

 

jak byś miał od razu czym ją zastawić i nie dokupywać paszy to można by było do 4 tys zapłacić

 

dużo czy nie dużo hmm... każda złotówka się liczy gdyż połowę musiałbym wstawić na kredyt

pozatym nie stały by tam mleczne sztuki co daje mniejszy dochód ze stanowiska.

Zmagazynować odpowiednią ilosć paszy przy dzisiejszej i "jutrzejszej cenie paliwa bez szybkiego zwrotu.

pozatym w tv juz rozpuszczają wieści o chorobie bydła ... kolejna manipulacja rynku rolnego ;/ jak będą to rozdmuchiwac to ceny spadną

 

jakich jeszcze argumentów moge użyć w negocjacjach wynajmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

chciał bym odnowić temat. Ile można zapłacić za wynajem obory na 10szt bydła. Budynek w dość dobrym stanie ale od 10lat pusty. Miał by być wynajęty tylko od listopada do kwietnia. Będą tam stały jałówki i krowy zasuszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Sąsiad wynają taki budynek 50x20 i połowe zastawił krowami a połowe nasypał zboże i zapłacił 8tys./rok

Twój sasiad magazynuje zboże w tym samym pomieszczeniu, co trzyma krowy?

Ze zbożem nic się nie dzieje? Nie pleśnieje od wilgoci, którą tworzy bydło? Będę wdzięczny za odpowiedź, bo sam mam patent, żeby przerobić stodołę na krowy, chów wolny, ale cała to za dużo, do tego nie miał bym gdzie trzymać za bardzo zboża i myślałem właśnie nad patentem, żeby pierwsze i drugie wrota przerobić pod bydło, 3 to korytarz przejazdowy, zadawanie paszy etc, a w sąsieku trzymałbym zboże, tylko właśnie nie wiem,czy nic by się z tym nie działo :(


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Jeśli ta stodoła nie ma stropu to wilgoci nie powinno być. Jak nie będzie się dostawać woda i śnieg przez dach lub gnojowica od bydła to powinno być ok, tylko zainwestuj w papę pod zboże żeby nie leżało na ziemi lub na betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Pomiędzy jest ściana i obite jakąs folią i nic sie nie dzieje. :)


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10

Witam czyli tak jak w temacie jest napisane wacham się czy iść się spytać czy nie mam kilometr do sasiedniej wsi a tam jest takie starsze małżeństwo które ma wmiare oborę oczywiście pustą i czy Wy wydzierżawilibyście taką oborę na opasy?ma również stodołę drewnianą ale słomy i siana wejdzie trochę sztuk,A w oborze to ja bym liczył że 30 sztuk postawie po obu stronnach po 15 sztuk,Obora ma jakieś 24 metry długości.Liczę na wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Moim zdaniem jeżeli stan jest dobry to czemu nie. Ale czy oni będą chcieli aby obcy im po działce się kręcił z maszynami? No i kwestia czasu dzierżawy. Jeżeli już to około 10 lat. Czynsz to zaproponuj 10 zł/m2 budynku. Zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97
Napisano (edytowany)

To za dużo te 10złm2.

Myślę że cena w granicach 3zł/m2 powinna być zadowalająca do tego jeszcze płacisz za wodę, prąd.

Tylko to trzeba po cichu załatwić między sobą bo jak się skarbowy dowie to Ci co wynajmują mogą mieć problemy

Sam wynajmuję taką stodołę i za około 120m2 płacę 300zł + prąd/miesiąc=3600zł na rok

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krone125    10
Napisano (edytowany)

Ja płaciłbym normalnie podatek za budynki do gminy za obore i stodołe ,i jeszcze na dodatek woziłbym babcie do kościoła bo jej chłop chorowity teraz i po wylewie chyba.A po ile teraz Sokołów ma bydlo do odchowu?

Edytowano przez krone125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez matek214
      Chcę wybudować oborę na ; dwie krowy, dwie kozy, dwa kuce, dwie świnie. Ona nie ma być zbyt wielka gdzieś 25m na 8m. Nie mam pojęcia ile będzie cały koszt budowy kosztował. Proszę o pomoc!
    • Przez pawel9898
      witam wszystkich
      na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeglądałem już dziesiątki tematów ale nie trafiłem na konkretny...
      jak wszystkim wiadomo czasy są ciężkie i żeby się utrzymać trzeba powiększać produkcję i w tym problem ;/
      chciałbym powiększyć stado krów mlecznych ale na drodze staje mi za mała obora, chciałbym ją powiększyć, zmodernizować, rozbudować załączam rysunki jak jest w tej chwili i jaki mam pomysł na rozbudowę:
      obecnie:
      plany:
      chcę wyburzyć te pomieszczenia na dojarkę i paszę, i w tym miejscu zrobić stanowiska i dobudować duży przejazdowy budynek z boku na rusztach . trzeba też wymienić stanowiska w starej oborze gdyż mają juz około 30 lat, to chyba tyle
      a byłbym zapomniał, wymiary starego budynku to 11x32
      dziękuję za wszelakie podpowiedzi i porady
    • Przez stolarz88
      Kontynuacja tematu z 2012 roku, zachęcam do pochwalenia się swoimi wynikami jakie osiągnęliśmy w mijającym roku 2013.
       
      U mnie 41 krów dojnych, obora uwiązowa, wydajność 10250 litrów, tłuszcz 4,25 białko 3,36.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      no więc panowie tak jak w temacie najtańsza obora wolnostanowiskowa na 50 szt opasów [ byki ]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj