Skocz do zawartości
goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lonoh    31

za wczesnie na ta odmiane , na poczatku roku oberwij , u niej to strasznie szybko kielki rosna 

lukasx21    130

zostawianie nie okrytej radliny miedzy pasami to głupota jak dla mnie.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafiozo    13

Też oglądałem te sadzarki i też nad taką rozmyślam. Ale możesz mi zagwarantować że sadzeniaki w redlinie będą idealnie przypuśćmy co 25 cm, czy jak tam se spadną.

Bartos94    0

Rafiozo ziemniaki po takiej sadzarce koningsplanter czy structural oczywiście nie będą w równych odstępach. Zdarza się różnica 2-4 cm. Ale ja mam taką sadzarkę i jestem bardzo zadowolony. Wschody są równe i można nią sadzić ziemniaki podkiełkowane.

tropt    2

witam, trochę nie ten temat ale jednak się z nim łączy i nie wiedziałem gdzie podpiąć, mianowicie mam pytanie, co moge uprawiać po wykopaniu ziemniaków bardzo wczesnych ? dysponuje deszczownią jak wygląda rentowność takich upraw ? może coś zasiać żeby nie było dużo pracy przy tym ? na pola moge dawać rokrocznie obornik więc o wyjałowienie się nie martwię 

Pawe60    0

Czy sadzarka Remprodex S211 jest dobra do sadzenia (prawidłowo) podkiełkowanych ziemniaków?

Jakie odmiany sadzicie pod folie?

bolid20    36

ja planuje Denara pod włóknine. a raczej obłamie Ci kiełki ta sadzarka

Edytowano przez bolid20

-----

przemol87    45

to zalezy od kwoty jaką dysponujesz

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

lukasx21    130

To jeszcze zależy jaką odmianę chcesz sadzić tym remprodexem, odmiany o twardych kiełkach np denar to spoko ale z takimi o delikatnych to sobie odpuść bo większość połamie

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Pawe60    0

Do tej pory sadziłem tą sadzarką Lorda , Denara i kiełki nie oblatywały lecz w tym roku chcę spróbować jakiejś holenderskiej odmiany np Carerra czy ona ma delikatne kiełki?

lukasx21    130

dawno nie sadziłem ale wydawalo mi się ,że karera ma mocne kiełki co do sadzarki http://www.maszyny.kotlopol.pl/index.php/sadzarka-do-ziemniakow ja pod włókninę sadzę taką

lonoh    31

carrera ma bardzo delikatne kiełki, trzeba ja dobrze zakiełkowac , ja przy moim znikomym areale okolo 2ha sadze wczesne sadzarka tasmowa ,ziemniaki zrzuca moze z wysokosci 10-15cm

Pawe60    0

lukasx21 masz z radłami czy z talerzami (jaka lepsza)?

a w jakim rozstawie sadzicie i jaka gęstość?

bolid20    36

popatrz do mojej galeri ja kupiłem w tym roku z talerzami bo i tak potem redliniarką lecę więc a jak masz szerokie opony to napewno lepsza z talerzami

-----

Pawe60    0

Kiełkujecie już?

Czy stosuje ktoś metodę usuwania oczek z sadzeniaków?

Pawe60    0

Słyszałem że na najwcześniejszy zbiór sadzi się grube sadzeniaki 50-55 z takich ziemniaków jest dużo pędów i nawiązanych młodych a przecież nie oto chodzi więc podobno niektórzy wycinają kilka oczek aby pod krzakiem było mniej a większych i równiejszych ziemniaków.

Ale czy nie lepiej pokroić

lonoh    31

to po ci sadzic grube ziemniaki i wycinac oczka? to lepiej posadzic mniejsze ziemniaki ktore wiadomo beda miały mniej oczek. Zreszta prawie wszystkie bardzo wczesne odmiany ziemniakow wiaza mało pod krzakiem takze taki zabieg mija sie z celem , jedyny problem to trzeba umiec dobrze zakiełkowac te odmiany

Edytowano przez lonoh

Pawe60    0

To jaki kaliber według ciebie jest najlepszy do sadzenia pod przykrycie?

Czy prawdą jest że z dużych sadzeniaków są wcześniejsze wschody i zbiór?

lonoh    31

ja zazwyczaj sadze 35-55, a recepta na wczesne wschody to przyłozyc sie do kiełkowania szczegolnie odmian holenderskich,bo lorda czy denara to wystarczy tylko do skrzynek wsadzic i tyle

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/

Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/

Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/

ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie