goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Gość   
Gość

Wzejdą , ale dłużej to potrwa , a niektórym może się nie udać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Na marginesie - najpierw sprawdź , potem pouczaj :D . Jednak faktycznie raczej skąd B) .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Jaka odmiana?

 

dołączam się do pytania


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

dokładnie, u mnie też wydaje się sucho, taki układ pogody, co zrobić.

 

Kolega Jeffo chyba przeskoczy wszystkich w tym roku. :)

 

Jeffo w jakim terminie sadziłeś?? 

 

Sadzone bodajże 27 lutego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

To 60 dni od posadzenia minęło Ci  w ostatnią środę. :) 

 

W Waszych stronach ocalał grunt, czy też wszystko spalone?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

U mnie 90% gruntu było jeszcze pod ziemią  a to co wyszło wszystko zmarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

to samo w moich stronach grunt poleciał ,zostało moze z 5 % gdzie mroz nie siegnoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3
Napisano (edytowany)

Koledzy mam pytanie czym i jak ratować ziemniaki po przypaleniu comandem i afalonem dawka 1,7 i 0,17 odmiana milek, carrera i denar wyglądają dobrze a milek jest cały żółty i trzy razy mniejszy, pierwszy raz tak spalilem ziemniaki są jeszcze przykryte, ktoś doradzi co robić ?

Dodam że na bardziej przypalonych końcówki robią się aż brązowe i zamieraja

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Dzisiaj widziałem takie ziemniaki, że już pod kwiatem są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Przyebałeś 1,7 litra afalonu i końską dawkę commandu to wiadomo, że ziemniary dostaną po doopie. Aż dziwne że pozostałym nic nie jest, miłek widocznie korzenie ma płycej. Będzie chorował i wczesnego raczej z niego nie będzie. Ale zaraz, zaraz kolego te wszystkie odmiany są bardzo wczesne i chyba uprawiane na wczesny zbiór to jakim cudem chcesz wyrobić się z karencją afalonu która wynosi 90 dni.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Ty mikad nie pieprz mi o karęcji, bo ja i w moich stronach nikt nie pryska wczesnych niczym innym jak linurexsem, afalonem i comandem. Po drugie jak jestem na zjazdowej i kupuje kapustę i kalafiora dla siebie to chłopaki mnie odsyłają do sąsiada bo wczoraj pryskali na hu.... wie co. Tak że nie pisz mi o karęcji bo nikt tego nie przestrzega.      A Ty kolego trop niczym się nie przejmuj, ziemniarom zaraz przejdzie, to od comandu ,za dwa tygodnie nie będzie śladu przypalenia, a to przypalenie nie ma wpływu na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

tak też myślałem że to przechoruje trochę i będzie ale jak by nie było ziemniaki sadzone 10 marca a dalej wyglądają paskudnie, zawsze mi je troszke przyłapało ale nigdy aż tak dlatego też pytam o poradę, mikad policz 90 dni od 11 marca, miłka kopie początkiem czerwca więc karencja wmiare jest jest, ja bym radził przestrzegać karnacji bardziej przy pryskaniu na stonke  a nie tak jak co nie którzy pryskają aktarą i za parę dni kopią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Coż mogę powiedzieć, jesteście zwykłymi bandytami bo jak można nazwać kogoś kto świadomie truje innych ludzi. Chcecie równać się z zachodem, za sto lat ich nie dogonicie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Za takie chamstwo jak niedotrzymywanie karencji powinni łapy ucinać. Przecież to o ludzkie zdrowie i życie chodzi.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to nie chamstwo tylko przestępstwo. Przy tym rządzie niedługo takie taktyki się skończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Prawdopodobnie linuron jest ostatni rok bo UE sie nie podoba...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W top agrar czytałem artykuł, w którym mowa jest o wielu często używanych substancjach aktywnych, ale póki co jakiś konkretów nie widać. W każdym bądź razie gdyby wycofali środki, o których tam mowa to niewielki wybór by nam zostawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Linuron się nie podoba Bayer-owi bo to nie ich substancja, oni mają swoją metrybuzynę, a nie od dziś wiadomo jak silny wpływ na unijne ustawodawstwo mają koncerny. UE ma plany wycofać również glifosat, miałoby nastąpić to już w przyszłym roku ale na razie organizacje rolnicze na zachodzie ostro protestują. Pewnie Bayer ma już coś w zanadrzu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Na unijnej liście do zastąpienia w ziemniaku są: dikwat (Reglone), famoksadon (Tanos), fluopikolid (Infinito), linuron (Afalon), metalaksyl (Ridomil), metrybuzyna (Sencor), pendimetalina (Stomp), tiachlopryd (Calypso, Proteus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj