goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wojtu    2

witam, pytanie do doświadczonych, jaki nawóz dolistny po zdjęciu włókniny dać, żeby nie zawiązywały się nowe bulwy tylko grubiały te co są?? u mnie było tak -2 i po włókniną poparzyło tylko liście na końcach łodyg -- jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie do doświadczonych, jaki nawóz dolistny po zdjęciu włókniny dać, żeby nie zawiązywały się nowe bulwy tylko grubiały te co są?? u mnie było tak -2 i po włókniną poparzyło tylko liście na końcach łodyg -- jest ok

Kristalon pomarańczowy Yara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ja sadzilem na początku kwietnia, teraz mają jakieś 10-15 cm odkrywać i faszerowac opryskami czy niech siedzą pod włóknina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Idioci 2 dzień zaczęli kopac i juz spuscili cene na  4 zł we Wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jak tam w innych rejonach Polski,kiedy zaczynacie kopanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie 50 gr takze jeszcze troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35
Napisano (edytowany)

 50 groszy cena? czy kaliber :) Na rybitwach już ładują naszego z pod tuneli po 4 były w pn. a nawet dziś kupiec był po kapustę i znajomy do mnie przywiózł  300 kg miał młodego po 4 zł/kg poszły.. niby lordy ale to na bank holendry i to  jakieś takie nie bardzo, bo na obiad żem podpierniczył ze 2 kilo to w masło ciężej widelec wchodzi :)

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725
Napisano (edytowany)

Panowie Catania potraktowana prestige'm gnije w 90%. Nic z niej nie będzie. Myślę by przesadzić ponownie.
Ma ktoś na handel sadzeniaka tej odmiany? 2-3 tony bym kupił.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Od prestige raczej nie gnije.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ale zescie mi panowie z ta saletra pojechali to teraz nie wiedzialem co sie odezwac , sluchajcie co roku sialem inaczej nawozy, wszystko w korzen przed sadzeniem pozniej ewentualnie odzywka dolistna, sasiad robil tak ze sial saletre po sciagnieciu folii, nie wiem czy to bylo spowodowane efektem ale zawsze mial pyry lepsze ode mnie i duzo , postanowilem ze zrobie jak on, dzieki za hejt i krytyke bo przynajniej bede wiedzial zeby tak nie robic za rok, ale w takim razie jesli juz mowicie zebym tak nie robil to prosze kogos o wyczerpujaca odpowiedz co dokladnie sieje od poczatku do konca i w jakich ilosciach, mam zamiar w przyszlym roku zasadzic okolo 2-3 ha pod folie +wloknina od poczatku plus 2 ha sama folia, mam fajne swierze odmiany i mozliwosc kupna szerokiej wlokniny w dobrych pieniadzach wiec chce zrobic wszystko jak najlepiej, mam nadzieje ze z pomoca forumowiczow mi sie to uda ;) w koncu po to chyba to jest zeby dzielic sie informacjami i doswiadczeniami wiec czekam na odpowiedz, ;D 

 

edit: aaa i jeszcze chcialem sie dowiedziec jakie macie spostrzezenia na temat ziemniakow ARROW, czy ktos ma w tym roku i jak to wszystko wychodzi 

Edytowano przez RafałSieradz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

50 gr kaliber :) co do prestiga u nas ci co pozaprawiali nim a sadzili na pocz kwietnia faktycznie pognily a ci co bez to pomalu wychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Od prestige raczej nie gnije.

Wina prestige na 100 proc. Tzn. nie do końca jego. Wineta sadzona i zaprawiana dzień wcześniej już pod wierzchem. Jestem niemal pewien że to przez to że Catania była porazona rizoktoniozą i prestige zrobil swoje. 2rzadki nie zaprawilem i nic się z nimi nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Nie bardzo rozumiem po co po ściągnięciu foli dawać jeszcze saletre,ja nawet po ściągnięciu włókniny nic nie daje .Ziemniaki się kopie a nie łaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tu prognozować skoro do lipca jeszcze półtora miesiąca? Nie przewidzisz co będzie początkiem czerwca, a ty wyskakujesz z lipcem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przychodzi Rebe do Icka i od progu woła: Icek, a co to będzie w lipcu, co będzie w lipcu? Icek na to: Rebe, a co takiego ma być w lipcu? No co będzie w lipcu Rebe na to, jak tobie w maju tak już nogi śmierdzą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricore    0

Panowie kiedy najlepiej kopać wczesnego??chodzi mi jaką grubość czy coś??jakieś podpowiedzi, sugestie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak urośnie ;)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

Czy ktoś podpowie czym popryskać wzeszłe chwasty w ziemniakach, ziemniaki odkryte z agrowłokniny dzisiaj i jest sporo ziela mimo oprysku Nuflonem po posadzeniu ziemniaka. krzaki maja około 40 cm wiec pewnie redlenie odpada.. proszę

o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj