goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Gość   
Gość
rybitwy wczoraj po 7-8 zł. kolejny poziom debilizmu pękł, 5 czerwca i takie cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0
10 godzin temu, Szczepanitoo napisał:

Nie wiem czy prawda ale sąsiad jest w Łodzi i mówi że ziemniak 5zl worek dzisiaj:-\

Niestety prawda. 6-5zł

Inne warzywa też po d*pie dostaja:/ np wczesny bon wczoraj oddali po 7zł, a fasolę szparagowa 5-4zl. Piękny sezon.. 

Edytowano przez rlbyszew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
niby susza i klęska żywiołowa chyba w dupie jest, nadprodukcja zajebista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to nic nowego było już wiele razy

póżnego ludzie sprzedają za taką cenę i muszą jakoś żyć.

 

Nie zawsze się nachapiecie B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Miasta nasycone zagranicznymi marketami, cały czas powstają nowe, w bidzie kolejki cały czas a ceny juz nie takie niskie jak to mówią w reklamach.  Sklepów warzywniaków praktycznie nie ma na osiedlach. Gdzie ma być zbyt na młode ziemniaki, ilu ludzi specjalnie pojedzie na targowisko żeby je kupić, (chwała tym ludziom którzy zaopatrują się na targowiskach i w polskich sklepach).  Jesteśmy niewolnikami we własnym niby wolnym kraju. Unia daje zapomogę w postaci dopłat, Rząd dał 500 + teraz da 300+ żeby zatkać ludziom usta, Wszystkim żyje się lepiej w TV. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Taka prawda. Markety ciągną z UE ziemniaka a na giełdzie jedynie zieleniaki się zaopatrują i jakieś polskie sklepy. To nie jest nadprodukcja. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
50 minut temu, KAROLEK7211 napisał:

Miasta nasycone zagranicznymi marketami, cały czas powstają nowe, w bidzie kolejki cały czas a ceny juz nie takie niskie jak to mówią w reklamach.  Sklepów warzywniaków praktycznie nie ma na osiedlach. Gdzie ma być zbyt na młode ziemniaki, ilu ludzi specjalnie pojedzie na targowisko żeby je kupić, (chwała tym ludziom którzy zaopatrują się na targowiskach i w polskich sklepach).  Jesteśmy niewolnikami we własnym niby wolnym kraju. Unia daje zapomogę w postaci dopłat, Rząd dał 500 + teraz da 300+ żeby zatkać ludziom usta, Wszystkim żyje się lepiej w TV. 

Człowieku. jak ludzie dostali 500zł to popatrz ile kasy w sklepach zostawiają więcej, dzieci mogę wysłać na wycieczki, i kupuję droższe polskie ziemniaki na targu nie w niemieckich supermarketach,mam 34 lata i nie pamiętam żeby ktokolwiek coś ludziom dawał a ceny w sklepach też rosły, winny jest rząd że nie pilnuje żeby nasze produkty od rolnika były na pułkach tesco czy kaufland itd i miały pierwszeństwo wejścia na rynek. ja też jestem przeciwko niskim cenom na nasze produkty, ale jak pośrednik 3x zarabia na kg zanim odda do sklepu i na targ to i mniej tego się sprzedaje, jest za duże złodziejstwo nadal każdy chce szybko się dorobić na rolnika plecach to jest problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
panowie to nie problem uni czy innych wariactw chodzi o to że jest nadprodukcja gdzie w sieradzkim to norma przykrytego 30ha ukopie zestaw i wio na hurt a tam pełno postoi pół dnia i widzi że dupa i jebie cenę w dół byle pchnąć i coś zarobić i tyle w temacie za dużo towaru i brak odbiorcy, nie masz odbiorcy to nie sądzę bo komu to nie pszenica że leży na kupie nie dziś to jutro albo za dwa miesiące i jakoś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

nie masz odbiorcy to nie sądzę bo komu to nie pszenica że leży na kupie nie dziś to jutro albo za dwa miesiące i jakoś jest

 

to co proponujesz to jakiś komunizm i NIE REALNE :tw_angry:

 

po tych kartoflach też zasiejesz pszenicę

xD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

20 groszy sie zbliża i będa szczesliwi poducenci. w marketach młody zaganiczny 3.99 na targu dziś 1.5- 2 zł i zbytu brak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
racyl mylisz gospodarkę planowana od wolnorynkowej,, jest popyt i podaż jak jest podaż zajebista a popyt cieki to ceny w dół, od obecny rok na ziemniaka kolego co innego jakby podaż niska a popyt był to ceny wio do góry. prawda jest taka jak sądzę kupe duze ilości to.pasowalo by mieć zbyt na co a nie walić ile się da to jakbym ja nawalił jagody amerykańskiej do oporu a potem pretensje do kogoś bo nie mogę sprzedać i daje po takiej cenie że to ledwo opłacalne jest. od tyle większość win za niskie ceny jest po stronie rolnika a nie po marketów, póki rolnik na swój rozum nie dostrzeże tego będzie ofiarą a jego pieniądze będą szły gdzie indziej, handlarz kupi po 8 za worek sprzeda po 20 i ok z tym że rolnik musi nawozy rolę materiał nasadzeniem, włókniny i inne dać podczas gdy druga strona zgarnia jego.zysk od i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Masz rację zetorlublin734. Ale jest jedno ale, gdyby w marketach był polski ziemniak, a na te chwilę nie ma praktycznie nigdzie, to uwierz mi, że na giełdzie byłyby braki a cena byłaby bardzo dobra. Każdy wolałby wrzucić towar na market i nie pieprzyć się z giełdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
15 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

racyl mylisz gospodarkę planowana od wolnorynkowej,, jest popyt i podaż jak jest podaż za***ista a popyt cieki to ceny w dół, od obecny rok na ziemniaka kolego co innego jakby podaż niska a popyt był to ceny wio do góry. prawda jest taka jak sądzę kupe duze ilości to.pasowalo by mieć zbyt na co a nie walić ile się da to jakbym ja nawalił jagody amerykańskiej do oporu a potem pretensje do kogoś bo nie mogę sprzedać i daje po takiej cenie że to ledwo opłacalne jest. od tyle większość win za niskie ceny jest po stronie rolnika a nie po marketów, póki rolnik na swój rozum nie dostrzeże tego będzie ofiarą a jego pieniądze będą szły gdzie indziej, handlarz kupi po 8 za worek sprzeda po 20 i ok z tym że rolnik musi nawozy rolę materiał nasadzeniem, włókniny i inne dać podczas gdy druga strona zgarnia jego.zysk od i tyle w temacie

Masz racje to jest tak samo ze wszystkim, czy malina czy borówka czy ziemniak jak za dużo to też nie będzie dobrze bo nie ma ceny gwarantowanej, raczej predko się to nie zmieni bo jak coś jest w cenie to na drugi rok produkcja wzrasta masakrycznie tak jak robi się to z borówką amerykańską teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Nie wiem jak u was ale w Legnicy w Biedronce był dzisiaj krajowy ziemniak odmiany Arielle. Problem polega tylko na tym że miał ok 2 tyg. Takich kapci to na prawdę dawno nie widziałem. Problem tkwi w czasie dystrybucji, taki towar powinien maksymalnie w ciągu 48h trafić z pola na półkę w sklepie po drodze zaliczając chłodnię. Taki towar na półce opisany jako produkt Polski robi nam tyko anty reklamę i sanepid powinien się tym zająć. Takim syfem jak dziś widziałem można ludzi potruć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zetorlublin7341 napisał:

racyl mylisz gospodarkę planowana od wolnorynkowej,, jest popyt i podaż jak jest podaż za***ista a popyt cieki to ceny w dół, od obecny rok na ziemniaka kolego co innego jakby podaż niska a popyt był to ceny wio do góry. prawda jest taka jak sądzę kupe duze ilości to.pasowalo by mieć zbyt na co a nie walić ile się da to jakbym ja nawalił jagody amerykańskiej do oporu a potem pretensje do kogoś bo nie mogę sprzedać i daje po takiej cenie że to ledwo opłacalne jest. od tyle większość win za niskie ceny jest po stronie rolnika a nie po marketów, póki rolnik na swój rozum nie dostrzeże tego będzie ofiarą a jego pieniądze będą szły gdzie indziej, handlarz kupi po 8 za worek sprzeda po 20 i ok z tym że rolnik musi nawozy rolę materiał nasadzeniem, włókniny i inne dać podczas gdy druga strona zgarnia jego.zysk od i tyle w temacie

 

A TY masz zapewniony zbyt na swojego zanim posadzisz ?

Kto niby miałby ustalać że jeden może posadzić 10ha a drugi 40ha ?

Już Ci tłumaczyłem że handlarz musi zarobić 1zł na kg bo inaczej ci nie kupi.

Tobie się wydaje że handlarz to tonę sprzeda na dzień na tym swoim jednym stoisku ? ma kilka owszem ale na jednym to nie ma kolejki za ziemniakiem

To nie kilka lat wcześniej że się sprzedawało przy sobocie 500-600kg w detalu. teraz jak sprzedasz 300kg to się cieszysz

 

Wcale nie dostrzegacie tego że spożycie ziemniaka spadło .

Chodzą po targowiskach takie mędy co codziennie po 1kg kupują, wybierają wszystkie równe i coraz częściej kupują na sztuki

Tobie na polu wszystkie równe rosną ?

 

W tym jest problem że i handlarzy jest mało bo biedronki na każdym osiedlu po kilka, do tego lidl i inne tego typu.

Jakby Ci ludzie co chodzą na markety szli tylko na targowiska to i handlarze wiecej towaru by kupowali

to samo jest z póżnym ziemniakiem.

na zimę mieszczuchy to biorą 30-60kg. mało kto kupi 200kg a o 300 to wspomnienie pozostało

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to sadz kolego więcej cena nizej i się sami pograzymy;) powodzenia. ja akurat sądzę pod zbyt i na hurt nie woze ani kila wszystko.detal także nie pisz mi jak jest bo wiem. na przyszłość sadźmy więcej będzie jeszcze lepiej;)
sprzedaje do 500kg bez problemu na targu jak masz dobrego ziemniaka to sprzedaż jak masz syf zapomnij bo raz pójdzie a drugi cię oleja. handlarza w letnie miesiące jest od groma tylko towaru za dużo i tu jest problem jest ogromna nadprodukcja nie ma gdzie to zejść bo ludzie fizycznie nie zjedzą tego
przykład rano 20zl potem się dojedzie i za godzinę ,10zl kupca. brak towaru w ciul się kisi i cena po 7 zł. ciekaw jestem czy bariera psychologiczna już pękła i da się kopać młodego za 5zl worek. handlu mnie nie ucz bo już żeby na tym zjadlem, jeżeli myślisz że hektarami zysk podgonisz to ci mówię jesteś w błędzie kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

to sadz kolego więcej cena nizej i się sami pograzymy;) powodzenia. ja akurat sądzę pod zbyt i na hurt nie woze ani kila wszystko.detal także nie pisz mi jak jest bo wiem. na przyszłość sadźmy więcej będzie jeszcze lepiej;)
sprzedaje do 500kg bez problemu na targu jak masz dobrego ziemniaka to sprzedaż jak masz syf zapomnij bo raz pójdzie a drugi cię oleja. handlarza w letnie miesiące jest od groma tylko towaru za dużo i tu jest problem jest ogromna nadprodukcja nie ma gdzie to zejść bo ludzie fizycznie nie zjedzą tego
przykład rano 20zl potem się dojedzie i za godzinę ,10zl kupca. brak towaru w ciul się kisi i cena po 7 zł. ciekaw jestem czy bariera psychologiczna już pękła i da się kopać młodego za 5zl worek. handlu mnie nie ucz bo już żeby na tym zjadlem, jeżeli myślisz że hektarami zysk podgonisz to ci mówię jesteś w błędzie kolego

Nie zamierzam nikogo uczyć ale nic nie wskazuje na to żebyś miał pojęcie o handlu detalicznym ziemniakiem

Nie spotkałem ani jednej twojej wypowiedzi o detalu ziemniakiem, cały czas aby cena za worek i jak to sie obłowią handlarze

Tak samo jak na giełdzie tak na targu jeden drugiego prześciga w cenie i ten ziemniak tanieje na targu w przeciągu 1-2dni po tym jak stanieje na giełdzie na dobre a nie jak tylko jednego dnia zjedzie sie cała giełda 

Jakbyś znał detal to byś wiedział ile handlarz zarabia na 1kg.

handlarz stoi cały rok znawco targowisk. W letnie miesiące jest tłoczno ale  właśnie od producentów płodów. I to oni wypełniają targ

 

Dobrego ziemniaka każdy potrafi wyprodukować i to nie ma nic wspólnego z ilością sprzedaną dziennie.

Zrobisz 20gr taniej i ludzie lecą rzez cały targ

W detalu jest tendencja spadkowa. Ludzie już nie jedzą tylko kartofli:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja całego roku nie stoję, kończę wiosennego kwiatka to dorabiam ziemniakami mam 1 ha przykrytego i podaje swoim ludziom, aktualnie po 1,5 do 2 zł kolego koło mnie stoją mają z hurtu i nie zarabiają 1zl na kilku bo kupi po 80gr podaje maks 1,5 więc gdzie ty masz ten 1zl bo ja nie widzę. dwa jak masz naprawdę dobrego ziemniaka podajesz, do oporu sam szukam czegoś szybszego od denara ale w miarę dobrego. jak panowie z riviera czy cassania jak jest ze smakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Pierdolnięci w dekle... wczoraj kartofle po 2zł dziś po 1,2, to jest chore,

6 czerwca, sam sprzedaje w detalu polowe plonu i wk***ia mnie jak ryja cene w dół,

A prawie wszystko mam pod zbyt, a inni tylko ryją cene bo muszą kapuche zasadzić... i po co ta robota, lepiej zarobić zlotek niż 50gr... a ludzie nie zjedzą 100% więcej jak towar będzie polowe tańszy...

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

W przyszlym sezonie. Nasadzen duzo i zagranicznego jeszcze wiecej. Dzisiaj do lokalnej firmy wjechalo 30 aut z ziemniakiem zagranicznym... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj