goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Diwad890    10

4-6 tygodni trzeba liczyc

ile cm kiełki wtedy mają nie za duże?w jakiej temperaturze to kiełkujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w google wpisać i wyświetli Ci mnóstwo artykułów jak należy kiełkować ziemniaki. Z resztą w tym temacie co drugą stronę wałkowany jest ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Wystarczy w google wpisać i wyświetli Ci mnóstwo artykułów jak należy kiełkować ziemniaki. Z resztą w tym temacie co drugą stronę wałkowany jest ten temat.

ok dzieki,a żeby była wieksza wilgotność w pomieszczeniu to można zraszać wodą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykc330    167

witam, oglaszacie sie najpierw i kopiecie jak jest kupiec? czy kopiecie i dopiero gdzieś szukacie, tylko że znowu za długo leżeć to on nie może. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Czy to prawda że nie da sie ziemniaka wczesnego kopać kombajnem na redzinie? słyszałem że widać na ziemniakach ze są poobijane przez taśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Czy to prawda że nie da sie ziemniaka wczesnego kopać kombajnem na redzinie? słyszałem że widać na ziemniakach ze są poobijane przez taśmy...

Każdy wczesny który jest kopany maszynowo gdzieś musi być draśnięty , ale są wyjątki zależy jaka jest gleba podczas kopania . Co do rędziny to nie powiem ci jak sie kopie na niej ziemniaka , ale powiem ci , że z tej właśnie gleby ziemniak za***iście wygląda i dłużej utrzymuje świeżość. Jak jest sezon to wożę wczesnego na Rybitwy i znam takiego faceta co właśnie kopie z rędziny to powiem ci że towar mu schodzi od strzała bo ma wygląd taki niespotykany taki świeży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Takie pytanko czy uzywaliscie kiedys blackjak do ziemniakow przed sadzeniem? Tak mnie nurtuje ten temat stosują go na kapuste i te inne wysadzane z rozsady podobno stymuluje system korzeniowy i tak pomyślałem czy nie warto spróbować przed sadzeniem zastosować bezpośrednio na sadzeniaka podkielkowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Ile i jaki nawóz proponujecie na borowine zważając na to że bede dawał obornik koński w dawce 50-60t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricore    0

Panowie folia perforowana z liczbą otworów 500 nadaje się do przykrywania ziemniaków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallyy    0

Da sie u was w pole Wiechać? U mnie to jeszcze mokro woda stoi na każdym polu. Z tydzien trzeba poczekac jak bedzie taka pogoda jak dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Panowie folia perforowana z liczbą otworów 500 nadaje się do przykrywania ziemniaków??

lepsza jest na 100 ta jest zimniejsza i słabsza bo jest więcej otworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Jak narazie jedynie ryż mozna posadzić na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

załże sie  ze w niedzielę koło Oławy będa sadzic. Oni tam bardzo lubia niedzielne sadzenie ziemniaków bo to szwagry i syny i inne elementy do pracy nie ida to trzeba ziemniaka posadzić. chyba ze sie mylę i zaczna sadzic w piątek sobotę ale tak czy siak niedzieli nie odpuszcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

ja dziś sadziłem  kalafiory pod tunele a sasiiad sadzili ziemniaka pod perferke coś ala 1,5 ha ha zasadzili dziś, z rana papralo im sie troche potem ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

czy ktos z was kupował ziemniaki kwalifikowane z firmy cennas z grajewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Witam Czy orientuje się ktoś gdzie w województwie lubelskim bądź w okolicy warszawy kupię niedużą ilość kwalifikowanych sadzeniaków lorda i catania?Dzwoniłem i nigdzie nie ma w Łukowie w centrali będą zamawiać koło 20marca więc bardzo późno.Za wszelkie info dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Jak na bardzo wczesnego to tym bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukza86    1

chciałbym zasięgnąć trochę wiedzy na ww temat. tzn sadzicie i przykrywacie folią czy agrowłókniną i potem sciągacie do zabiegów (radlenie ,pryskanie,itd) i przykrywacie je z powrotem tak? a na działkę 0.30ha ile nawozu byście sypneli i jaki polecili? a jakbym chciał podlewać to na tą agrowłókninę czy ściągać ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj