goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

tomek84pl    41

Takie gadanie ze duzo towaru to cena niska tez niewiele da , bo na sklepach malo kto zszedl ponizej 1,5zl/kg, calosc co rolnik opuszcza zjada ostatni w lancuszku sklep spozywczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Sieradz podobno już oddaje po 4 zł za worek dziś.. Poje#y...

 

Za wyjątekiem 'podobno' to wszystko się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no po prostu za***iście... cena marzenie kupca i właśnie tacy "pseudorolniki" dają im się dorabiać na sobie a tracimy najwięcej my ciężko pracujący, bo mimo tak wielkich nakładów  musimy oddać za darmo..... niekiedy tak patrząc na te ceny  mam chwilę zwątpienia  po co to robić za psie pieniadze , czy nie lepiej leżeć do góry d*pą i  mieć kasę w kieszeni niż dokładać? bo o zysku zapomnijmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego co poczniesz na głupotę ludzka my na targach 1.8 poki co i trzymamy narazie ale juz promocje robią widze bo tanio kupili dziwie sie ludzia naprawdę widze jak nie ktorzy jecza ze malo jest i dokladaja obszaru a potem d*pa bo rynek nie przejada ale wydaje mi sie ze to przekopia przykrywki a potem grunt będzie gorszy w ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Grunt gorszy? Jeszcze nigdy tak nie było. Dopiero pojawi się grunt to się zacznie stękanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Smakuje normalnie jak młody ziemniak. Pewnie myślisz, ze dowalone nawozu to jesteś w błędzie bo nawożenie robione według analizy gleby. Więc sypie tylko tyle ile potrzeba.

tzn ile i jaka klasa ziemi, jaki przedplon. No i chciałbym zobaczyć przynajmniej foto z obierania tego "młodego" ziemniaka - bo to co widzę po sklepach nadaje się do zwyczajnego obierania nożem. Młody ziemniak (ten rodzimy) ma mieć bulwy, które jesteś w stanie pozbawić skórki ręką i ścierką a nie nożem - tak że ten tego podajesz plon, który uzyskuje się normalnie jesienią, a nie z młodego kartofelka. Sorry na tą wagę musiałbyś mieć po 20-30 małych ziemniaków pod krzakiem, albo masę bulwy zbliżoną do tego co kopiesz jesienią - a dla mnie to już nie jest młody ziemniak.

Pani Joasiu, mówimy o chorej sytuacji na rynku - cena poniżej 1,50 do 20.06 dla naprawdę wysokiej jakości młodego ziemniaka (gdzie nie ma opcji na wyjście powyżej 15 t z ha) jest ceną nieopłacalną - o uprawach eko nawet nie wspomnę. Chyba, że mówimy o czymś co młodym jest tylko z nazwy i w zasadzie można by ściąć łęty i zostawić by skórka dojrzała i kopać jesienią. Na obecną chwilę sklepy kupują po +- 1,25 netto, co oznacza, że ktoś oddaje poniżej 1 zł. Nie powie mi pani, że to cena, przy której produkcja młodego jest intratnym biznesem. Sorry ale tych zaklęć od dużej ilości towaru od miesiąca nie kupuję. W moje okolicy większość sklepów zaczęła sprzedawać mniej więcej od tygodnia i cena zjechała z 2,5-3,0 do 1,35, a wcześniej dostępne tylko na targowisku po 3-4 zł. Takiego przypału nie było nawet rok i dwa lata temu. Co więcej, tego tzw polskiego często nie jestem w stanie odróżnić od importu - tak samo cholernie szary i niesmaczny. Ktoś tu zwracał uwagę na to, że cenę załatwił import tej padliny z Egiptu, Izraela, Rumunii itp - a to jest racja, co potwierdzają znajomi kierownicy sklepów.

Czy grunt będzie gorszy... ciężko wyczuć. U mnie wygląda lepiej niż przykryte. Sadzony w połowie kwietnia nie dostał tak po .... Aczkolwiek zależy od pogody, jak nie będzie warunków to jesienią szału też nie będzie. Problemem jest ilość nasadzeń - od dostawcy sadzeniaków mam info, że jeszcze takiego roku nie miał. Co przywiózł to poszło. Raczej nastawiajmy się, że w ziemniaku następny rok traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

FIWI jutro kopie ziemniaka więc zapraszam na kombajn. Młody ziemniak jak dla mnie jest 20maja a nie 20czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

FIWI jutro kopie ziemniaka więc zapraszam na kombajn. Młody ziemniak jak dla mnie jest 20maja a nie 20czerwca...

20 maja ale nie tego roku. Tak zimnej wiosny to już parę lat nie było. Zresztą w marcu warunków do sadzenia też nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Widać, że zaczynasz swoją przygode z wczesnym albo jesteś jeszcze kilka lat wstecz. Nie obrażajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czemu nie kopales 20 maja jak tak mowisz klego dobrze powiedział cena 9 zl na te pore jest smieszna w hurcie a tak w krakowie podaja, detal sprzedaje 1,8 do 2 zl bo za te robote w tym roku tyle powinno byc. Jezeli mowisz ze riviera jest odmiana dobra do jedzenia to nie jadles ziemnniaka dobrego denarowi nie dorasta do piet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Z denara już się dawno wyleczyłem, to nie jest b.wczesna odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem rozumiem kolego ty pewnie na hurt sadzisz ale ja na detal a w smaku lepszego nie ma od denara takze wole tego sadzilem riviere na probe i syf nie dobre kwasne i woda czarna po ugotowaniu a denar nornalny a przrciez pole takie same bo rosly kolo siebie czemu tak jest to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najczęściej zaburzenie równowagi składników pokarmowych dostarczonych roślinie a nie od dziś wiadomo że odmiany zachodnie są bardziej wrażliwe, praktycznie na wszystko. I tak o ile spieprzenie proporcji w Lordzie albo Denarze będzie miało mały wpływ na plon i jego jakość tak w przypadku Rivery spowoduje ciemnienie i być może jeszcze inne objawy których nawet nie zauważyłeś. Jest dużo odmian których uprawa jest bardzo trudna i przez to praktycznie niedostępna dla niedoświadczonych plantatorów.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Wiem rozumiem kolego ty pewnie na hurt sadzisz ale ja na detal a w smaku lepszego nie ma od denara takze wole tego sadzilem riviere na probe i syf nie dobre kwasne i woda czarna po ugotowaniu a denar nornalny a przrciez pole takie same bo rosly kolo siebie czemu tak jest to nie wiem

 

jestem pełen podziwu dla ciebie:D:D Jak mozna sp***dolic takiego dobrego ziemniaka jakim jest Riviera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego dostal wsztystko co mial dostac pelne nawozenie plus mikro do tego ochrona takze wiem jak sie ziemniaka sadzi mowie tylko ze u mnie jest gorszy smakowo nie wiem jak u ciebie sa ziemię ale czarnoziemu cos chyba nie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

koledzy lonoh i mikad - może jednak ta riviera i import nie jest takie podatne na spier... - one są spier... http://www.coboru.pl/DR/porownanieodmian.aspx w ocenie z 2016 Riviera ma najgorsze notowania, raczej nie bez przyczyny. A co do jakości to mam opinie znajomych, którzy ode mnie biorą ziemniaka - tych plantatorskich ze slepu widzieć nie chcą. To tyle komentarza w temacie jakości. KiQ uprawiam od dość dawna, na młody od paru lat. Ten rok ma to do siebie, że wiosna w podgórskich rejonach dała się we znaki - zimno, wietrznie i z dużym zachmurzeniem, co nie rokowało zbyt optymistycznie dla młodej pyry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Patrzysz nie tam gdzie trzeba. Podales dane dotyczace wydajnosci po zakonczeniu wegetacji a debatujecie tutaj o ziemniaku wczesnym czyli http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/plon-ziemniakow-jadalnych-wg-badan-coboru,67804.html


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIWI    8

Patrzysz nie tam gdzie trzeba. Podales dane dotyczace wydajnosci po zakonczeniu wegetacji a debatujecie tutaj o ziemniaku wczesnym czyli http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/okopowe/plon-ziemniakow-jadalnych-wg-badan-coboru,67804.html

patrzę tam gdzie trzeba, bo poprzedni wpis dotyczył oceny Riviery nie pod kątem produktywności a wartości smakowo-użytkowej. W farmerze nie masz oceny smaku, w badaniach coboru masz ocenę smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

@FIWI W badaniach coboru masz parametry po pełnej wegetacji, ocenę smaku też więc ma się to nijak do bulw niedojrzałych, szczególnie w odmianach o krótkim okresie spoczynku. Wyhodowanie jednej odmiany to koszt ok 2 mln zł więc nie sądzę aby Holendrzy zwani żydami europy wypuścili takiego gniota którego nikt by nie kupował.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poziom głupoty po raz kokejny pękł ziemniak na rybitwach wczoraj za 6 zl szedl paranoja w bialy dzien a potem sie dziwic ze rolnik nazeka ze kasy nie ma jak sam sobie ja zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj