goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

przemol87    186

chcesz to dać pod przykryte?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Sorry że tak długo nie odpisywałem ale sortowanko, tak przemol chce to dać pod przykryte, i myślałem jeszcze wcześniej posypać soli potasowej ze 100kg/ha. (polifoski 5 tak około 600kg/ha +oczywiście azot), żeby nie przedobrzyć. Zawsze siałem polifoske 4 samą i plony były super, nad piątką się zastanawiam. A co do polifoski krzem to troszkę się obawiam tego krzemu, (rośnie kostka niesamowicie) i dlatego że to nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

I jedno i drugie ma po 30 potasu. Kelton że tak zażartuje jak mam z tej polifoski potas wyciągnąć żeby go już teraz posiać. :D :D

 

Chodziło mi aby posypał sól potasową już teraz :) nie wczytałem się za bardzo w rozmowę :) Za zacznę siać sól jak tylko trochę puści może po niedzieli, a w marcu suprofos + saletrzak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Ja też sól rozsieje wcześniej, ale koniec lutego, moim zdaniem teraz za wcześnie. Tak przy okazji ile soli dodajesz do tego suprofosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jakie macie przykrywarki do włókniny?  co polecacie a co odradzacie?


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

jakie macie przykrywarki do włókniny?  co polecacie a co odradzacie?

 

Szpadelek, łopatka :)

Ja też sól rozsieje wcześniej, ale koniec lutego, moim zdaniem teraz za wcześnie. Tak przy okazji ile soli dodajesz do tego suprofosu?

 

Pod ziemniaki, które chce sadzić koło 15 marca jeśli oczywiście pogoda pozwoli chciałbym posypać sól w pierwszej połowie lutego tak 150kg/ha. Suprofosu daje 350kg i saletrzaku 300-350kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Witam,miałem sadzić ha pietruszki ale zmieniłem teraz zdanie i chce posadzić denara na wczesne,mam pytanie czy jak na jesieni dawałem 500kg soli potasowej i 375kg polidapu to musze jeszcze na wiosne sypać jakiś fosfor i potas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Ale dawka biggrin.png Na 2 lata starczy biggrin.png

ale to nie zaszkodzi ziemniaką taka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Witam. Czy przed sadzeniem sól potasowa (150kg) i polifoska 5 (400kg) na ha pod wczesne ziemniaki to dobre rozwiązanie? Dodam że na wiosnę będzie jeszcze obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Orientuje się ktoś jak długo mogę trzymać ziemniaka wczesnego w czerwcu w garażu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Jaki szacujecie plon denara kupionego w centrali (klasa e) z ha posadzone w końcu marca pokielkowane,przywalowane,przykryte wuknina i wykonane na końcu czerwca kl ziemi 3a wyspane 475kg soli potasowej i 325 polidapu no i oczywiście jakiś azot na wiosnę i odżywki doliste może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

Zalezy jaki bedzie mroz

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

Zalezy jaki bedzi mroz

 

Ale jak pod wuknina będą to nie powinno bardzo zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

rożnie z tym bywa


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

dawid jeszcze zapomniałeś sobie po liczyć ile na tym zarobisz przecież to najważniejsze a ty zapomniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Jaki szacujecie plon denara kupionego w centrali (klasa e) z ha posadzone w końcu marca pokielkowane,przywalowane,przykryte wuknina i wykonane na końcu czerwca kl ziemi 3a wyspane 475kg soli potasowej i 325 polidapu no i oczywiście jakiś azot na wiosnę i odżywki doliste może

ty tak na serio z tym nawożeniem? to ile do tego jeszcze dajesz azotu?:D:D;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

ty tak na serio z tym nawożeniem? to ile do tego jeszcze dajesz azotu? :D:D;D

dlatego tyle nawozu bo miał być tam czosnek sadzony ale zmieniłem zdanie a nawuz juz zasiałem,a taka dawka może zaszkodzić ziemiakom,pierwszy raz w tym roku bedze sadził ziemniaki wiec sie nie orientuje

dawid jeszcze zapomniałeś sobie po liczyć ile na tym zarobisz przecież to najważniejsze a ty zapomniałeś?

nie nie zapomniałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ja mam zamiar ruszyc z kiełkowaniem piatek/sobota, dawno juz tak pozno nie zaczynałem kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

ja mam zamiar ruszyc z kiełkowaniem piatek/sobota, dawno juz tak pozno nie zaczynałem kiełkowania

jak długo kiełkujesz ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj