goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dysydent    3126

siarczan amonu? tak kilka razy i rosły a jakże tylko trzeba z umiarem relatywnie do pH gleby jeśli pole poniżej 5,5 to broń Boże.
Teraz wolę saletrzak z borem bo pola własnie przez tego parcha kwaśne pod kartofel wybieram choćbym miał wcale nie sadzić gdy nie mam takich a i tak coraz gorszy to biznes to pewnie ... z resztą nie wiem ja spod Zamościa i u mnie bardzo wczesne rzadko wychodzą w sensowny czas bo nawet teraz śnieg leży, ziemia zamarznięta i na kamerze widzę ze jeszcze nowy śnieg padać zaczyna tak przy plus jeden do zera tak że co najwyżej w temacie kartofli to se mogę na a razie ... popisać na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz zimy są dużo cieplejsze i ilość śniegu teraz a kilka lat temu co leżało go po kolana i więcej to jest różnica. Jak jest mało śniegu na Polach to wiosna będzie sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

poprzedni i obecny rok to raczej lekkie ochłodzenie klimatu z większą ilością opadów i pewnie to wynika z cyklu słonecznego który kończy własnie swoje minimum i jeśli trend ocieplenia klimatu powróci to jeszcze nie w tym roku tak że jeszcze nic nie wiadomo. prognozy poza trzy cztery dni to wrożenie z fusów i ... pożyjemy zobaczymy. ub roczna wiosna była relatywnie zimna i względnie mokra , jeszcze różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

U mnie juz kielki wypuscily, teraz schlodzilem

Ida arrow irys i riviera

Na 8 lutego nadaja 8-10 stopni na plusie, na 6 klasie szybko obeschnie i bedziemy sadzic, pod wloknine i folie

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, ahten napisał:

U mnie juz kielki wypuscily, teraz schlodzilem

Ida arrow irys i riviera

Na 8 lutego nadaja 8-10 stopni na plusie, na 6 klasie szybko obeschnie i bedziemy sadzic, pod wloknine i folie

Czemu tak wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
20 minut temu, Ursus4062 napisał:

kto normalny by 8 lutego ziemniaki sadził

Na 14 lutego widziałem 2 lata temu bodajże jak zamiast z kobietą spędzać walentynki to siuks pyrki sadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus4062    29

widziałem 2 lata temu materiał na youtube jak 13 lutego sadzili, ale szkoda patrzeć w jakich warunkach te ziemniaki były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
15 minut temu, PAN88 napisał:

Na 14 lutego widziałem 2 lata temu bodajże jak zamiast z kobietą spędzać walentynki to siuks pyrki sadził

U mnie akurat dzien wczesniej kwarantanna mija, wiec akurat idealny termin na walentynki zeby sie od baby i dzieci uwolnic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
3 minuty temu, Ursus4062 napisał:

widziałem 2 lata temu materiał na youtube jak 13 lutego sadzili, ale szkoda patrzeć w jakich warunkach te ziemniaki były

W genialnych 😂😂😂😂Troszkę mokro było ale tylko troszkę 😂😂😂 Plon pewnie 15ton 

25 minut temu, 1204198524051986 napisał:

Jak będzie 10 na plusie to będą sadzic

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. 

Ty to chyba za dużo tego szampana piszesz i pieprzysz jak poltuczony bolo😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie  10 na plusie to każdy będzie sadził. Bo jak ktoś się opóźni to nie zarobi bo cena wczesnego też szybko spada. 

Są folie i a geowłókniny grubsze więc cieplo  podtrzymają. 

Wydaje mi się że niektórzy pisząc komentarze, typu ze za wczesnie na sadzenie w lutym jak będzie temp. 10 na plusie powstrzymają rolników od sadzenia, zaś sami zaczną sądzić i się oblowia gruba kasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
8 minut temu, 1204198524051986 napisał:

Jak będzie  10 na plusie to każdy będzie sadził. Bo jak ktoś się opóźni to nie zarobi bo cena wczesnego też szybko spada. 

Są folie i a geowłókniny grubsze więc cieplo  podtrzymają. 

Wydaje mi się że niektórzy pisząc komentarze, typu ze za wczesnie na sadzenie w lutym jak będzie temp. 10 na plusie powstrzymają rolników od sadzenia, zaś sami zaczną sądzić i się oblowia gruba kasa. 

Ja zawsze na początku marca sadze i mój rekord to 3 lata temu kopanie było 9 maja . A jak tam twoje rekordy ,bo ciągle piszesz i piszesz produkujesz się a jak chciałem w zeszłym roku przyjechać zobaczyć te twoje tak wychwalane na af ziemniaki to coś skory nie byłeś do lustracji plantacji😂😂😂😂

Edytowano przez dlugin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 minutę temu, 1204198524051986 napisał:

Nigdy nie nagrywam filmików i nie ilustruje plantacji. 

A wiele ty masz lat? Bo ani ładu ani składu w tej twojej odpowiedzi 😂😂😂 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus4062    29

w farmingu plantacja zawsze wygląda tak samo więc nie ma czego pokazywać

Edytowano przez Ursus4062
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172
14 minut temu, 1204198524051986 napisał:

Jak będzie  10 na plusie to każdy będzie sadził. Bo jak ktoś się opóźni to nie zarobi bo cena wczesnego też szybko spada. 

Są folie i a geowłókniny grubsze więc cieplo  podtrzymają. 

Wydaje mi się że niektórzy pisząc komentarze, typu ze za wczesnie na sadzenie w lutym jak będzie temp. 10 na plusie powstrzymają rolników od sadzenia, zaś sami zaczną sądzić i się oblowia gruba kasa. 

Kolego nie mam nic do Ciebie, ale obserwując tematy o ziemniakach widzę kolejny tego typu twój post..że inni chcą zarobić itp. Każdy robi jak uważa i zasadzi kiedy będzie chciał itd. Na początku podpytujesz co kto, ile itp a po chwili a bo ktoś będzie przed tobą..

Nie piszę tego kąśliwie..zaczynaj sezon kiedy chcesz i niech ci tam rosną jak najszybciej,,jak i innym. każdy kto w tym ziemniaku siedzi, wie ile to pracy i chciałby zarobić. mam nadzieję,że zarobimy wszyscy odpowiednio do nakładu pracy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1757
1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

Moze ktos chce irysa sadzeniak - świeży.?

Ile go masz? Jakie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj