goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    8966

Napisałeś że,,masz nadzieję że  pogoda zweryfikuje" to Ty nie wiesz co  piszesz? Sądzę do0.5ha ziemniaka, może w przyszłości dojdzie do 1ha, ale mam w większości zboża. I wolał bym aby to np.przepisy ustalaly ceny minimalne a nie pogoda.

W Niemczech uprawy reguluje jakiś urząd, mam znajomą ktora opowiadała mi że mają tam listy co w danym regione mogą w roku posiać czy posadzić i ile, nie ma tam takiej samowolki jak u nas, i ceny mają opłacalne, może  to by był nie głupi proceder.  A jest wiadomo jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

tak zniesmy problem z cenami ustawa i ogolna regulacja.

a na samochody to najlepszy jest talon !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Dla mnie to nie proble bo nie żyje z samych ziemniaków, ale coś powinno rynek regulować żeby  nie było  nadprodukcji. Na  pewno ma też duży  wpływ na cene ziemniak sprowadzany do Polski za to też powinni się wziąć rządzący, ale nikt problemu nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Najlepsza regulacja to podaż i popyt, nie jakis pan w garniturze siedzacy w biurze w Warszafce i decydujacy GRZES1545 w przyszłym roku moze zasiac tylko 10ha pszenicy ale za to dostanie za nia minimu 700zł/t. Tego chcesz ?

To ze jest sprowadzany to nie problem, problem ze idzie to na dziko i bez badan ani kontroli tego co jedzie do nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Nie wiem czy tego chce ale rozwarzyć można tak czy nie? Tym bardziej że  korzystają z takich rozwiązań inne kraje.

Tomek piszesz ze to że  sie sprowasza to nie problem? Ciekawe spostrzeżenie tym bardziej że napisałeś kolejny minus tego dzialania brak kontroli nad tym co wjeżdża i jakiej jakości.

Jak nic sie nie zmieni to bedzie tak jak zawsze rok dobrych cen dwa dziadowskich, a nasi konkurenci rządzą na naszym rynku a my między sobą walczymy o przetrwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Oczywiscie ze nie problem, ceny w europie powinny byc na zasadzie naczyn polaczonych. Jak Rumun co roku odbiera od nas ogromne ilosci towaru i podnosi tym samym cene to super, ale jak do nas ktos chce na tej samej zasadzie zrobic to juz zle ?

Chcesz stale ceny to podpisuj kontrakt przed sezonem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Naczyń połączonych😆 żyjesz  chyba w jakimś śnie. Ale masz racje tak powinno być,  rzeczywistość jest niestety inna. Widzę że Tobie bardziej zalerzy na Rumunskim rolnictwu niż naszym, Czy ten twój Rumun tyle kupuje od nas Co Ukraina? To poczytaj dokladnie ile do nas wysyłają towaru a ile my.

Co do kontraktów to słyszeliście Panowie, chcecie stałych dobrych cen to kontraktujcie ziemniaki i nie placzcie że skoczków się  narobiło🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Ja zyje we snie ale to ty chcesz magicznej ustawy ktora zlikwidujesz biede.

Rumun byl tylko przykladem, w nosie mam ich gospodarke, podobnie jak Holendra czy Niemca

Chlopie nikt mi nie bedzie mowil co mam na wlasnym polu sadzic.Mam ochote to tyram przy ziemniakach po 20 gr, moje plecy :)

Jakos na tym forum pelno osob ktore kontraktuje ziemniaki dla przemyslu i calkeim niezle na tym wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Ja po 20gr nigdy ziemniaka nie sprzedałem, właśnie dlatego ze nie kontaktuje, a nie kontraktuje bo mało sądzę.🙂

Gdzie ja napisałem że  tego chce?

Dalem przykład pewnego rozwiazania, a nie tylko marudzenia że jest źle bo skoczków się narobiło że  tyle nasadzeń ma być i cena mocno spadnie. Ale wolę niech spadnie cena niż ma być susza kolejny rok.

1 godzinę temu, pioter55 napisał:

Witam.Jaka włuknine wybrac P20 p23 p30? do ilu stopni wytrzymują ziemniaki pod p20?

Ja myślę dac p23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelz    0

Ciekawe pytania mi się nasuwają: 1.czy wzrost cen za pracownika bo wiadomo że nawet z Ukrainy nie chcą robić za grosze w końcu ubiegly rok już wskazał że trzeba przytrzymać cene. 2. Kopanie pod zamówienie a nie 1000 worków po ile kto da 3. biorąc pod uwagę suche lata i konieczne nawadniania staram się zrozumieć że każdy wodę ma za darmo i tego nie liczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746
2 godziny temu, pioter55 napisał:

Witam.Jaka włuknine wybrac P20 p23 p30? do ilu stopni wytrzymują ziemniaki pod p20?

Bierz p23. W tamtym roku pod p23  przy -7 mróz przemroził. Zależy też od odmiany najbardziej ucierpiał irys najmniej Arrow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
11 minut temu, pioter55 napisał:

dam  p30

Daj czarna to lepsze dzikusy ci wyrosna, przy p30 za malo swiatla beda mialy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Przy takim mrozie żadna włóknina nie pomoże. Z moich obserwacji wynika że najbardziej uciepialy te najmniejsze krzaki te większe tylko im czubki zmarzły. Najlepiej po przymrozki od razu dać aminokwasy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter55    4

1,6 x 100 włóknina starczy na 4 radliny ziemniaków szerokosc ?

Edytowano przez pioter55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laope    6

maszynowo bedzie okrywane czy recznie?Jak recznie to lepiej szerszą.Ja okrywam 10,5 i 12,6 szybciej idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter55    4
11 minut temu, GRZES1545 napisał:

Wiatr nie zrywa jak taka szeroka?

nie trzeba dobrze ziemią obsypac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

@pioter55 masz jakąś sprawdzoną metodę uprawy pod osłonami? Chodzi mi o głębokość sadzenia, nawożenie  i zabiegi agrotechniczne po zdjeciu włókniny.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Szybciej będą pod folią perforowana aż puszczą pierwsze liście potem zmiana na włókninę. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj