Zaloguj się, aby obserwować  
Pasior

McCormik 105 CX czy zetor 11441?

Polecane posty

Pasior    0

Jestem użytkownikiem Same Roller 70. Jest to ciągnik główny w gospodarstwie 30 ha i jestm z niego zbytnio nie zadowolny. Jest bardzo awaryjny i za małą moc posiada. Teraz chce go zminić. Nastawiony byłem na Zetora 110 KM. Ale niedawno został zaproponowany mi Mc Cormik 98 KM. Ciągnik ma byc uniwersalny w gospodarswie. Używany do pługa agregatu ale także do trannsportu. Co mam zrobić? MOże jeszcze coś innego ale w tych granicach cenwych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

ja bez wachania bym wzioł Mc Cormik 98 KM choć mam zetoa i jestem z niego zadowolony ale słyszałem że te nowe zetoy to kupa zlomu wszystko sie psuje to już nie te podćwe 7211 chyba że kupujesz używanego to jeśli bys barał z silnikiem 6 cylindrowym to moge Ci polecić zetora tańszy w utrzymaniu i po zatym maszyna nie do zajeżdzenia a te nowe to odrazu powini z nich żyletki robić


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja bez wachania bym wzioł Mc Cormik 98 KM choć mam zetoa i jestem z niego zadowolony ale słyszałem że te nowe zetoy to kupa zlomu wszystko sie psuje to już nie te podćwe 7211 chyba że kupujesz używanego to jeśli bys barał z silnikiem 6 cylindrowym to moge Ci polecić zetora tańszy w utrzymaniu i po zatym maszyna nie do zajeżdzenia a te nowe to odrazu powini z nich żyletki robić

Prezesmax dlaczego taki cięty na nowe jesteś sam masz niestarego i chwalisz, z tego co ja się orientuje najgorsze były brane te na spo i przed watem takie jak Twój, teraz proximy i forterry to już chyba lepsza jakość jak ta stara seria taka jak Twoja :P

Co do wyboru nie mam styczności ani z jednym ani z drugim, ale zetor chyba będzie trochę tańszy, ale najlepszej opini w okolicy nie ma, a co zachodniach to zachodniak i w dodatku perkins przynajmniej na paliwie zaoszczędzisz a myśle że dłużej wytrzyma bez remontu od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

A co Ci tak ten roller szfankował przecież to dobre ciągniki moze pracownik ma za ciężką nogę :P , ile palił roller? jak jeszcze spo to nad czym się tu zastanawiać tylko MC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
Ma byc to nowy ciągnik na SPO. Chce dodać że posiadam gospodarstwo warzywne i sprzęt obsługują pracownicy bo ja pracuje dodatkowo. McCormik pociągnie 4 skibowy obracany pług na zwięzłych ziemiach? Roller 70 ciągnął 3 skibowy obracany ale przy głebszych pracach robił to z dużym wysiłkiem

McCormik pociągnie spokojnie 4 skiby umnie somsjsd ms JD 90 konego i pług ibis 4 skipowy i na 1i2 klasie to sobie radzi bez problemu tylko to są tereny plaskie bez wzniesień


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

Też tereny płaskie. Cenny tych ciągników biorąc pod uwage wyposażenie są wyrównane. Tylk że Mc ma małą mase tylko 3800kg. Przy Rollerze szwankowala pompa od podnośnika, elektryka no i posiadałe małe niedorópki. dlatego jestem uprzedzony do tej marki bo inaczej bym brał większego Sama. Jego spalanie było niezachwycające jak na ten typ ciągnika. Przepraszam ale pomyliły mi się oznaczenia. Ma być to C-Max 105

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=27223

 

Ma być to C-Max a nie CX!!! Sorki za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jezeli to ma byc C max to zmienia postac rzeczy bo jest to ciagnik maly gabarytowo dosc lekkion pasowalbymi najbardziej do tura i transportu oraz lzejszych prac zetor jest za to ciezszy wiekszy ale pozostaje pytanie o jego jakosc bo nawet dilezy mowia ze to juz nie to co dawniej a apropo rollera to ile masz w nim mtg z ktorego jest roku i jesli mozesz to napisz dokladniej ile ci spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jezeli to ma byc C max to zmienia postac rzeczy bo jest to ciagnik maly gabarytowo dosc lekkion pasowalbymi najbardziej do tura i transportu oraz lzejszych prac zetor jest za to ciezszy wiekszy ale pozostaje pytanie o jego jakosc bo nawet dilezy mowia ze to juz nie to co dawniej a apropo rollera to ile masz w nim mtg z ktorego jest roku i jesli mozesz to napisz dokladniej ile ci spala

Forterry już nie ta jakość a proximy to też już nie ta jakosc? :P

Co do rollera z którego jest roku, koleś ma u nas same explorer z 98 r i jest bardzo zadowolony jest kilka lambo 100 km i również ludzie nie maja absolutnie żadnych problemów, podobno duże lambo i same są produkowane w niemczech,, może trafił Ci się taki roller kumplowi trafil się taki DF wadliwy np

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

C-Max 105 jest za lekki to 4 skib w obrocie, a tym bardziej, że ziemie zwięzłe.jak spalanie Rollera Cię nie zadowala to w zetorze może Cię zaskoczyć- i to niemiło.... :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!

I w 4 obrot problemu nie będzie a co do mc to niewypowiem się bo na jego temat nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!

I w 4 obrot problemu nie będzie a co do mc to niewypowiem się bo na jego temat nic nie wiem

popieram cię znajomi maja zetor typu 7211 7245 itp i mówią , ze nie pala duzo tylko mają mało przełozen i przez to ciągle są na obrotach


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Jak pisałem setki razy zetor wcale tak dużo nie pali!

I w 4 obrot problemu nie będzie a co do mc to niewypowiem się bo na jego temat nic nie wiem

Tak niektóre maja spalanie jak sześćdziesiątka albo trochę wyższe.

Popieram wybór zetora 11441 znajomy obrabia 200ha takim sprzętem i jest idealny na taka powierzchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie dużo tzn ile? a co do c 360 to jak jest w złym stanie chla po 6 - 8 l, dobra c360 4 -5,5l/godz zegarową, druga sprawa mtg w nowych zetorach jest krótka i realne spalanie wychodzi wyższe,

Moze ktoś ma poównanie w końcu, bo bardzo jestem ciekaw czy 7245 pali więcej od 8441 i czy ta proxima pali więcej od 7340?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja zawsze podaje spalanie na godzine zegarową a nie na mtg :P

a po druge jak do ciagnika podepniesz za małe lub za duze maszyny wiadomo ze spali wiecej

powiem tak

żeby ocenic spalanie to kup go zrób nim pare mtg i wtedy oceń czy on dużo czy mało

niewiem skąd sie wzielo te powiedzenie ze "zetory to chlajusy" albo zetory to dyzo palą" :D :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

Jest to Roller z 2003r. Ma 2200mtg. Jak miałem okazje porównywać to zetro i roller spaliły podobnie. Nawet w lekkim transporcie nie żałował sobie paliwa. Przy orce 20l/ha szło lekko. Zależy jeszcze od tego po jakich uprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jest to Roller z 2003r. Ma 2200mtg. Jak miałem okazje porównywać to zetro i roller spaliły podobnie. Nawet w lekkim transporcie nie żałował sobie paliwa. Przy orce 20l/ha szło lekko. Zależy jeszcze od tego po jakich uprawach.

Z jakim zetorem porównywałeś to spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

80KM. MI ten ciągnik nie odp, ale jeśi ktoś szuka takiego to w przyszłym roku go sprzedaje bo ma dopiero 4 lata a był brany na Sapard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasior    0

No dużo. Ogólnie nie jest to tractor do ciężkich prac. A jaki mi ciągnik radzice w ceni do 150 ty zł netto i żeby miał min 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja co do innych zachodnich to nie wiem bo nie mam ale posiadam Zetora 11441 i w innych tematach opisałem dokładnie spalanie, ciągnikowi niczego nie brakuje w prasie rolującej Z590/1 w słomie pali mi 6,5-7l na godzinę zegarową a w pługu 4x48IBIS duże rozbieżności zależnie od ziemi, głębokości, operatora, ale od 11- 15l na godzinę testowałem kilka razy np. zimowa orka na kawałku 30ha za 12godzin spalał 168l na dzień myśle że to nie jest super mało ale i nie dużo ja jestem zadowolony choć teraz na SPO kupuję Agroplus87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
ja co do innych zachodnich to nie wiem bo nie mam ale posiadam Zetora 11441 i w innych tematach opisałem dokładnie spalanie, ciągnikowi niczego nie brakuje w prasie rolującej Z590/1 w słomie pali mi 6,5-7l na godzinę zegarową a w pługu 4x48IBIS duże rozbieżności zależnie od ziemi, głębokości, operatora, ale od 11- 15l na godzinę testowałem kilka razy np. zimowa orka na kawałku 30ha za 12godzin spalał 168l na dzień myśle że to nie jest super mało ale i nie dużo ja jestem zadowolony choć teraz na SPO kupuję Agroplus87

Do prasy to jest bardzo dobry może i spali więcej ale znajomy prasuje nim sipmą rolującą i uważa to za bardzo dobry zastaw

orze pługiem cztero skibowym obrotowym Uni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj