goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

A tak odnośnie wczesniejszych postów. Gdzie w Polsce jest susza ?

Bo w moim rejonie codziennie pada już od miesiąca. Jeśli nie jest to przelotny deszcz to mżawka, ewnetualnie burza z nawałnicą.

Ziemniaki już zaczynają gnic, a co dopiero będzie z innymi odmianami, które beda w ziemi lezec do września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

susza była i nadal jest niezbyt mokro w w moich okolicach - powiat lublin


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

powiat Siedlce - w moich stronach wczoraj przelotnie padało, nie jest tragicznie jednak ziemniaki mają za sucho. Jeśli nie popada w ciągu 3-5 dni to na dobry plon nie ma co liczyć - rekordów nie będzie bo zaraza atakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

dominikziemniak skoro twierdzisz że bellarosa to najsmaczniejszy ziemniak to śmiem powiedzieć że albo tylko te jecie albo nie masz pojęcia jak smakują idne odmiany .

Nie rozumiem jak można takie coś jeść przecież w smaku jest beznadziejny , miałem go raz i nigdy więcej!!! to gorzej jak Lawina.

 

Właśnie w Agrobiznesie pokazywali z Sieradzkiego Jana Owczarka i Jacka Matusiaka jak się wypowiadali że w tym roku jest gorzej jak w zeszłym i że będą protesty, Tylko co to da? bo raczej NIC!!!!!!!!!!

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Ja też chciałbym żeby u mnie była susza bo już mam dosc tego deszczu. Każdego dnia to samo. Już pomijam fakt, że żniwa rzepaczane powinny ruszyc, a przez pogodę wszyscy stoją w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pol wyluzuj o gustach się nie dyskutuje, ja uprawiam 4 lata już tą odmianę i także mi smakuje czczególnie zimą a do tego czasu tylko lord. Są rejony w których jada się wyłącznie Irgę, a co ja sądzę o niej nawet nie warto pisać. Smak ziemniaka kształtowany jest też nawożeniem azotowym ale jego forma np. siarczanowa przy wysokiej dawce z najlepszej odmiany zrobi pastewną nie wspominając o rodzaju gleby czy przedplonu gdyż w wielu gospodarstwach dominuje jeszcze zasada: jak nic nie pasuje to ziemniaka wsadzim :wacko: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POL1 mam pojęcie i wiem doskonale jak smakują inne odmiany ale mi po prostu najbardziej smakuje ona. Makary masz rację odnośnie Irgi...... szkoda pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Ja juz zakupilem ok 900ton ziemniaka po mniej niz 1 zl za worek 15kg. Swojego dokope a mam jescze 30h to licze ze bede mial w przechowalniach ok 2500 ton. A zobaczycie ze w zime bedzie po 30groszy+ wiec zarobek jest, a ludzie niech sprzedaja darmo pozniej beda plakac ze stracili, ale tak to jest jak sie chce pozbyc towaru jak najszybciej, aby tylko szybciej niz sasiad. Jak cos to pisac na pw przyjme kazda ilosc ziemniakow odm lord denar vineta za 1 zł worek 15kg

Edytowano przez lusssak21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Kupił teraz ziemniaka żeby go do zimy trzymać i sprzedawać, powodzenia bajkopisarzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

co do jednego, to moim zdaniem ma rację. Cena napewno pojdzie w gorę, pytanie o ile. Ale jakos strasznie nie marudze widzac i slyszac co sie dzieje w centralnej polsce. W sumie tylko 2ha wykopane. 90%- 40gr, reszta nizej.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer17    0

no chyba raczej na nich nie straci:-D:-D bo nie ma co stracic 1zl za worek to jak za darmo:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kupować o tej porze odmiany bardzo wczesne z myślą o sprzedaży na wiosnę?dawno tak się nie usmialem


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ja podobnie jak pawelec.... czekam na rozwój wydarzeń. Wczoraj miałem za sucho dziś wejść się w pole nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Koledzy pisalem ze bede przez zime sprzedawal a nie trzymal do wiosny. Jak chcecie mozecie nie wierzyc, ale juz 2 przechowalnie zaladowne. Nie wiem jak u was ale u mnie w rejonie juz ziemniaki sa dojrzale, sadzeniak tez juz dodebrany. W zeszlym roku magazynowalem juz od poczatku lipca i nic sie z ziemniaczkami nie dzialo. I dokladnie jak mowi dominikziemniak, woreczki 15 gotowe. W zimie tylko zaladowac wozkiem widlowym na tira i wyjazd, bo mam skladowane na paletach. Skonczyly sie u nas czasy kiedy sie kopie na jesieni gdzie polowa ziemiaka moze zgnic, bo jak wiadomo z pogoda jes roznie. A jesli wam sie wydaje ze ziemniak do zimy zgnije to jestescie poprostu w bledzie. Trzeba tylko odpowiednie warunki przechowania uzyskac i moze lezec bardzo długo. A z prostych wyliczen wychodzi ze zarobek jest niezly.Na 1000 tonach 80+ tys zl zysku(liczac ze beda po 30 goszy), tylko za skladowanie, to sie oplaci. Jesli bym mial wiecej gotowki to bym kupil jescze wiecej. bo mam gdzie to skladowac. A tak jak mowilem wczesniej cena bedzie napewno, zimniaka nie ma duzo, tylko posrednicy zanizaja cene, a jesli jest okazja to na czemu z niej nie skorzystac. Jescze jedna rada. Zastanowcie sie co wy robicie sprzedajac za grosze ziemniaki, jak bym mial sprzedawac za bezcen to wolalbym wjechac i uprawe zaorac.

Edytowano przez lusssak21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Lussak21 skąd jesteś? i gdzie te 900 ton i więcej przechowujesz?, gdzie potem sprzedajesz te 900 ton i więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Mam przechowalnie na ok 1000 ton, przerobiona ze starej obory i stodoly(murowanej) a w zeszlym roku kupilem stary pgr z 2 znajomymi. Sa tam trzy hale. Jedna ma ok 4000 m2. Skladujemy tam takze kapuste pekinska. Jestem z okolic Stopnicy. A odobiorcow mam od kilku lat tych samych, zawsze brakowalo ziemniakow, wiec o zzbt sie nie martwie.

Edytowano przez lusssak21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zrob zdjecie owych ziemniakow na paletach i wstaw do galerii :) Z natury jestem nieufny


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby ziemniak się przechował musi mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę (rozumiem, że masz kontrolowaną atmosferę), powinien być dojrzały czyli zdesykowany na kilka tygodni przed zbiorem, zasuszony i schłodzony, czyli cały ten cykl zająłby ponad miesiąc, może kupiłeś zeszłoroczne ziemniaki? i jakie masz straty na magazynowaniu skonfekcjonowanego towaru?

 

ja poproszę o zdjęcie przechowalni

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie od miesiąca na dworze stoi stary ziemniak w bigbagach wentylowanych i trzyma się bardzo dobrze. Jedynie po brzegach trochę skapciał. W przechowalni idealny( też w bigbagach).

Młody ziemniak już wcale nie jest taki młody. Przetrzyma tyle że dużo straty wagowej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Jeśli to jest ziemniak z pod osłon to tak,gruntowy jest jeszcze za młody...życzę powodzenia bo przyda się na pewno,taki ziemniak za parę miesięcy nie będzie miał wyglądu !

nikt ze sklepikarzy czy hurtowników nie robi zapasów bo wiadomo że obecny ziemniak lekko uszkodzony mechanicznie gnije.

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak21    2

Pawelec ja nie musze nikomu nic udowadniac. Moge ci porobic zdjecia ale poc co?

 

Saszeta Na 15 kg to moze byc straty z 400 gram maxymalnie.

 

A co do waszego myslenia ze ziemniak nie jes dojrzaly, to wezcie sobie 10 workow wrzudzcie do piwnicy czy przechowalni i pozniej porownacie z tymi co kopaliscie na jesieni. Przy sadzeniu ziemniaka bardzo wczesnie juz pod koniec czerwaca osiagnal on dojrzalosc, a kopiac we wrzesniu bedziecie miec jedynie straty jak pojda deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bbch odmian wczesnych jest 90 dni. Sadząc na początku kwietnia wychodzi początek lipca. Do tego skorowacenie skórki min 2 tygodnie. Oczywiście przy lepszej ochronie bedzie się zdzierał ale przetrzyma do zimy na pewno (a nawet wiosny).

Co do strat sądzę że dużo wiecej niż 400 gram ze świerzego ziemniaka odejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Pawelec ja nie musze nikomu nic udowadniac. Moge ci porobic zdjecia ale poc co?

 

Saszeta Na 15 kg to moze byc straty z 400 gram maxymalnie.

 

A co do waszego myslenia ze ziemniak nie jes dojrzaly, to wezcie sobie 10 workow wrzudzcie do piwnicy czy przechowalni i pozniej porownacie z tymi co kopaliscie na jesieni. Przy sadzeniu ziemniaka bardzo wczesnie juz pod koniec czerwaca osiagnal on dojrzalosc, a kopiac we wrzesniu bedziecie miec jedynie straty jak pojda deszcze.

ja nie musze sprawdzac bo wiem jak to bedzie wygladac,ziemniak niedojrzały ma tendencje do psucia sie a w najlepszym wypadku wiosna bedzie wygladal podobnie do tego http://www.agrofoto....300-sadzeniaki/ czyli jakosc bedzie fatalna.

 

ile masz km do Stopnicy?

 

pawelec dobrze mowi: pokaz jakies zdjecia

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj