goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

matisz    121

W tamtym roku jeszcze walowalem,  a w tym roku podpatrzylem taki sposób i zrobiłem tak samo, dla mnie bomba.

Według mnie walowanie,czy tam splaszczenie redliny ma swoje plusy, redlina się szybciej nagrzewa, i nie przesycha tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie jak myślicie będzie komu sprzedać te pyry w obecnej sytuacji,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja tam sadzę,  wsadzilem już 0.5 ha pod wloknine. Zostało 3ha na późne. Nie żebym chciał zerowac na obecnej sytuacji ale wydaje mi sie że jak sprawy z koronawirusem będą się dalej tak rozwijać i zamkną granice na import hurtownicy i markety zwrócą się w stronę krajowych producentów i jakoś się sprzeda. W czasach epidemii ludzie też coś przecież muszą jeść.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
10 godzin temu, matisz napisał:

W tamtym roku jeszcze walowalem,  a w tym roku podpatrzylem taki sposób i zrobiłem tak samo, dla mnie bomba.

Według mnie walowanie,czy tam splaszczenie redliny ma swoje plusy, redlina się szybciej nagrzewa, i nie przesycha tak szybko.

To samo w tym roku zrobilem na drutach ksztaltownik i robote robi🙂

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

No dokładnie,  jeden przejazd mniej bo w tamtym roku najpierw sadzilem a potem walowalem walem ze starej mlocarni, a w tym roku to i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Jaki nawóz pod ziemniaki użyć? Tydzień temu poszedł obornik koński i został zaorany.Chcę wsadzić na własny użytek z 10 arów.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Dobry stosunek potasu do fosforu ma Polifoska krzem. Do tego trochę mocznika i tyle. Na 10 arów worek tego i worek tego i styknie, aż za dużo w sumie z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ile zastosować polifoski 8 pod ziemniaki jadalne jesienią poszło 30 ton obornika od kaczek na ha i ile dać azotu w czystym składzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jak tam panowie u was ziemniaki? Bo u mnie po 3 nockach - 4,-7,-7 nic ciekawego

IMG-20200324-WA0015.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

na wierzchu już były czy tuż pod?


jeszcze dziś troche ma przymrozić i już ocieplenie.U siebie patrzyłem to jeszcze kilka centymetrów do wierzchu ,licze że w przyszłym tygodniu wzejda sadziłem 7 pod folie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
16 minut temu, Laope napisał:

na wierzchu już były czy tuż pod?

 

jeszcze dziś troche ma przymrozić i już ocieplenie.U siebie patrzyłem to jeszcze kilka centymetrów do wierzchu ,licze że w przyszłym tygodniu wzejda sadziłem 7 pod folie.

 

Pod wierzchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

Witam,chciałbym w sobote zasadzić sobie pare arów ziemniaków wcześniejszych,bez fizeliny.I mam pytanie,czy jeśli w nocy będzie załóżmy -6 stopni,to coś im się stanie:o,czy jeszcze chwile poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Od kilku lat sadze ziemniaki późniejsze. Natomiast w tym roku dla siebie i kilku detalicznych klientów posadzę wcześniejsze. Czy przy prognozowanych przymrozkach w nocy - 5 warto je sadzic czy jednak lepiej niech jeszcze lepiej podkiełkuja w ciepłej piwnicy?? 


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903
1 godzinę temu, Spectra napisał:

Jak tam Wasze ziemniaki? U mnie już się pokazują.

Sadzone 10 marca nie mają zamiaru wychodzić do góry  i dobrze bo jeszcze mrozki nadają😬

 Kiedy sadziłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

9 marca


Wiem właśnie ze maja być mrozy, ale co mam zrobić jak pchają się.


Zlac woda folie i agrowłóknine może coś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

ja miałem pod folią ale dziś dołożyłem włóknine .Włóknina 23 i na to folia oby wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, Laope napisał:

ja miałem pod folią ale dziś dołożyłem włóknine .Włóknina 23 i na to folia oby wytrzymały.

Podlogówke im jeszcze dołoż

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,jaka agrowłóknina będzie lepsza 19g czy 21g  ziemniaki podkiełkowane  będą sadzone za tydzień ,czy LENKO robi dobrą agrowłóknine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj