goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Rafiozo    31

Co wy piepsz.......e o 50 tonach z hektara, jestem z sieradzkiego i wzorowej plantacji nie ma, po prostu nie ma. Badziewie jest w polach i nic więcej. Chłopaki od 4 rano do południa kopią 500 wora, a wy tu mówicie o 50 ton z hektara, w tym roku jak jest 30 ton to jest super pyra. Jak wjadę na zjazdową to połowa towaru to drobnica a jak ktoś ma ładny towar to pół auta lulki. Po tych ulewach wszystkie pyry pożółkły, łęcina nie rośnie tylko wchodzi w ziemie, jak kopią to na dołkach heder do góry bo jedna zgnilizna, a wy pier..... o wzorowych plantacjach. Śmiać mi się chce. No ale to tylko forum i nikt nikogo nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jedna mądra wypowiedź od 2 tygodni. Potem ludzie to czytają i kalkulują 50 ton x 1 zł lub więcej i wychodzi że nowe auto kupie za hektar ziemniaka.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Właśnie, jak ktoś śmie mieć powyżej 30t/ha. Toż to zbrodnia!!

Zadna zbrodnia poprosttu osoba ktora uprawia ziemniaki i zna sie na tym to nie uwierzy w to ze o tej porze przy tych warunkach pogodowych ktos moze miec wydajnosc siegajaca 50ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy piepsz.......e o 50 tonach z hektara, jestem z sieradzkiego i wzorowej plantacji nie ma, po prostu nie ma. Badziewie jest w polach i nic więcej. Chłopaki od 4 rano do południa kopią 500 wora, a wy tu mówicie o 50 ton z hektara, w tym roku jak jest 30 ton to jest super pyra. Jak wjadę na zjazdową to połowa towaru to drobnica a jak ktoś ma ładny towar to pół auta lulki. Po tych ulewach wszystkie pyry pożółkły, łęcina nie rośnie tylko wchodzi w ziemie, jak kopią to na dołkach heder do góry bo jedna zgnilizna, a wy pier..... o wzorowych plantacjach. Śmiać mi się chce. No ale to tylko forum i nikt nikogo nie sprawdzi.

Tylko popieram w tym roku na polu nie ma ziemniaka może max. będzie 20 t z h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

40 to jeszcze uwierze bo sam mam 30t/ha ale tylko na włokninie 9,6 bo na 3,2 to nie ma grubosci...efekt mrozu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PO przeliczeniu ilości u mnie wydajność dojdzie do 45t z ha, z tym że ziemniaki rosną na ziemi  w  pierwszej klasie, łęty mają takie że nikt by 5zł nie dał, nie ładne i żółtawe, sam myślałem że będzie mało w tym roku ale pod krzakami wielka niespodzianka a niektóre bulwy nawet do 1kg porosły, to nie żarty jak ktoś chce mogę dołączyć zdjęcie. Magda produkuje kwiatki rabatówke balkonówke i byliny do tego rozsady warzyw i przy tym jak się kończy handluje ziemniaczka dlatego nie dużo sadze ilosć około 4 włókniny po 12 metrów szerokie przyspieszonego aby sprzedać przy tym na targowiskach. Cena w detalu dziś 1,8zł z tym ze handluje się wszystko co pod krzakiem, jedni biorą ta drobnice inni średnie a jeszcze inni te wielkie także źle nie jest, a handluje samego denara bo smakowo najlepszy. Panowie jaka cena na Krakowie dziś?


PO przeliczeniu ilości u mnie wydajność dojdzie do 45t z ha, z tym że ziemniaki rosną na ziemi  w  pierwszej klasie, łęty mają takie że nikt by 5zł nie dał, nie ładne i żółtawe, sam myślałem że będzie mało w tym roku ale pod krzakami wielka niespodzianka a niektóre bulwy nawet do 1kg porosły, to nie żarty jak ktoś chce mogę dołączyć zdjęcie. Magda produkuje kwiatki rabatówke balkonówke i byliny do tego rozsady warzyw i przy tym jak się kończy handluje ziemniaczka dlatego nie dużo sadze ilosć około 4 włókniny po 12 metrów szerokie przyspieszonego aby sprzedać przy tym na targowiskach. Cena w detalu dziś 1,8zł z tym ze handluje się wszystko co pod krzakiem, jedni biorą ta drobnice inni średnie a jeszcze inni te wielkie także źle nie jest, a handluje samego denara bo smakowo najlepszy. Panowie jaka cena na Krakowie dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blaise    0

Zadna zbrodnia poprosttu osoba ktora uprawia ziemniaki i zna sie na tym to nie uwierzy w to ze o tej porze przy tych warunkach pogodowych ktos moze miec wydajnosc siegajaca 50ton z ha.

O co ten hałas? Gdzie, kto pisał na poważnie że ma hektar, z którego ukopał 50ton???

A wydajność powyżej 30t/ha to też raczej nie jest sensacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na Denarze miejscami wyjdzie wydajność ponad 40 ton z ha może koło 50 obecnie mam miejscami 25 średnia 20 a miejscami poniżej 10 tam gdzie dziki zryły.

Edytowano przez MateuszMikoajczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Z tego co słychać to lepsze kawałki spod włóknin wykopane, zostały słabsze a na grunt trzeba jeszcze poczekać. Ogólnie każdy narzeka na wydajność nawet u nas jak się spojrzy pod krzaki to dużo mniej nawiązane. Logicznie myśląc cena powinna teraz drgnąć i miejmy nadzieję, że utrzyma się jak najdłużej.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A przed chwilą pisali że mają po 50 ton z hektara.

 

Ja tak pisałem?

 

Ja piszę o osobach z mojej okolicy, dokładniej z okolic Wielunia. I o mnie samym bo u mnie tak samo szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj