goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lonoh    194
1 godzinę temu, 1204198524051986 napisał:

Trzeba powoli szykować skrzynki na kiełkowanie. Kiedy planujecie kiełkować pyre? 

jak przyjdzie na to czas:D:D Ty taki fachowiec agrofotowy nie wiesz kiedy zaczac kiełkowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Kiedyś dostałem na obiad od znajomego to bardziej mi smakuje Rudolph lub Ricardo z czerwonych. Gusta są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Miałem w tym roku Rudolpha a przez miedze kolega miał Monte Carlo to monte były o wiele kształtniejsze od rudolpha, w smaku dla mnie bez różnicy obie białe a Ricarde miałem ale słaby zbyt na nią miałem, nać na monte do pasa a Rudolphie nać na połowę z drobnymi listkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3117
4 godziny temu, cinek1808 napisał:

Ziemniaki z biedronki 

ho ho
wielokrotnie widzę takie po marketach i zdała by się jakaś akcja edukacyjna nawet bardziej dla mieszczuchów klientów niż kadry marketów że to trucizna i konieczne jest od światła chronić kartofle na ekspozycji a w zasadzie to na ekspozycję nie powinny trafiać.
Kto wymyśli jakieś formy konfekcjonowania chroniące od światła ten .... albo nie wiem bo wątpię aby szybko ewentualna edukacja zadziałała.
Tam tych starych nie szkoda co nie wiedzą co to za szajs skoda tylko dzieci karmionych tą zieleniną.
W zasadzie to takie foto powinno być podstawą do zdjęcia tych ziemniaków z oferty bo co najwyżej do gorzelni się nadają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Takie nawet bykom się nie daje. Ci w mieście nawet nie wiedzą skąd się biorą jajka albo mleko a mowa o tym żeby kupiły dobrej jakości warzywa. Tylko na bazarku wymagają od rolnika warzyw jak że zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3117

na bazarku to jeszcze i PIORiN się a to siepacze fiskusa przyp..olą a gdzie te pioriny w tych marketach?
przecież clavibacter czy szara strefa nie jest tak szkodliwa jak ... żeby to tylko solanina po tych marketach.
Nader częsta okazja do takich jak Twoje zdjęć każe powątpiewać w rzetelność kontroli w marketach w ogóle.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak kontrola ma być to już kierownik sklepu jest poinformowany o tym aby było tip top. Chociaż byłem jeszcze w Kaufland to ziemniaki pierwsza klasa widocznie niedawno z magazynu przyjechały a te luzem już zaczynało ich brać. Za to marchew krzywa z każdej strony

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Tutaj widać chociaż, że ziemniak jest toksyczny i kto się zna to nie kupi. Na rynku detalicznym lepsze cyrki się dzieją z irga. Klienci kupują irgę 15kg za 20 zł i z 15kg obierają tylko jeden garnek na obiad z 3kg ziemniaka. Resztę zarażona. A Ci co irga handlują potem się żalą, że klienci odchodzą. Sam byłem świadkiem jak kobieta kupiła ziemniaki Irga 10kg zaniosła do domu, zaczęła obierać i za dwie godziny przyniosła pierdoln*ła dla gościa wszystkie przekrojone na pół zarażone i poprosiła o zwrot pieniędzy. Facet jak burak czerwony się zrobił, oddał kasę, przeprosił. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Irgą to się nie da handlować jak nie rdzewiate to przyrosty, u mnie w tym roku była po raz ostatni poszła pod talerzówke. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Akurat z irga jest ten problem że jest porządna przez klienta. Inni nie uznają innych odmian niż irga i irys. Mam 6 odmian i czasem trafiają się kropki w irge ale idą o kupują. A są ziemniaki również białe jak Rudolph w smaku niczym nie ustępują irge. Takich klientów nie przekona nic. Chociaż coraz więcej osób przekonuje się do innych odmian

Sam bym jej chętnie nie sadzil bo są inne ciekawsze odmiany. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Dokładnie już zaczynają się przekonywać do innych odmian, a jeśli już trafi się zagorzały smakosz irgi to pierwsze pytanie "panie nie rdzewiate" 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To jak znajomy ma kolejkę , uwija się szybko a gościu jakiś go pyta jaka to odmiana ziemniaki a on na to irysy ch*ju łysy. Gość rzeczywiście był łysy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

U nas też irga ostatni raz. Irys też jakieś laleczki porosły. Queen Anne najładniejsze. 

Dziwna mentalność ludzi na wschód od Wisły. Dawaj białe Irga i Irys. 

Czy Oberon jest podobny do Irgi smakowo i wyglądem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Trochę podobny ale szału nie robi. Irys to tylko pierwszy rok z centrali potem już lalki i bez plonu. Już trochę klientów przekonałem do catani i Rudolph. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Catania była u nas. Jakaś skórka ciemna była z lekkiej gleby i nie było zainteresowania. 

W tym roku myślimy nad Arrow na wczesne, Red Sonia Corinna Denar i Queen Anne i może Oberon z białych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj