goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

przemol87    186

ja nie maczam w torfie ani nie wsypuje torfu do skrzynek,

w gospodarstwie bazuje glownie na denarze i lordzie wiec te odmiany bede mial pod przykryciem,

nie stosuje rzadnych odrzywek ale dolistnie daje biostymulator oraz mocznik(zabiegi osobno)

skrzynki 40x60 oraz 40x50(foto w galerii)

wloknina 19g 320cm brzegi wzmacniane firmy pegaz agro oraz megaron


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja też tylko kiełek i w ziemię. U nas idzie głównie irga także nie kombinuje czasami sadze irysa ale to bardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja już 6 lat temu a kiełkowaniem eksperymentowałem i wnioski mam ale maczanie to nie do końca jest takie jakie być powinno, nie sprzedaje pomysłów na wczesnego, dodam że 2003r miałem bez fliseliny ziemniaki 28 maja około 100kg z ara, czyli 1-2 tygodnie wcześniej od normalnych podkiełkowanych wszystko notuje.. w tym roku całkowita nowość w teście ale jak wyjdzie to za kilka lat może coś opowiem. wszystko badania porównania, zobaczymy, dla mnie nie wiadoma ale może coś tam będzie. :rolleyes:

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu całe skrzynki maczamy w starej wannie tak około tygodnia przed sadzeniem. Ładnie się zdążą ukorzenić.

 

A te ziemniaki to ile sie mają moczyć w tej wannie.B. prosze o odp.

 

Ja moze z maczanie spróbuje ale niewiem ile tak je moczyć

 

Wie ktos ile moczyc te ziemniaki??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Na wannie masz dwie listewki po jej szerokości tam kładziesz skrzynkę i jakimś wiaderkiem czy garczkiem polewasz skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

A te ziemniaki to ile sie mają moczyć w tej wannie.Wie ktos ile moczyc te ziemniaki??? :)

nie dłużej niż 2 tygodnie bo może kiełkom zaszkodzic...

Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

jak tam sadzeniaki?:) prognozy optymistyczne, moze uda sie wysadzic pod pkrycie po 20tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ja Asterixa bede sadził jak tylko bedzie sie dało wjechac w pole czyli gdzie 25-30 marzec


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

My planujemy wyjechać w sobotę i bronami przejechać, ale czy się plany powiodą zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja Asterixa bede sadził jak tylko bedzie sie dało wjechac w pole czyli gdzie 25-30 marzec

Co znaczy położenie geograficzne. U mnie w ziemię łomu nie da się wbić za sprawą zmarzliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Witam. U mnie sąsiedzi już dzisiaj zaczęli sadzic ziemniaczki. Nie wiem czy to nie za wcześnie, biorąc pod uwagę. że to dopiero połowa marca. Ja się narazie wstrzymam do początku kwietnia, lub zaryzykuje 1h koło soboty jak się jescze ziemia nagrzeje. Obawiam się czy nie powróci escze mróz;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Witam. U mnie sąsiedzi już dzisiaj zaczęli sadzic ziemniaczki. Nie wiem czy to nie za wcześnie, biorąc pod uwagę. że to dopiero połowa marca. Ja się narazie wstrzymam do początku kwietnia, lub zaryzykuje 1h koło soboty jak się jescze ziemia nagrzeje. Obawiam się czy nie powróci escze mróz;/

 

Mróz napewno jeszcze bedzie przeciez dopiero dzis połowa marca... kwestia tylko czy rzedu 1stopnia czy 15stopni

Ja jakbym czekał az przymrozki całkowicie zanikna to wczesnego bym sadził koło połowy maja

  • Like 1

Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Astrzak ja poczekam do połowy kwietnia,(w maju to już n wczesnego zapóźno) bo boje się że listki opadną:) Przy dużym mrozie nawet osłona nie pomoże. A wiesz jak to jest z gospodarzami, jak jeden ruszy w pole to już każdy wyjeżdża żeby to czasem innemu sie nie udało wcześniej wychodować ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Sadzicie już a ze starymi co zrobiliście? na pole wywieźliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ja jutro jak czas pozwoli to startuje z nawozem i uprawą :P

 

Przecież w okolicach Sieradza gleba jest jeszcze przemarznięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja dzisiaj zaczalem uprawe ale sadzenie dopiero w sobote

u mnie ziemia nie jest zmarznieta

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Ja u mnie w okolicy sadze pierwszy ale nie jest to wcześniej niż 24 marzec i tak już od kilku lat. Byłem dziś na polu i u mnie jeszcze lipa ziemia tak na 40 cm przymarznięta. Trzeba zaczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Właśnie u mnie we wsi jeden gospodarz wyjechał uprawic pod sadzenie. Ale co to za robota jak co chwile sie topi...

@Thor świete słowa


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

ja w poniedzialem lece z polifoska 5 500kg/ha, uprawa, w srode saletra 300kg/ha, uprawa i sadzenie, no i oczywiscie przykrycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj