goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafiozo    31

Potem ziemniaka przy braknie...... dobre, na prawdę dobre, ale się uśmiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli rolnik pomyśli i będzie mądrze sprzedawał młody ziemniak będzie dobrze ale cóż chłop się musi narobić i h wielkie wieć z tego, jeden przed drugim na giełdzie spuszcza bo nie sprzeda i taka prawda albo że musi kopać bo ma nast rzecz do sprzedania a zarabia handlarz i się śmieje bo zarobi drugie tyle, a on nie kupuje nawozów i środków produkcji i stad handlarz śmiga nówką autem a chłopek starym żuczkiem lub inną rozpadówą, niestety taka prawda możecie mnie  ganić jak się da ale i tak przyznacie racje, może kiedyś rolnik zrozumie że dopłaty to nie jest wyrównanie za niską cenę towaru. Pozatym póki co to tak zimy w tym roku nie było a zborza i rzepaki posrane bardziej niż jak by była, niby marzec ciepły a zimniejszy niż w tamtym roku, co przyniesie kwiecień i maj to tylko morzemy przypuszczać, wystarczy kilka dni z mrozami i zrobi robote jak złoto, póki co nie ma co gdybać i mówić. A ja wam powiem że będzie z ziemniakiem ok w tym roku zwłaszcza z wczesnym bo łódzkie i wlkp solidnie pomrozi w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie jaką polecacie odmiane na kilka rządków dla siebie jak najwczesniejszą? Czytałem kiedys tutaj o odmianie 40 dniowej ale nie moge znaleźć... Chetnie przygarne pare kg , nie musi to byc nie wiadomo jaki sadzeniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Jeżeli rolnik pomyśli i będzie mądrze sprzedawał młody ziemniak będzie dobrze ale cóż chłop się musi narobić i h wielkie wieć z tego, jeden przed drugim na giełdzie spuszcza bo nie sprzeda i taka prawda albo że musi kopać bo ma nast rzecz do sprzedania a zarabia handlarz i się śmieje bo zarobi drugie tyle, a on nie kupuje nawozów i środków produkcji i stad handlarz śmiga nówką autem a chłopek starym żuczkiem lub inną rozpadówą, niestety taka prawda możecie mnie  ganić jak się da ale i tak przyznacie racje, może kiedyś rolnik zrozumie że dopłaty to nie jest wyrównanie za niską cenę towaru. Pozatym póki co to tak zimy w tym roku nie było a zborza i rzepaki posrane bardziej niż jak by była, niby marzec ciepły a zimniejszy niż w tamtym roku, co przyniesie kwiecień i maj to tylko morzemy przypuszczać, wystarczy kilka dni z mrozami i zrobi robote jak złoto, póki co nie ma co gdybać i mówić. A ja wam powiem że będzie z ziemniakiem ok w tym roku zwłaszcza z wczesnym bo łódzkie i wlkp solidnie pomrozi w kwietniu

Właśni tak wygląda prawda. Głupota chłopa karmi nierobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

nierobem jest ten co nic nie robi, nie wolno tak na kogos mowic komu sie chce!! sam czasami pochandluje cudzym towarem i brzydze sie takimi okresleniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Odmianą najwcześniejszą w Polsce jest obecnie Riviera i Agata.

po czym to wnosisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalik10    0

Po czym? Po dużej ilosci opini na temat różnych odmian od znajomych rolników którzy sądzą po kilkadziesiąt h po wlasnych doświadczeniach i po (tylko moje zdanie) najlepszej centrali ziemniaczanej w Polsce mianowicie Agrico. A co do mądrych czasopism to bardziej polecam internet,szybciej, prościej ;)
Arielle tez jest odmiana bardzo wczesna tyle ze nie za bardzo nadaje sie na dłuższe przechowywanie plon jes nawet wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

riwiera tak ale agata to dziadostwo

Agata dziadostwo? Moze nie jest jakims super wczesna , ale duzo szybszy ziemniak i wydajniejszy  niz Lord czy Denar .Tak przynajmniej zauwazyłem u mnie

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Po czym? Po dużej ilosci opini na temat różnych odmian od znajomych rolników którzy sądzą po kilkadziesiąt h po wlasnych doświadczeniach i po (tylko moje zdanie) najlepszej centrali ziemniaczanej w Polsce mianowicie Agrico. A co do mądrych czasopism to bardziej polecam internet,szybciej, prościej ;)

Arielle tez jest odmiana bardzo wczesna tyle ze nie za bardzo nadaje sie na dłuższe przechowywanie plon jes nawet wysoki

chyba sobie jaja robisz(na wielkanoc),najwiekszy niewypał jaki miałem w zycia to fresco  zakupione bezpośrednio od Agrico, jeden z ich plantatorów w zeszłym roku puścił im babola, podczas reklamacji nawet nie chodzili dobrze po polu tylko chcieli numer partii.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalik10    0

No chyba nie. To ze trafiłeś na dziadowska partie to miałeś pecha i tyle. Ja boire od Agrico od paru lat i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Trochę nie w temacie ale mało kto zagląda do tematu o sortownikach. lepszy nowy z koźmina czy 30 letni jabelman?


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

To nie ten temat, ale w temat o kebabach mało kto zagląda. Gdzie są najlepsze kebsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerac    1

Czy sadził ktoś odmianę labella? Interesuje mnie jaki ma smak i jak plonuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerac    1

Też o niej nigdy nie słyszałem, dostałem propozycję i się nad nią zastanawiam (to jest czerwony ziemniak), chodzi o labellę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Wpisz w Google "labella potato variety".

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj