goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

saszeta    164

sprzeciw przeciw komu? Przeciw sąsiadowi czy kupującemu? Może lepiej podnieść ceny na giełdzie a takim co opuszczają wymierzyć samosąd? Myślę że bardziej skuteczne a sprzedaż się nie zmieni skoro i tak jest słaba. Polityka i tak nic nie zmieni bo unia zaraz zaskarży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

Narodzie ogarnij się !!! sklepy typu biedronka inter czy lidl cena ok 90gr w sklepach ,,rodzinnych'' 1-1.20 z podwórza od gospodarzy 80-1 nie wiem jak u was ale u nas nie ma tyle ziemniaków pod krzakiem jak w zeszłym roku do tego dochodzą deszcze którym wielu pozalewało i dużo nie miało jeszcze pryśnięte na zaraze , myśle że na jesień cena będzie bo dużo się na wczesne rzucilo, przynajmniej teraz rośnie z dnia na dzień a ja narazie kopie tylko dla siebie chociaż mnie cisną klijęci żebym już zaczoł jednak wole poczekać żeby ładnie nabrały masy jedno jest pewne i tak nie strace bo moji odbiorcy mnie szanują za jakość i wyrobioną już renome , sami z siebie dorzucają $ i karzdy jest zadowolony :D jak juz powtarzałem pośrednik ma zawsze najlżejszą kase... jagby były po 0.50 czy nawet 1 zł to też by kupił i też by sprzedał tylko że teraz to zaje...cie zarabia ;[

Edytowano przez Arturo

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

W odmianach uprawianych na zbiór jesienny uważam ,że plony będą dużo niższe niż przed rokiem.Część hobbistów nie wykonała żadnej ochrony .Na moich polach przy identycznej agrotechnice co w tamtym roku plon zapowiada się skromniejszy.I oby tak było u wszystkich, mniej towaru to lepsze ceny zimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Tu winę ponoszą tylko rolnicy. Wola sprzedać 100 woreczków po 2zł/15kg, niż 50 woreczków po 4zł/15kg, bo sprzedałem więcej niż sąsiad. Jak by wszyscy trzymali pożądna cene to by teraz nie było płaczu, a handlarz i tak by musiał od was kupować bo z zagranicy wszystkiego nie sciągną. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem. Najtaniej ziemniaki sprzdawałem po 4zł/15kg, ale tylko około 5t reszta droższa.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem.

 

Gdyby każdego rolnika było stać tak jak ciebie żeby wywalić do lasu 1300 zł to ceny były by lepsze, ale że nie każdy jest taki zamożny jak ty to mamy co mamy...

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Czyli lepiej sprzedawać za psie pieniądze,poniżej kosztu i nich przemytnicy zarabiają 200-300%.Odnośnie zamożności polskiego rolnika,to fabryki nie wyrabiają się z produkcją maszyn i ciągników ,a sprzedawcy wciąż podnoszą ceny bo im się drzwi nie zamykają . Sprzedaż bije rekordy,kryzysu na wsi nie widać.Wszyscy narzekają ,a jak pojawia się jakaś działka na sprzedaż to licytują się jeden przez drugiego.Polskiego rolnika nie wykończyli ruske to i unia nie wykończy,chyba że sami siebie wykończymy nadprodukcją i przeskakiwaniem z uprawy na uprawę ,bo akurat rok temu coś płaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tu winę ponoszą tylko rolnicy. Wola sprzedać 100 woreczków po 2zł/15kg, niż 50 woreczków po 4zł/15kg, bo sprzedałem więcej niż sąsiad. Jak by wszyscy trzymali pożądna cene to by teraz nie było płaczu, a handlarz i tak by musiał od was kupować bo z zagranicy wszystkiego nie sciągną. Mi zostało jeszcze 10t zeszłorocznego którego wywioze do lasu, bo jak mi handlarz proponował 2zł/15kg to go wyśmiałem. Najtaniej ziemniaki sprzdawałem po 4zł/15kg, ale tylko około 5t reszta droższa.

A nie lepiej nawozic jakieś pole? Zawsze cos w tym ziemniaku jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ziemniaki jadalne ok 10-12% skrobi zastosowane na pole w ilości ok 10 ton ( nie więcej) ma wartość nawozową na ok 500zł nawozu NPK. Na jesieni liczyliśmy na uczelni tylko nie pamiętam ile tam było % N:P:K.

 

Także bardziej się opłaca sprzedać po 10gr kilogram ( luzem jak lecą z pola oczywiście) niż je na to pole wywieźć . Każdy zrobi jak zechce .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

z praktyki wiem że ziemniak jest idealnym nawozem. Co prawda ja nie wywoziłem tylko nie zebrałem więc zostało ich trochę więcej jak 10 ton. Ale znam takich co wywożą. Oczywiście pod zboża. I raczej są zadowoleni.

Pytanie z innej beczki. Ze względu na wysokie przyczepy kosz w annie mam podniesiony maksymalnie do góry. Cała taśma idzie teraz płasko. Czy można opuścić kosz na te niższe otwory a górę kosza podkręcić tak żeby dało się na tą przyczepę ładować? W takim przypadku podłoga w koszu będzie złamana. Nic taśmie nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Wczesną wiosną wywiozłem do lasu około 20 ton, w kopcu mi troche zmarzły na około i nie przebierałem tylko ładowałem cyklopem wszystko i do lasu, zmarzniętych i mokrych było około 5t, reszte można było "sprzedać" (jeżeli 2zł/15kg to sprzedaż). Sprzedaż jesienna po 50gr/kg, pokryła mi koszty uprawy i jeszcze spory zysk z tego miałem, na wiosne nie liczyłem ze coś sie zarobi. Wszytkich wykopanych ziemniaków to sprzedałem około 75%. Na pole nie wywioze bo mi dziki w zbożu bedą ryły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Ja mniej niż za 6 zł worek nie będę sprzedawał. Miałem wykopać wszystko do 15 sierpnia, a zostanie jescze ok 5 ha wczesnego. Wole wykopać na jesieni i poczekać do wiosny. Jeśli dalej będą po 2 zł za worek to woole wywalić na pole, chociaż zaoszczędze na nawozie. Nie będę napychał kieszeni przerzutnikom. Tryeba si trosyke yastanowi co si robi. A tak na gieldzie slyszalem jak na gieldnie handlarze strzasza rolnikow ze bedzie worek na jesieni po 1zł, to prawie ze wciskaja handlarzowi po 2 zł. Wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Bo chłop jest ciemny, głupi i zawistny. Wstrzymać kopanie przez 2 dni i cena będzie. Po 1 zł nie sprzedam nawet pół worka. Ziemniaka wbrew pozorom nie ma dużo bo sporo narozrabiała pogoda + susza na wschodzie. Na rynku dziś po 1 zł ziemniaczki kupowałem, a jakie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie 4,5 ha już wykasowane. Zgniły. W nicoli i satinie 4 oprysku już nie zrobię bo wjechać się nie da. Zaraza zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś ponoć (ojciec opowiadał) w tv siali propagandę że ziemniaki po 7gr. Rolnicy już desykują. Chociaż nie wiem czy jeśli faktycznie tak by było chciałoby sie komuś jeszcze ładować pieniądze w desykacje.

 

U mnie dziś poszedł na trzeci zabieg pyton po którym za 3h spadł mały deszczyk a 5h od zabiegu większy :/ I jeszcze po mospilanie stonka franca wylazła miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

było w agrobiznesie. Skoro po 1 zł oddają worek to wychodzi 7groszy. Propagandy tu nie ma.

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/powierzchnia-uprawy-ziemniakow-mniejsza-o-5-proc,37477.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

U mnie znowu susza. OD chyba 2 miesiecy nie spadło nic konkretnego, jedynie przeloty i moze jedna burza. Kto wsadzil w moim regionie wczesniej ziemniaki to i sie urodzily, a jak niektorzy posadzili pozno to jest pod krzakiem 10 i wielkosci pileczek ping pong -owyych. Sasiad kopal wczoraj to mowil ze nie mogl sobie z brylami poradzic rwalyu sie skalbany ze cala tasma szla. Takie sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

susza nie jest powodem brył. deszcz jedynie zaciera ślady nieoptymalnej sytuacji i na chwilę pomaga. Ale takie tłumaczenie nic nie poprawi. Lepiej popatrz na strukturę ziemi, międzyplony i uprawę przed sadzeniem.

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam mam pytanko pierwszy rok posadzilem Bellarose piekne bulwy ale w srodku zdazaja sie gnile lub puste czy to jest normalne dla tej odmiany w innych nie ma tego problemu.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Dziś w wiadomościach słyszałem że ma być duzy import ziemniaka z Łotwy , Litwy, Estoni.

Dlaczego?

Krzysztof po co Ci ta Bellerosa? Przecież ona w smaku jest okropna i w dodatku różowa.Toż to jak ziemniak pastewny.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Bo sobie unia u nas znalazla rynek zbytu, niech sobie zabiera te doplaty i nie pchaja do nas wszystkiego. Dadza nam do hektara 700 zl a straty mamy kilka tysiecy przez import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

O jak tu rolnik ma zyć jak robią z nas osły doświadczalne ;[ Zabrakło Leppera to Tusk i inni robią z gospodarką co chcą.Przydał by się w Polsce taki prezydent jak w Francji teraz nastał. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Bellarosa to odmiana testowa przeze mnie co do smaku nie przesadzaj calkiem niezla.A co wazne smakuje Rosjanom, Wegrom, Rumunom. Chcialem sie tylko dowiedziec jakie macie doswiadczenie odnosnie pustowatosci i zgnile w srodku. Wiem ze nasienie niby w klasie CA tez bylo w srodku puste lub zgnile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzysztofsb bellarosa to najsmaczniejsze ziemniaki do jedzenia. Nie wiem jak u innych ale u mnie przechowują się świetnie, nie gniją ani nic z tych rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj