goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KiQ    14

Ci co ciagle płacza na sieradz polecam nie sadzic ziemniaka bo po co co roku ten sam placz, idzcie do pracy i macie pewne pieniadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego nie burz sie jak woda w oceanie prawda jest taka ze niektórzy piernicza cene innym od i tyle kazdy by chcial za godne pieniazki robic a w krakowie w poniedzialek byl po 4 zl nasz nowy a rumun ala nasz po 1.2 a nawet 80 gr ale tego nie mozna nazwac ziemniakiem bo swini bym nie dal zeby sie nie strula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Koledzy czy stosujecie jakąś ochronę grzybową w ziemniakach na wczesny zbiór? Co zastosować po ściągnięciu agrowłokniny oprócz siarczanu potasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Napisano (edytowany)

Podpowiedz jeszcze czym można pryskać ziemniaki od chwastu jeżeli mają więcej niż 20cm wysokości, myślałem o Titusie z Sencorem, ale piszą że do 15cm wys. ziemniaka.

Infinito stosować zapobiegawczo czy z chwilą wystąpienia pierwszych objawów?

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

infinito jest jednym z mocniejszych srodkow,ja pokropilem bo zauwazylem zolte krzaki
i doradzil mi ten oprysk sprzedawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Ja unikam infinito czy to na pomidorze czy też na ziemniaków w okresie gdy wiem że do zbioru są 2-3tygodnie z tego względu że wyraźnie zmienia się smak danego warzywa po tym środku. Środek sam w sobie bardzo dobry bo skutecznie hamuje nawet pierwsze objawy zarazy ale jak dla mnie właśnie ma ten minus że warzywa po nim mają specyficzny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

kropic to raczej mozesz tylko ze oprysk nie dotrze do chwastu tylko zatrzyma sie na lisciach ziemniaka i nie bedzie efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

To co stosować na zaraze ziemniaka zapobiegawczo bo juz zaczynaja kwitnac a szkoda bedzie plonu lub w ogole czyp polecilibyscie prysnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

U nas zawsze na pierwszy zabieg idzie Ridomil, lub Phyton. Ważne żeby brał też alternarioze, która występuje wcześniej.
Swoją drogą na zarazę chyba jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

na 1 zabieg, jeśli nie ma jeszcze ognisk, jakis ma mankozeb powinien pojsc


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Lepiej mu napisz konkretne nazwy środka, bo pójdzie do sklepu i powie że 2 litry mankozebu chce :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Mankozeb pomieszac z innym srodkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Kolego nie burz sie jak woda w oceanie prawda jest taka ze niektórzy piernicza cene innym od i tyle kazdy by chcial za godne pieniazki robic a w krakowie w poniedzialek byl po 4 zl nasz nowy a rumun ala nasz po 1.2 a nawet 80 gr ale tego nie mozna nazwac ziemniakiem bo swini bym nie dal zeby sie nie strula :)

 

tak się składa że byłem cały dzień w poniedziałek na rybitwach i po 2,5 cięzko było sprzedać. Więc zetor ocknij  się bo dziś po ulewach i  25 zł za worek jak ktoś dostał to super cena..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

no wlasnie i tyle w temacie- tylko zawsze producent musi opuszczać z ceny...nasza praca w ... sie obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

Koledzy mam pytanie, niektore ziemiaki odmiany irga i belaroza wychodzace z ziemi sa znieksztalcone, liscie nie okragle tylko wzdluzne, pomarszczone i karlowate. Co to moze byc. Mogl zawinic nuflon stosowany doglebowo po posadzeniu. Odmiana Lord tak samo opyskana bez zadnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalik10    0

Tak narodziło pod krzakami że ledwo sezon ruszył a już poniżej 2 zł /kg czy o co chodzi? Bo to troszkę chora cena jak na ten moment..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Michalik rumuny  zrobiły swoje kupcy tez a panika rolników jeszcze więcej bo cza kopać bo będzie jeszcze gorzej i koniec końców mamy takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogolnie kiepsko gora 8 szt to jest spoko. Właśnie rumun i panika bo trzeba sadzic ech niestety taki mamy klimat i realia w tak ciezkim roku myslalo sie ze bedzie pieniazek a tu lipa wolal bym po 1 zl a bez tego okrywania i pierniczenia bo to tylko czas i pieniadz na okrycie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

dlatego mówią rok placi rok traci w zeszłym roku bez takiego pierniczenia zeby utrzymać uprawe  kase sie brało a w tym  roboty kombinowania i nawet 1/4 sie tego nie weżmie bo dość ze cena w dół leci to plonu co najmniej połowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

a czym kopiecie mlode ziemniaki-anna mocno obija?jakies modyfikacje sa robione u niej? to moj pierwszy rok z mlodymi i w dodatku lipa bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj