goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Jeffo    2

Jak pogody u was ? popadało coś czy pada ale z deszczowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

podobno rumuńskie młode ziemniaki mają sie pojawić w przeciągu paru dni na naszym rynku, zapowiada sie ciekawie:) 

 

trzeba sie chyba w końcu wziąc za handel a bryłki obsiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

podobno rumuńskie młode ziemniaki mają sie pojawić w przeciągu paru dni na naszym rynku, zapowiada sie ciekawie:) 

 

trzeba sie chyba w końcu wziąc za handel a bryłki obsiać

 

skąd takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ty Jeffo to się nie zastanawiaj, tylko goń na giełdę z tymi co pokazałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

informacje od handlarza ktory juz nie pierwszy rok kupuje rumunskie i przesypuje je w nasze worki i sprzedaje za polskie. takich handlarzy nikt nie kontroluje i oczywiscie rumunów a polski rolnik na każdym kroku jest kontrolowany czy doprzez inspektorków drogowych czy inspekcji piorin o swiadectwa i badania ziemniaków


ale to jesteśmy temu tylko i wyłącznie sami winni bo sprzedajemy skurczybyką sadzeniaka w zimie w ilościach wielo tirowych i sie po nauczali sadzić na wczesny zbiór w styczniu bez zadnych osłon bo klimat i ziemie mają odpowiednią, a najlepsze jest jak zwykle to ze oni tego ziemniaka wogóle nie jedzą bo malo treściwy i tez pieron wie co tam w nim siedzi tak jak na przykład izraelski który rośnie na odpadach ściekowych i tak samo w 100% wysyłają go za granice a w szczególności do polski tylko przywożą go do nas a ładują starego ziemniaka chodzi mi ze starym ziemniaku o rumunów

 ale to nie jest z czymś takim przypadek odrębny co do ziemniaka bo wszystko od warzyw po mięso i inne przetwory rolnicze bardzo kiepskiej jakości, nie chodzi mi tu o wygląd tylko co w tym jest, a kupują polskie warzywa i mięso. Bo nie od dzisiaj wiadono ze polskie produkty jakościowo są bardzo cenione w całej europie i nawet na świecie i wcale tu nie przesadzam.

 A słyszeliście jakie fajne jajo jest z embargiem?? tak sie tu w malym skrucie podziele swoją wiedzą jak ktoś nie wie, ze zablokowali  wysyłke unijnych produktów w tym oczysiście polskich takich jak warzywa iwice ale nie nasion do produkcji drzewek owocowych i maszyn do produkcji, w mojej okolicy jest kilku gostków co produkują maszyny do przerobu warzyw, szczotkarki linie produkcyjne to juz nie jeden transport poszedł w strone dawnego zsrr


sorki za parę błędów interpunkcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Ty Jeffo to się nie zastanawiaj, tylko goń na giełdę z tymi co pokazałeś.

Spokojnie w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Takie pytanie z poza tematu. Czy ktoś potwierdzi albo zaprzeczy informacje , że plac targowy na rybitwach na czas śdm będzie przez dwa tygodnie zamknięty ponieważ będzie tam plac namiotowy dla przyjezdnych a handel zostanie przeniesiony do Wolbromia i Proszowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

czy będzie zamknięty to niewiem ale będą napewno główne drogi dojazdowe będą zamknięte , ale moze jakoś damy rade


oriętuje sie ktoś z was jaki jest handel z młodym ziemniakiem na broniszach od jakiej ceny sie zaczynają te naprawde pierwsze z tuneli foliowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

To zależy: od pogody, czy chcesz ziemniaki jeszcze podredlić czy nie, Twoja wola;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Takie pytanie z poza tematu. Czy ktoś potwierdzi albo zaprzeczy informacje , że plac targowy na rybitwach na czas śdm będzie przez dwa tygodnie zamknięty ponieważ będzie tam plac namiotowy dla przyjezdnych a handel zostanie przeniesiony do Wolbromia i Proszowic.

 

Tak, masz dobre info tyle że na placu będzie parking dla autobusów i obsługi śdm. To samo z giełdą samochodową ma tam być parking. Wczoraj byłem w brzegach i na kilku ha są rozstawione lampy słoneczne i tam będą namioty. namioty też będą w pobiedniku na lotnisku  już stawiają tam hangary  gastronomiczne. ogólnie w całym krk ma stanąć 30 tyś kibli a praktycznie od igołomi będzie zamknięty jeden pas aż do  huty. i najlepszy info: na 2 tyg cały kraków  zakaz wjazdu powyżej 3,5 tony. nie dotyczy obsługi sdm.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no pewnie już na dniach tunele wjadą. DarekGaudyn  duzo ziemniaka wczesnego sadzisz? bo z jesiennym pewnie będzie zonk. Jeszcze ludzie ci co mieli tytoń zasadzili w tym roku ziemniaki  lepiej jak ze 100 ha przybyło w regionie. Reszta poszła w korzeń i kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

nie sadze duzo bo pól pod wczesnego nie mam wiele a poza tym to dla saren to ja włukniny czy preferki kupował nie bede. a z tym tytoniem to nie tylko u ciebie u mnie to większośc na korzeń ale to chyba takich co tytoń sadzili to moze mało większość kukurydziaży po 60 ha pietruszki. a tunele to ja dziś zaczynam tyle ze na krk jest 4 zeta dlatego wcześniej sie pytałem o bronisze czy by lepszej ceny nie wyrwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

Witam panowie zaczely mi nierowno schodzic ziemniaki. Jedem ma 10 cm drugi dopiero wychodzi wiec zajrzalem w rajki i co sie okazalo duzo jest takich ziemniakow jak na zdjeciu. Co moze byc przyczyna, czy one wyjda. Nie ma krzakow ani letow do gory a juz puszczaja mlode

 

 

<a href=https://zapodaj.net/a731f87972ecd.jpg.html>IMAG0154.jpg</a>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kły mogły być przemrożone już w polu  i się odbijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0
Napisano (edytowany)

kły mogły być przemrożone już w polu  i się odbijają.

 

Tylko ze to wyglada tak jakby odrazu mlode wyrastaly z sadzeniaka.  Mam 3 odmiany lord milek . one normalnie wschodza. sadzeniaki tak samo kopane, tak samo przechowywane. Nie pryskalem niczym na jesieni. Odmiany w zeszlym roku brane w orginale z zamarrtego. Oraz vivanne co jest na zdjeciu. Nie wiem czy ich skasowac czy zostawic, ale boje sie zeby nie bylo pustego pola.

Edytowano przez Thor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Skad masz ta odmiane?wyglada na zawirusowanie


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

dziś sprawdzałem czy wschodzą ziemniaki i zobaczyłem, że w sadzeniaku są robaki. Czy jak opryskam dursbanem i zaredle to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Kiełki mają objawy ryzoktoniozy, czy sadzeniaki były zaprawiane?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko ze to wyglada tak jakby odrazu mlode wyrastaly z sadzeniaka.  Mam 3 odmiany lord milek . one normalnie wschodza. sadzeniaki tak samo kopane, tak samo przechowywane. Nie pryskalem niczym na jesieni. Odmiany w zeszlym roku brane w orginale z zamarrtego. Oraz vivanne co jest na zdjeciu. Nie wiem czy ich skasowac czy zostawic, ale boje sie zeby nie bylo pustego pola.

Przypomniało mi się że już widziałem kiedyś takie cuda. Znajomy sadził ziemniaki w lipcu bo się zebrać nie mógł no i się zeszło... Część roślin wyglądała właśnie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

co do tych ziemniaków do kolegi thora, to moim zdaniem musiało być coś z sadzeniakiem. Ja miałem colombe z wodzierad i połowa sadzeniaków zgniła w polu po w sadzeniu, dobrze że nie dużo tego było bo strasznie to wygląda w polu, jak to mówią co krok to krzok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj