goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

kolego ja i tak uzyskam przyzwoity grosz bo nie pojadę na hurt gdzie ci zaproponują głodową stawkę chyba że ty pojedziesz i będziesz,  sprzedawał swoje swietne ziemniaki po cenie większej niż rumun swoje tylko kto ci je kupi. Proste jak jest przewaga podaży nad popytem to co ma rolnik zrobić jak ty to mówisz całować, hm, a z czego będzie żył wiadomo że pośrednik jest o krok przed producentem. W tym  roku co masz,  ziemniaka masa zostanie po ludziach bo rumuna nie ma a też nasadzić jak głupi i myśleć że się sprzeda bo oni wezmą to trzeba być głupim aby tak rozumować, sadzić mozesz w tedy jak masz odbiorcę i masz gdzie opchnąć a  nie nasadzić niewiadomo ile i myśleć że się upchnie, bo w tedy to twoje całowanie wała ci da. Co do twoich pomarańczy to cofnij się 10 lat wstecz jak rumuna nie było jaką kase się brało za ziemniaka wczesnego w tedy były to bardzo pewne pieniążki a dziś pewne to jest nic w gospodarce już. Dawno mówiłem aby podpalić im tira z towarem tak dla nauczki, chociaż jeden przeżutnik w tym roku dostał po mordzie od rolnika bo też tak cwaniakował jak jeden pan tutaj, bo rozwalali w biały dzień tira na płytach na rybitwach i przesypywali z białych do raszlowych i przewoził na ziemniaka i dawał taką kasę ze było bez sensu kopać, a kupcy do niego i rolnika olewali.  Nas piorin atakuje o ziemniaka, nam nie wolno wywozić bo bakteriozy i inne a czemu nikt się nimi nie zainteresuje jak do nas wwożą go.  Zyła ja ci powiem lepiej ja licze na powodzie w tym roku bo dawno nie było, moze będzie kasa za towar 

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Ależ ze wszystkim się prawie zgadzam, tylko NIE ŻYCZ DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE. 

Tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok spoko to ja życzę rumunowi ziemniaków po 80 ton z ha wczesnego i niech pchają do Polandi za grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wsadziłem 2 ha miłka dosyć płytko  i teraz nie wiem jak to bedzie,  bo mrozy przykryłem wszystko włókniną 19 ale ona nie da rady coś czuje przy -13  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/UniaWarzywnoZiemniaczana/ 

Proszę bardzo, dołączajcie.  Nie trzeba przyjeżdżać do Blaszek czy Warty żeby protestować.  Można wesprzeć protest robiąc podobne blokowania u siebie . W Koszutach pod Sroda Wielkopolska ruszają sami. Główne postulaty to właśnie ograniczenia na niekontrolowany import ziemniaka i warzyw . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
49 minut temu, malinowykrool napisał:

ja wsadziłem 2 ha miłka dosyć płytko  i teraz nie wiem jak to bedzie,  bo mrozy przykryłem wszystko włókniną 19 ale ona nie da rady coś czuje przy -13  . 

w poniedziałek pisałes jeszcze do @Rafiozo  zeby sadził to przyjda mrozy i mu zmarzna i bedzie jednego mniej, a sam sraczki dostałes :D:D Bravo Ty!!

Edytowano przez lonoh
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależy ile dni będzie ten mróz jak jeden nie zrobi mu nikt a jak kilka poszło się jeb.ć  w najlepszym przypadku powschodzi ci co kilka metrów a w najgorszym nic nie powschodzi.  Kolega myślał że wczas wyleci niektórzy nie będą sadzić i bęedzie miał tydzień wcześniej he he a tu lipa, włóknina do -5 zadziałą ale musi być sucha a mokra to nic nie da a -13 to wariacki mróz a nie przymrozek, cóż za wczas wyskoczyłeś i tyle jest ryzyko jest zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
13 minut temu, GRZES1545 napisał:

Przez 3 dni jak będzie -13 to mogą ziemniaki w ziemi przemarznąć.

Dokładnie tez mi sie tak wydaje tymbardziej ze 4 noce maja byc mrozne a w dzień tez na minusie .A druga sprawa ze ziemia mokra jest to pociagnie raz dwa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mi na jesieni przy -7 z rana przymarzły w redlinach przed kopaniem więc -13 na zimną ziemię - po ptokach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Nic się nie przejmuj o te ziemniaki, ja pare lat temu też wsadziłem 2 ha przykryłem włókniną i przyszedł mróz do -10 i trzymał ze 4 dni, ziemniakom nic nie było a co najlepsze pyry były jak złoto. Co najlepsze jak wjechałem ciągnikiem na redline to nic nie przysiadła tak była ziemia zmarznięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mają niektórzy pomysły, ze dwa dni trochę ciepła, o powrocie zimy trąbią na każdej stacji a wy ziemniaki sadzicie. U nas na Sieradzu narwańców nie brakuje ale żaden się tak nie wygłupił :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ma śnieg to mu przeżyją jak nie ma na moje oko padną. Wujek tak zasadził parę lat temu pamiętny rok 2013 ziemia zamarzła i spoko po odtajeniu niby ziemniak przeżył bo odkopywał ale opierniczyło kiełki także ziemniaki sadzone 10 maja je przegoniły i wydały lepszy plon a tamte to szkoda pisać jakie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w 2010 nie wykopałem hektara. I gdyby nie -20 bez śniegu w połowie marca to bym je wykopał. Całą zimę był śnieg i ziemniakom nic nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 W sumie to na tym miłku mi nie zależy szkoda mi tylko włókniny  .Na razie pięknie je przysypał śnieg tak więc jest ok . Najwyżej wsadzimy jeszcze raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pięknie wszystko przemarzło ziemniaki twarde jak kokosy :D plantacja do przyorania  

Edytowano przez malinowykrool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Co tam bedziesz orał, przeciez ci na nich nie zalezy


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

Jestem tu świerzy ale odnośnie kiełkowania ziemniaków mam pytanie. W jakiej temp i przez jaki czas mają być klone i czy muszą mieć dostęp światła czy w ciemnym miejscu też mogą być klone. I czy wykielkowane kiełki mają być białe czy zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależy jak szybko chcesz kiełkować im szybciej tym większa temperatura, ja kiełkuję około  2miesięcy, siedza w paczkach są polewane wodą od czasu do czasu aby nie wyschły, kiełek ma być krótki około 2 cm krępy i zielony taki jest najlepszy , ziemniak ci nie ucierpi i bardzo szybko wyskoczy nie wskazane są bardzo długiee kiełki, zielone lepsze od białych bo ci nie pooblatują, ja teraz w denarze mam około do 7 kiełków i  pasuje już sadzić ale póki co czekamy na wiosnę ale myślę ze przyszły tydzień wejda w  pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w drewniakach jak na winogrona jedna warstwa w skrzynce i na pryzmę  swiatło ze świetlówek, a pędzę w piwnicy obok pieca co także ciepło to efekt uboczny pieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Masakra po jednej warstwie, a to potem wysypujesz ze skrzynek do sadzarki czy recznie napażacie??

Ja robie w skrzynkach po mamdarynce, troche słabo światło idzie do nich bo sa czarne, ale co jakis czas idzie białą dostać.

Też doświetlałem swietlówkami choć w tym roku mam chłodniejsze pomieszczenie i dzienne światło prawie wystarcza, zamieściłem tylko pare żarówek ledowych i je przekładam, yez już od konca stycznia kły rosna.

Na Magdzie lepsze niż na lordzie.

My potem ukladamy na kubełki, ale chce sadzarke przerobić żeby mozna było wsypywać, bo mam pasowa hassie na 2 rzędy starą.

  • Like 1

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po rzodkiewce to wiesz dwie mi się mieszczą w stosunku do mandarynki bo takowe też mam i wchodzi ta sama ilość, takze nic nie przekładam potem jak w pole jade układam na palecie owijam streczem i zakładam maszt z auta na ciagnik i sadze mam zwykłą do ziemniaka czerpakową i taką sadze układając na czerpaki także póki co moje ilości mi wystarczają myślę nad ręczną do układania bo czerpakowe do podkiełka też  otrącają kiełki a mnie zależy żeby jak najszybciej wyszły, w tamtym roku  25 marca były na wierzchu w tym roku nie wiadomo czy się wsadzi, w ogóle w marcu. U nas ci co posadzili już nastroje kiepskie bo poszło się walić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj