goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Klepk995    182

Wiem Ojciec mi to dziś też powiedział że jak je opryskamy to je opóźnimy więc niestety trzeba się przeprosić z haczkom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

przypominam że dzisiaj pełnia. Na dzisiaj i jutro zapowiadają miejscami przymrozki. Pewnie nie takie jak w ub sezonie ale... :D

Na ogrodników też nocki za ciepłe nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wiem Ojciec mi to dziś też powiedział że jak je opryskamy to je opóźnimy więc niestety trzeba się przeprosić z haczkom :P

A mocno zarośnięte? bo jeżeli tak to lepiej opryskać, haką popodrywasz krzaki i jeszcze bardziej je opóżnisz niż oprysk.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Bez przesady znowu... na zdjęciu widać że ziemniaki są w sam raz pod haczkę także mniej im zaszkodzi niż oprysk... Bardziej ekologicznie i taniej będzie przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

A mocno zarośnięte? bo jeżeli tak to lepiej opryskać, haką popodrywasz krzaki i jeszcze bardziej je opóżnisz niż oprysk.

nie bardzo haczka sobie z tym chwastem poradzi tak jak pisze @Zetorek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz    3

Witam no i stało się zmarzło nam wszystko żiemniaki za 10 dni do kopania co teraz z tym robić fasloa ,ogórki ,małopolska okolice Bochyni - 3 przy gruncie pewno okło -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

u nas tak samo tabaka będzie. oj będzie drogo, mniej woreczków więcej kasy, nie ma co płakać :mellow: :) . jedyne co mnie martwi to to że może mi nie starczyć pyra do końca następnego sezonu. stary idzie i jeszcze pójdzie ze 3tyg. a mam tak z 10-15 t to prawie zejdzie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wręcz przeciwnie. Gdyby nie pomarzły zbiory by były bardziej w czasie rozłożone. A tak cena poleci szybko bo wszystko na raz pójdzie. Co było w zeszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

saszeta dobrze mowi ale poczekajmy niech wiecej osob poda jakies informacje,czy u nich bylo na minusie czy nie

łodzkie.powiat PODDĘBICE-termometr na włokninie pokazal -4,niestety nie wszystko bylo przykryte...marzły podczas kwitnienia

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie małopolska okolice oświęcimia tak samo na minusie i krzaczki owiędły. Zasilacie jakimś asashi czy podobnym ustrojstwemc po tych mrozach??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

W okolicach Sieradza też dosyć mocno zwiędły, Lord to prawie do gleby zmarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zastanawiam się czy dzisiejszej nocy nie będzie poprawki.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

O ja pierdziele... Tyle pracy na marne... u mnie na wczesne nie ma szans bo zbyt krótki okres wegetacji (wczesne w czerwcu oczywiście), zdążyłem przed deszczem w poniedziałek i wtorek obredlić - dwa dni lało, dziś zupa na polu. Nieciekawie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

u mnie dziś mróz był wszystko zmarło,krzaki czarne co robić opryskąć czymś podobno sama woda pomaga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pomaga, tak jak umarłemu kadzidło ;)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

U mnie jakoś poje**nie, na dołku między zabudowaniami zmarzły a na górce prawie bez zabudowań lekko tylko przymarzły. Ogólnie zrobiły się lekko czarne i nie powinny zmarznąć do samej ziemi, zobaczymy co to będzie :o...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małopolska oklolice krakowa przy łakach przemarzły do zera. gdzie wyrzej to w połowe je scieło nie za dobrze se apowiada tyle roboty i na marne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DowNload741    0

Deszczowane od godziny 3 rano do 7 deszczownią rurową przetrzymaly przymrozek -1.5 stopnia bez uszkodzeń , pozostałe w 30 % zmarzly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

powiat lublin, u mnie spokój. spadło najniżej do 3st, a przy gruncie nie wiem, ale było bezpiecznie.

też wolałbym żeby szybko wczesne poszły, żeby rozładować ilość ziemniaka w czasie. a nie na raz hurra


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Lubania na Dolnym Śląsku zapowiadano 1C, a było -3. Wstałem o 4:30 i zabrałem się za deszczowanie i tak do 6:30 kiedy mróz zaczął powoli puszczać, a słońce zaczęło rozgrzewac powietrze. Niestety ziemniaki od połowy w górę zmarznięte. Pół ha wczesnych, które już niebawem miały kwitnąc poszły w bagno. I cała praca na marne. Jest jakiś sposób aby pomóc ziemniakom "odżyć" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kolego asahi pomaga ja wróciłem z handlu i prosto w pole i powiem tak bardzo dużo ziemniaka zmarzło tylko po górkach coś sie ostało a tak czarno na polu. ja jak tylko wiatr ustanie to asahi to już 3 raz pryskam te co nie pryskane asahi to bardziej zmarzły wydaje mi się że środek dobry. i cena raczej powinna być ale to jeszcze od nas samych zależy czy będziemy chcieli coś zarobić czy udowodnić sąsiadowi że ja to pierwszy sprzedam a ty nie a za ile to już nikogo nie obchodzi. byle pierwszy.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj