goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr2691    8

I jak tam kielkowanie, sadzok juz w skrzynkach??

 

Zapowiadaja zime jeszcze na poczatek marca. My w tym tygodniu zaczynamy.

Edytowano przez piotr2691
  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie jedno pytanko odnośnie zaprawiania, czy zaprawiacie kiełkowane ziemniaki tuż przed sadzeniem, na sadzarce moncutem przeciw rizoktoniozie bo podobno moncuta nie stosuje się na kiełki. Oczywiście na bardzo wczesny zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Napisano (edytowany)

Witam w tym roku chce posadzić pierwszy raz ziemniaki Riviera.  jakie nawozy stosować na IV klacie? Lepiej przekryć folią perforowaną czy agrowłókniną? jaki środek na podkiełkowanie ziemniaków oraz przecinac przed kiełkowaniem czy po? 

Edytowano przez Spectra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

U nas przecina się duże bulwy pow 5cm aby dało się zasadzić sadzarką i też po to aby obsadzić większy areał.

Kiełkowane lepiej sadzić całe a jak już ktoś musi kroić to po kiełkowaniu na 1-2 dni przed sadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Wgl najlepiej sadzić całe bulwy, bo patogeny nie atakują tak rośliny.

My nie kroimy wcale, żadnych sadzeniakow.

 

W tamtym roku zaprawialem prestige normalnie na sadzarce i wszystko bylo ok, nie wiem jak z tym moncutem jest...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmiany riviera sie nie kroi !!!!!!!!!! ona jak jest uszkodzona to gnije  od razu tak więc nie polecam , rosare miałem bardzo wczesna plenna odmiana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Panowie jak prawidłowo wyglądają kiełki Denara?? pytam się bo w tym roku pierwszy raz będę kiełkował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Myślałem żeby tego podkielkowanego denara zaprawic odżywka i coś na grzyba dorzucić tylko nwm czy nie upali to kiełków jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za odpowiedz. A odnośnie podkiełkowania stosujecie jakiś środek?

Edytowano przez Spectra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiełki denara są zielone i grube , osobiście nie stosuje żadnych środków na kiełki jedynie  ściany w pomieszczeniu gdzie jest ciepło pryskam czystą  wodą aby była odpowiednia wilgotność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz żeby puściły korzonki to możesz pryskać mgiełką ,kiełek wtedy jest mocniejszy i mniej się uszkadza podczas sadzenia ale ciężko jest czasem oderwać jeden od drugiego .Oraz nie wolno tego robić za wcześnie ,tydzień przed sadzeniem max bo tak korzonki zaczną Ci gnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spectra    0

Lepiej ziemniaki przykryć folią perforowana czy agrowłókniną? I jakie grubości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

włóknina jest lepsza bo podczas mrozów lepiej chroni i tak nie wysusza gleby jak folia podczas  upałów . gramatura od 19 -23 g ja daje 19 bo maja więcej światła. ale ostatni wczesny ziemniak to nie jakiś wielki biznes ... cena na starcie coraz gorsza a bedzie jeszcze gorzej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Ponieważ mamy Unię a rumuny maja inny klina maja wcześniej ziemniaka i targaja  go do nas po najmniejszej Lini oporu,  bo tylko w Polsce jest tak otwarta furtka na ziemniaka w imporcie w przeciwieństwie do eksportu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
1 godzinę temu, darsonspire napisał:

Ponieważ mamy Unię a rumuny maja inny klimat maja wcześniej ziemniaka i targaja  go do nas po najmniejszej Lini oporu,  bo tylko w Polsce jest tak otwarta furtka na ziemniaka w imporcie w przeciwieństwie do eksportu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego jak pogoda da będziemy sądzić kiedy się da u mnie kiełki około 1cm grube zielone i krępe są , co do wody ja polewam wężem co jakiś czas aby były jędrne a nie wysychały. co do rumuna to fakt pchają za grosze i nas uwalaja miejmy nadzieję że to zima u nich będzie dłużej niż u nas bo czasem tak jest, co do przykrycia ja daję folie a potem włókninę bo pod folią szybciej wschodzą niż pod agrylem, co do zimy czy będzie hm to jak wróżyć ja mówię że na 50% będzie a na 50 że będzie wiosna także każdy może sobie wybrać co chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj