goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

tobago    348

3zł za 15kg chyba starego :D

nawet 70 o tej porze to już masakra

 

przesiewać ozimin nie było czym to sadzili jadalnego który zalegał w kopcach do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z ciekawości pojechałem do płocka na gełde , cena za irge 17 zl a za żółty 13zł za 15 kg jak na ta porę i ten rejon to masakra . I do tego jeszcze problem ze zbytem jest . Aż się nie chce myślec co bedzie jak się jesienne wykopki zaczną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

domyślałem się że będzie źle ale że aż tak to nie przypuszczałem :o Coś czuję że będzie gorzej niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

pewnie będzie i gorzej bo prawie wszyscy nasadzili więcej ziemniaków :unsure: ja myślałem że jednak może być choć ciut lepiej z ziemniakami w tym roku ale jak usłyszałem wczoraj cenne jaka jest na Rybitwach to mi aż szczęka opadła jak na tą porę a co będzie na jesień i zimą :ph34r: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Masakra jest aktualnie, sprawdzałem po ile w tamtym roku o tej porze sprzedawałem ziemniaki to aż się płakać chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnicy się nie szanują jeśli dają tak niskie ceny.

Ja mam 5ha ziemniaków i udaje mi się je sprzedać na targu. Całe szczęście nie muszę oddawać ziemniaków za pół darmo na giełdę. Obecnie sprzedaję po 2zł, ale to i tak o złotówkę taniej niż w tamtym roku o tej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dokladnie zetorek95,rowno rok temu na zjazdowej bylo1,1-1,2 a teraz polowa tego


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

pewnie będzie i gorzej bo prawie wszyscy nasadzili więcej ziemniaków :unsure: ja myślałem że jednak może być choć ciut lepiej z ziemniakami w tym roku ale jak usłyszałem wczoraj cenne jaka jest na Rybitwach to mi aż szczęka opadła jak na tą porę a co będzie na jesień i zimą :ph34r: :wacko:

w temacie o areale ziemniaka 2012 wywnioskowałem że raczej jest spadek powierzchni uprawy. Gorzej na pewno nie będzie. Cena pewnie spadnie ale plon będzie wyższy. Jak już ci co nasadzili z głupoty sie wyprzedadzą to cena sie unormuje. Dzisiaj brałem młodego z Błaszek i mówią że już ograniczają kopanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

stwierdzam fakty nie sieje propagandy ale jest źle a pewnie będzie gorzej bo ludzie kasy nie mają, a jak sadzisz jak pada co będzie,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

jeszcze miesiąc takiej pogody a plon pużniejszego ziemniaka będzie też zbliżony do ubiegłorocznego bynajmniej u nas koło legnicy, ciepłe noce odpowiednia ilośc opadów i ziemniak rośnie w oczach :rolleyes: ja się jednak nie martwię na zapas w tamtym sezonie wszystko sprzedałem ok 200t. za min. 5zł-15kg to i w tym pewnie nie będzie gorzej bo z tego co u nas obserwuję to większośc nastawiła się na włukninę a odmiany puźne odpuścili sobie i kopią chektarami aby się btego pozbc bo ruty i denara we wrześniu nikt od nich tego nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

i tu cie zaskocze bo zaglebie sieradzkie mialo mniej przykryte a poza tym pewna czesc arealu wyleciala z powodu majowego przymrozku

Pozne jeszcze nie wykopane a co najwazniejsze jeszcze nie urosly wiec nie ma co sie tak ekscytowac-pozyjemy zobaczymy

pytanie do tych co kopia: jak w was z wydajnoscia?u mnie w okolicy zalezy od odmniany ale od 15-25t/ha handlowego.

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dokładnie. W tym zawodzie wystarczy 3 dni deszczu w niektórych rejonach i cena szybuje. W galerii jest zdjecie ziemniaków po gradobiciu. Także lepiej myśleć po swojemu a nie patrzeć co robią inni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ciarki mnie przechodzą jak widzę tamtą fotkę... Jedyne wyjście ubezpieczyć. Dziś tyle wody dolało że te które nasadzałem (zaraz po posadzeniu 2 ulewy i gdzie niżej to wiadomo...) pewnie znowu zgniją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

widzieliście agrobiznes? Ostatnie zdanie z reportażu o ziemniakach: w tym roku nasadzone jest znacznie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda na terenie całej Polski, ale w mojej okolicy rolnicy nasadzili mniej ziemniaków bo każdy zraził się tym, że mnóstwo ziemniaków zostało niesprzedanych i trzeba będzie wywozić je w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

znam rolnikow ktorym juz gnija,intensywne deszczowanie w maja + przekropny czerwiec robia swoje...np minionej nocy przez 2 godziny spadlo u mnie 26l/m2 w wyniku czego na dolkach wszystko plywa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

No dziś w agrobiznesie to co zobaczyłem to masakra. Wczoraj u mnie na rynku starego ostatek sprzedałem po 8zł/15kg nowy był po 20/15kg ale jak widziałem w worku u jednego to dużo miał takich nagnitych jakby więc wody na pewno miały już dość.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas wody brak.... Już nie pamiętam kiedy tak solidnie padało, więc deszczownie muszą chodzić non stop. A co do areału to w moich okolicach jest tyle co w zeszłym roku, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest więcej niż w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

i jak niewiele potrzeba żeby cena poszła do góry. Trochę popadało i telefony się rozdzwoniły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

trochę jest... :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Radzę się wstrzymać z zaczynaniem uprawy wczesnego ziemniaka.. Koszty na start nie wrócą się na pewno jeśli się powtórzy za rok to co jest teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

jak przez 3 sezony i więcej ma być tak z ziemniakiem to na pewno dużo zarobimy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak coś nie daje zysku to się tego nie produkuje. W tym roku jeszcze mam ziemniaka ale jak nie będzie zejścia to zmniejszam uprawę o 70% bo nie ma sensu dokładać. Pszenicę posieję i będę miał czyste ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj