goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marl    443
Dnia 16.06.2020 o 12:29, PAN88 napisał:

W tym roku nie mogłem MR ostatni rok nie dał

@GRZES1545 tak a co zasadziło się za dużo bo cena była😂😂

Teoretycznie mogłes wziąść jakąs dzierżawe pola od znajomego co sadzi ziemniaki. Umowa pisemna na rok, skłądasz o dopłaty, on sadzi ziemniaki na tym polu. I dokumenty masz "wyprane".

W moich stronach to jeszcze można "przytulić " pare groszy jak udostepnisz fikcyjnie pole z marchwią dla takiego rolnika co chciał nowy kombajn Dewulf  ( oczywiście na PROW ) a kazali mu teraz 18 ha marchwi siac :) . 

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759

@Marl u nas w rejonie tylko ja jeden co sadze więcej a tak to ludzie sadzą góra do 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
11 godzin temu, PiotrUrbaniak napisał:

cena jebła i się już nie podniesie oby bardziej nie spadła

Pewnie ze sie nie podniesie twoi kolesie puszczaki olesnickie to tylko dopychaja towar na targpiast mimo ze od tygodnia tam ruchu nie ma i pier**la cene. Tym idiota ciezko cos wytlumaczyc ale wy macie taka zj***na mentalność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Koledzy sądzę 20 ha głównie pod hotele, bary, stołówki, okoliczne sklepiki i lokalnych klientów. 

Mam taki problem ze nie mogę trafić na odpowiednią późną odmianę, co byście mi polecili? 

Obecnie mam 

Denara - super do zimy większość zadowolona 

Lord - to samo 

Miłek - jako b. Wczesny jest dobry w smaku później kiepsko ale nadaje się na pierogi 

Gala - gdzieś do marca spoko ale wymaga dobrej ziemi której u mnie jest niewiele 

Jelly - wszystko fajnie ale strasznie to gnije!! 

Problem w tym że przechowuje w 1 hali i tch odmian jest poprostu za dużo, nie bardzo sobie z tym radzę, chciałbym ograniczyć do max 3 tak żeby zapewnić odbiorcą dobry towar całym sezonem. 

Dodam że uprawiam na glebach średnich i słabych głównie to 4b i 5 klasa wchodząca miejscami w 6, więc fajna odmiana jak gala nie ma gdzie rosnąć, co polecicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Potrzebujesz odmian późnych jak piszesz czy odmian o długim okresie spoczynku bo to dwie różne sprawy. Red Lady fajna, urośnie nawet na plaży ale okres spoczynku krótki i dodatkowo skraca się mocno w suche lata, pomaga fazor. Queen Anne ma bardzo długi okres spoczynku do tego stopnia że jak wsadzisz w zimną ziemię to nie wykiełkuje puki ziemia się dobrze nie nagrzeje, urośnie może nie na plaży ale prawie, ładna, gładka do mycia ale trzeba z nią delikatnie. Lilly, okres spoczynku długi, co prawda nie tak jak Anne ale spokojnie do maja do tego kiełek bardzo cienki, delikatny, jak puści to na sortowniku obleci, na plaży nie urośnie ale na 5 klasie da radę, trzeba dobrze obliczyć obsadę do możliwości gleby bo dużo pod krzakiem.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Chodzi dokładnie o to żeby ziemniak był smaczny w okresie od grudnia do maja kolejnego roku, względnie długo nie kiełkował i nie był za rzadki, tak żeby nadawał się na stołówki do placków pierogów itp. ale i do gotowania dla klientów indywidualnych,  zakładałem że to późniejsze odmiany się będą do tego nadawały ale chyba nie koniecznie ? :) 

A co myślicie o odmianie Belmonda ? specyfikacja na papierze wygląda dobrze 

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Późniejsze odmiany też są bardzo smaczne. Pierwszy przykład z brzega tajfun. Późny okres dojrzewania według mnie bardzo smaczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Dokładnie Red Lady bardzo krótki spoczynek kiełków jak cieplejsza jesień i nie zbyt zimna piwnica czy przechowalnia to szybko kiełkuję ale odmiana bardzo smaczna dobrze się udaję i różnorakie przeznaczenie pierogi frytki ale również po prostu na obiad, Queen Anne mam pierwszy rok plon bardzo dobry ma bardzo atrakcyjny wygląd skórka gładka smak bardzo dobry.

Jelly sadzę juz kilka lat (zmieniam co 2-3 lata w centrali)  i nie widzę lepszego jeśli chodzi o pozną odmianę jeszcze w czerwcu ma wszystkie walory nie jest rzadki i nigdy nie zdarzyło mi się aby gnił nawet w małym stopniu dobrze plonuje i duże bulwy czy przy takiej sprzedaży myślę że ma znaczenie
Polecam też odmianę Toscana w smaku ekstra dobrze się przechowuję sporo pod krzakiem.

Belmonda ponoć lubi gnić jak żadna inna nawet tutaj na agrofoto jest o tej odmianie brat miał w tym roku smaczna żółta odmiana zobaczymy jak sie będzie przechowywać bo opinie nie najlepsze

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Belmonda bardzo dobre i bardzo grube (większość ok 80-100dag) w pierwszym roku miałem sadzeniaka w piwnicy całą zimę i nie gniły ,przekroiliśmy do sadzenia dolało i nie dało się wsadzić (ok 2 tyg) wtedy dużo gniło ,wsadziliśmy to co zostało. Do kopania krzaki zielone jesień mokra . Po miesiącu dobrze że zajrzałem do kopca dużo zgnitych resztę zjadły byki bo pewnie wszystko by zgniło . Na wiosne chciałem nabyć w centrali miały być długo zwlekali (pewnie u hodowców pogniły i dlatego ) a ja myślałem że dlateg  że krzaki były zielone . Wzamian wziołem satine suche i dobre od listopada do maja u mnie dużo lepiej się sprawdziły jak tajfun który w kopcu na wiosnę tak skiełował że wyszły na zewnątrz . Satine w zeszłym roku jak i w tym desykowałem w zeszłym roku w kopcu też skiełowały tylko długa jesień i zima słaba zobaczymy jak będzie w tym roku .

Edytowano przez Azor07
,
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Jaki herbicyd polecacie na Irysa i Irge pod przykrycie? dominujący chwast to rdest powojowy w tamtym sezonie bandur+stomp go puścił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus4062    29
12 minut temu, 1204198524051986 napisał:

Jak tam kielkowanie kartofla. U mnie kły mają już po centymetrze. Nie wiem czy za wcześnie ich nie wybrałem. 

u mnie te co pierwsze pod perfelke i tunele to też około centymetr a reszta oczkuje, patrząc na pogode to na nie ma co liczyć na sadzenie w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.01.2021 o 10:12, Zetmar napisał:

Jaki herbicyd polecacie na Irysa i Irge pod przykrycie? dominujący chwast to rdest powojowy w tamtym sezonie bandur+stomp go puścił. 

na rdest powojowaty to nic nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co za towar. Czy rok po centrali czy 5 lat po centrali. Jak świeże to przyzwoita cena a jak od jakiegoś rolnika co sądzi kilka lat i dalej sprzedaje to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj