goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lukasx21    165

W sieradzkim jeszcze spokojnie, narazie mrozu nie było, przynajmniej w okolicach Warty, zobaczymy co dzis w nocy i jutro, część nakryta folią i włókniną ale reszta w rękach Boga. Cos czuje ze w tym roku nie musi być zle z cena ale okaze sie ;)

 

Taa tylko co z tego, że cena będzie jak nie będzie czego sprzedawać ?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Niemcy okolice Hannoveru dwa ostatnie poranki deszczowanie przeciw mrozowe idzie pełną parą. Nasi sąsiedzi tez kolorowo nie maja ryzykowne plantacje pod foliami bez rozłożonych rur i deszczowania też dostały w kość.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

DarekGaudyn

 

pod foliami mam praktycznie wszystko oprócz zboża :) bo od kapustnych przez strączkowe kończąc na okopowych. Ziemniaki i marchewka są przykryte włókniną pod foliami to -10 nawet im nic nie zrobi, gorzej z perferką bo włóknina ciut cieplejsza. Co będzie zobaczymy. nie każdy ma 2 warstwę włókniny na kilka ha ale można też gdy jest bez wiatru palić bele ze słomy czy siana przy uprawie ale to max 2-3 ha dasz radę obronić, zawsze dym łamie temperature.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

u mnie dzis bylo bez mrozu. narazie wszystko ok choc to tylko kilka arow pod agrowłoknina. mam tylko pytanie bo kliłem dla kolego ziemniaki do dzis przez jakies 5 tyg w oborze z inwentarzem na korytarzu przy temp ok 12 stopni i kły tzn ich końcowki zrobily sie czarne i takie lekko podeschniete. cos bylo nie tak. ziemniak byl z centrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko co z tego, że cena będzie jak nie będzie czego sprzedawać ?

 

lukas, takie wątki już były że może lepiej sprzedac te 500 worow po 20 zl , niz 1000 po 10 ;) jeszcze długa droga do kopania, ogrodniki i zocha moga jeszcze pokazac swoje wiec przestrzelone bedą niezle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

jak polskich nie będzie to będzie tak jak w tamtym roku że kupiec wolał egipskie czy tam marokańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzis dokrywam wloknina na folie perferowana takze mysle ze bedzie ok jakos chociaz troche mi je polamalo przez ten snieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

tak, no już prawie wielkością jak 5 złotych są ale teraz widzę że tydzień nie poszły nic.:/ Zimno mają i cóż zrobić tylko czekać na ocieplenie można bo zapowiadają dobrą pogodę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kiedy sadziłeś? robisz coś zeby ci sie nie wybujały pod folią? chodzi mi czy kropisz jakimiś środkami? u mnie zawsze badyle po pas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Sadzone pod koniec lutego. Mam technikę z holandii na uprawę pyrek. Ale zanim zobaczyłem efekty w polsce zajeło mi to kilka lat. Jedyne co ci mogę zdradzić to nawóz rozkładam na 12 razy w zależności od fazy rozwoju i max 40 cm jak są badyle to musi jeszcze być piękna wiosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie 0 bylo ale wczoraj nazucilem wloknine jeszcze na folie ale w sobote bede sciagal wloknine i folie i nakrywal sama wloknina bo zapowiadaja juz gorąca panowie a jak u was sciagacie wloknine czy zostawiacie do kopania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

ja sciagam po niedzieli bo ma juz nie byc mrózu i cieplej bedzie. dzis pewnie z -5 sie zapowiada na podlasiu. czy ktos mi moze z fachowcow odpowiedziec na posta w ktorym napisalem wczoraj o kiełkowaniu ziemniakow. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mar109. Specjalista nie jestem ale w tym roku zauważyłem u siebie to samo. Ziemniaki na kielkach miały przyciemnione czubki dokładnie tak jak piszesz. W sumie każde z odmian tj lord denar volumia carrera. Z tym ze ja miałem pomieszczenie bez inwentarza, palilem w piecu temp. Około 20 stopni. Wiec wykluczam raczej tu azot od bydła czy coś takiego . Ziemniaki posadzone 15 marca wyglądają na zdrowe ale ciekawi mnie co będzie jak wstane rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar109    0

a dlugo kiełkowales w takiej temp i w czym.bo ja w temp od 12 do 14 stopni 4.5 tygodnia kielki od 2 do 4 cm i jux dodatkowo korzenie miały tylko te czubki zaczely schnac jak i male i duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no to dostalismy po d*pach znaczy wczesne dostały ze 2 tygodnie w plecy tyle dobrze ze to teraz a nie w maju jak okrycia ściągnięte ale wszystko pewnie przed nami przy takim głupim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

U mnie katastrofa raz dostały z niedzieli na poniedziałek a teraz wyrównało juz resztę praktycznie rowno z ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj