goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Kelton    5

W worki na kombajnie nie kopię już od dawna, w czerwcu wiadomo spore słońce ziemniaki szybko wysychają i robią sie brązowe, potem biadolenie na giełdzie, że ziemniak kopany ze 2,3 dni temu i takie tam, dlatego teraz kopanie w zbiornik na przyczepę, kiper na bunkier z tego na myjkę dalej sortownik i ładnie w woreczkach.

Myty wczesny lepiej wygląda niż brudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Głównie chodzi o te obicia bo kopiemy Anną ale w sumie przy kopaniu w zbiornik można zwiększyć prędkość jazdy i ziemniaki ogólnie będą mniej obite niż przy wolniejszym kopaniu w worki, tak sobie to tłumaczę ;)

 

Przesortować na kombajnie tak jak piszesz Przemol a potem to najlepiej z przyczepy do kosza wagoworkownicy powoli sypać żeby jeszcze raz ich nie tłuc przez sortownik, dobrze kombinuje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tak 

@kelton jaką masz płuczkę?

myty wydaje się grubsze w myśl zasady: czarne wyszczupla

 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Witam, miał ktoś może odmiany borowina i volumia i mógłby się coś na ten temat wypowiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Teraz najprosciej opryskiwaczem recznym przy sypaniu w skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zaprawiać Prestig Forte. Jest jedna kwestia zaprawiania ziemniaków podczas wsypywania do skrzynek. Załóżmy że zaprawie je 1 lutego i w zaleznosci od pogody sadzenie odbedzie sie 1 kwietnia kopane beda  1 czerwca i w takim wypadku zaprawa bedzie na ziemniakach 2 miesiace w skrzynkach i 3 miesiace w ziemi i czy tak na prawde ta zaprawa bedzie chronila przez 5 miesiecy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

nie ma


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Mam zamiar zaprawiać Prestig Forte. Jest jedna kwestia zaprawiania ziemniaków podczas wsypywania do skrzynek. Załóżmy że zaprawie je 1 lutego i w zaleznosci od pogody sadzenie odbedzie sie 1 kwietnia kopane beda  1 czerwca i w takim wypadku zaprawa bedzie na ziemniakach 2 miesiace w skrzynkach i 3 miesiace w ziemi i czy tak na prawde ta zaprawa bedzie chronila przez 5 miesiecy 

to ty sobie już zamówiłeś pogodę na 1 kwietnia ze bedziesz sadził i kiedy bedziesz kopał moze lepiej nie sadz ziemniaków tylko skreśl totolotka widzę ze jesteś wróżbitą a co do zaprawiania na wczesne trzeba zaprawiać jest sens 

sadził ktoś odmianę solist są wczesne czy ariella i riwiella  czy miłek jest wcześniejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ty sobie już zamówiłeś pogodę na 1 kwietnia ze bedziesz sadził i kiedy bedziesz kopał moze lepiej nie sadz ziemniaków tylko skreśl totolotka widzę ze jesteś wróżbitą a co do zaprawiania na wczesne trzeba zaprawiać jest sens 

sadził ktoś odmianę solist są wczesne czy ariella i riwiella  czy miłek jest wcześniejszy 

Przed datą napisałem załóżmy i napisałem też że jest to zależne od pogody . To są założenia staram sie planować swoją prace i wiadoma sprawa że mogą być duże odstępstwa od tych terminów , ale tak czy inaczej ziemniaki z pod włókniny kopane są przeważnie od 20 maja do 15 czewca w zalożności od pogody i ceny a jeśli chodzi o sypanie do skrzynek to jest zależne tylko odemnie i robie to co roku tak samo niezależnie od pogody skrzynki wstawim do obory.

Prestie forte nie posiada okresu karencji "nie dotyczy"a w uwagach jest napisane "W przypadku dużej liczebności mszyc po 10-12 tygodniach od sadzenia stosować inne środki mszycobójcze." Może niech sie wypowie ktoś doświadczony w zaprawianiu przed kiełoawniem czy do wykopów nie było problemu z owadami i rizoktoniozą. Ja zawsze zaprawiałem bespośrednio przed sadzeniem  i nie miałem wyżej wymienionych problemów, bez zaprawiania też sadziłem i problem sie pojawiał jak  stonka masowo zaczynała zjadać liście a ziemniakom  brakowało tygodnia dwóch do kopania a każdy oprysk już wtedy ma karencji najmniej tydzień a każdy stracony dzień to może oznaczać duży spadek cen .Ja nie mówie co będzie bo jestem wróżką tylko zakładam z doświadczeń z wielu lat jak przeważnie było .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamslo15    0

joannamazurek. Robię w podobny sposób że wstawiam do obory na kilkanaście dni, temp. mam okolo 8-10stopni i dosc duzą wilgotnośc, a powiedz mi w jaki sposób później hartujesz te sadzeniaki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

joannamazurek. Robię w podobny sposób że wstawiam do obory na kilkanaście dni, temp. mam okolo 8-10stopni i dosc duzą wilgotnośc, a powiedz mi w jaki sposób później hartujesz te sadzeniaki? 

Nigdy nie harowaliśmy sadzonek. Kilka osób w mojej okolicy też sadzi ziemniaki kiełkowane i nikt nie poruszał nigdy tego tematu . W oborze mam podobną temperaturę i może to fakt że sadzonki po wyjściu z temp. ok 10 stopni są sadzone w glebe dajmy na to 5 stopni to mogą dostać tkzw szoku termicznego . W tym roku polowe skrzynek włożę tydzień przed sadzeniem do stodoły albo garażu gdzie będzie światło i chłodniej i zobaczymy czy będzie jakaś różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tolek15    0

Dzisiaj były u mnie Panie z PIORIN-u coś takiego powiedziały że debatują nad tym że:Kto produkuje ziemniaka na sprzedaż będzie musiał sadzić tylko kwalifikat a jak nie to kara 25% dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

Dzisiaj były u mnie Panie z PIORIN-u coś takiego powiedziały że debatują nad tym że:Kto produkuje ziemniaka na sprzedaż będzie musiał sadzić tylko kwalifikat a jak nie to kara 25% dopłat

 

 

to jest patologia to niech nasiennik bedzie po 800zł a nie 2000 albo duże po 1500zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Chłopaki co byście wybrali pod wczesnego polifoskę 5 czy polifoskę 6, pytam bo zawsze siałem polifoskę 4 ale jak wiadomo już jej nie ma. A pytam dlatego bo pasowało by zrobić zakupy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

to co  ma więcej K


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

I jedno i drugie ma po 30 potasu. Kelton że tak zażartuje jak mam z tej polifoski potas wyciągnąć żeby go już teraz posiać. :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj