goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

bolid20    98

koledzy mam pytanie gdzies wyczytałem o przesypywaniu ziemniaków torfem mam pytanie jak to zrobic i ile czasu w tym torfie maja stac w skrzynkach trzymam ok 6 tygodni a z torfem jeszcze nie próbowałem dzieki za wszzelkie wskazówki na pewno bedą cenne.

 

Co do tego torfu to jest dobra sprawa jak nie masz miejsca gdzie jest i ciepło i wilgotno bo mało kto ma pomieszczenie osobne do kiełkowania gdzie jest duża wilgotność powietrza a torf zraszasz wodą i trzyma wilgoć. Korzyścią jest też, że takie ziemniaczki dużo szybciej się aklimatyzują w ziemi ale roboty przy przygotowaniu i potem przy sadzeniu o połowę więcej.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A obliczył ktoś jak to wygląda z kosztami torfu na 1 ha ziemniaków? Czy to jest w ogóle opłacalne pomijając już to, że trzeba się dodatkowo narobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wywrotkę dobrego torfu za 400zł kupiłem. Ale nie do ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości agrowłókniny używacie do przykrywania ziemniaków wczesnych ? Ja przeważnie używam 21g/m2. Kiedyś miałem 19g/m2, ale była ona bardzo cienka. A widzę, że jest jeszcze dostępne 23g/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z kosztami nie ma tragedii jeśli chodzi o torf ale szczerze mówiąc jakoś nie widzę tej roboty z torfem. Chyba szkoda się męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jakiej grubości agrowłókniny używacie do przykrywania ziemniaków wczesnych ? Ja przeważnie używam 21g/m2. Kiedyś miałem 19g/m2, ale była ona bardzo cienka. A widzę, że jest jeszcze dostępne 23g/m2.

19


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jakie macie światło w pomieszczeniu gdzie kiełkujecie ziemniaki?? świetlówki czy zwykłe żarówki... mam zwykłą żarówkę 60w a kiełki ładne i grube są jak na razie


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja nie doświetlam niczym(w pomieszczeniu ciagle jest ciemno). Dopiero jak hartuje mają dostęp do światła dziennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiem tak strach ma wielkie oczy w 3 osoby 4 godzinki i tona pyrek w torfie ciekawe jaki bedzie efekt?

zastanawiam sie na zasadzeniem w sobote pare rajek młodego byłem dzisiaj uprawiac i gruberek na 20 cm idzie i nawet sie kurzy! masakra widoki takie jakby zimy nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zaglądałem w pole i ziemia bardzo ładnie się uprawia, nie jest wcale za mokro. Mimo wszystko jak już wcześniej wspominałem do połowy marca nie zamierzam pchać się z sadzeniem wczesnych ziemniaków. Natomiast jutro zamierzam dać pierwszą dawkę azotu na pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek9335    1

A jak tam reszta, macie warunki do sadzenia? Macie zamiar sadzic w najblizszym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

pamiętam jak znajomy w styczniu 2007 truskawki w polu sadził. A w kwietniu i maju spore przymrozki były. I na pogodach długoterminowych mówią że może być powtórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mam kawałek pola 0.4ha IV i V klasa wcześniej leżało odłogiem dopiero w tamtym roku zasiałem tam łubin a później jeszcze facelię i tak na zimę się zaorało. Jak myślicie jest sens kupić sadzeniaka jakiejś wczesnej odmiany i tam wsadzić w połowie marca może wcześniej i to przykryć agrowłókniną która tez musiałbym kupić. Chyba że wadzić winete bo jej sadzeniaka mam. Sadzeniaki te co mam nie są kiełkowane tylko lekko pobudzone bo leżą w workach w piwnicy( bunkier) a tam jest już dość ciepło. To pole jest w środku lasu dzików u nas za wiele nie ma chociaż się zdarzają. Ziemniak dla siebie i dla rodziny oraz sąsiadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A sadź - kup sadzeniaka po 2000 za tonę do tego włóknina i kokosy zbijesz na tych 0.4ha to tak jakbyś posiał 10ha pszenicy

:)


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

sadzicie juz?? rozmawiałem z rumunem i mówił ze u nich juz posadzone 20 MAJ POLSKA BIZNES!!! będą wozić jak rok temu.... byłem w tamtym tyg w CZECHACH i tam nie widziałem zeby sadzili ale sieja zboża... w w Niemczech w tym tyg sadza wczesne ziemniaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

sadzicie juz?? rozmawiałem z rumunem i mówił ze u nich juz posadzone 20 MAJ POLSKA BIZNES!!! będą wozić jak rok temu.... byłem w tamtym tyg w CZECHACH i tam nie widziałem zeby sadzili ale sieja zboża... w w Niemczech w tym tyg sadza wczesne ziemniaki...

w tamtym roku tez polskie chłopki handlowali rumunem ze niby polski młody ziemniak wystarczy tylko donieść uprzejmie do PIOR-inu i problem z głowy ,tak przynajmniej było na Targpiascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1113

PIORiN palcem nie kiwnie, oni wolą iść tam gdzie wszystkie papiery mają podane na tacy zrobią kontrol w godzinę a resztę dnia wypierdzą w biurze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

PIORiN palcem nie kiwnie, oni wolą iść tam gdzie wszystkie papiery mają podane na tacy zrobią kontrol w godzinę a resztę dnia wypierdzą w biurze.

gwarantuje Ci ze kary sie posypały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62

rok temu na RYBITWACH PIORiN wpadł na giełdę i za blabował tira rumuńskiego i sie skończył handel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Dlatego trzeba w takich sytuacjach interweniować i nie dać sie robić w balona , a nie ze naszego młodego ziemniaka nie ma na giełdzie jeszcze a cena leci w dół bo chłopki zweszyli interes na rumunie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

ja planuje zacząć koło 6 marca, jeszcze kiełki trochę małe i nie zahartowane, planowane było na 15 a tu taka pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

ja też na początku marca planuje sadzić. A w mojej okolicy jeden gość już tydzien temu posadził :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj