goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Rafiozo    31

Chłopaki to nie ma sensu. Ja w zeszłym roku hektar wsadziłem 1 marca, nie pamiętam co mi przerwało ale następne 2 hektary sadziłem koło połowy marca. No i oczywiście te co były póżniej sadzone były wykopane wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ziemia musi mieć odpowiednią temperaturę. Tak samo w przypadku kukurydzy. Sieją wcześnie, kukurydza schodzi 2 tygodnie i słabo rośnie. Siana 2 tyg później szybko zejdzie i ma lepszy wigor. Ale co tam, sadzeniak tani, można sadzić 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens sadzić jeżeli temperatura gleby wynosi około 2 stopni ? Za 2 tygodnie ziemia będzie nagrzana i ziemniaki sadzone później wyjdą szybciej niż te posadzone w takich niskich temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Jest jakaś różnica w zakładaniu okrycia tak szerokiego a np na 4 redliny ? po za ty że takie szerokie trzeba ręcznie a na cztery redliny można maszyną okryć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Niestety przkrywając 4-rzędową przeważnie boczne redliny są gorsze. Przy szerszych włókninach mamy teoretycznie mniej słabszych redlin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale jakoś te szerokie płachty się jednak nie sprawdziły w naszych stronach i każdy jedzie na 4 radliny. Wg mnie gdyby rolka miała nie 3.20 a 3.40 szerokości było by lepiej, nawet z ponownym okryciem w razie przymrozku nie było by problemu.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

W okolicach Sieradza chyba nigdzie nie widziałem żeby ktoś stosował takie szerokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

stosuja ale tylko nieliczni, lukas ma racje bo przy dużych roślinach te 3.20 nie jest wystarczające do okrycia ich w razie przymrzku


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nnas w zasadzie najmniejsze jakie stosują to 10,5m, choć już większość przechodzi na 15,80- dużo mniej roboty z przykryciem i strat związanych ze słabszymi skrajnymi redlinami. Sieradz nie kryje takimi szerokimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

ja też kryję tylko o szerokości 10,5 m - zwijanie i rozwijanie maszynowe składana rama o szerokosci 12 metrów a włóknina nawijana na stalowe rurki na łożyskach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polmos    0

Ja od początku działań z włókniną korzystam 12, 65 x 250m, przy dziesięciu sztukach akurat pasuje do szerokości pola. Wiadomo zawsze 2-3 skrajne rzędy są słabe, ale staram się je kopać na sam koniec to mają kilka dni dłużej na rośnięcie. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

a jak cenowo wychodzi taka szeroka włoknina w porównaniu do 4rzedowej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

folia jest duzo cięższa od włokniny i jak jest slonecznie to trzeba sciagać żeby nie przypalic. Lepiej przykryc podwójnie włóknina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
llog    2

Owszem pod włókninom rośliny nie ulegają poparzeniom, ale pod folią są o jeden dwa tygodnie wcześniej folia zatrzymuje dużo więcej ciepła, zatem na ciepłą wiosne lepsza jest włóknina a na chłodną folia, po drugie folia wytrzymuje od 2 do 3 lat a włóknina góra dwa nawet ta mocniejsza, po trzecie włóknina przy dużych długotrwałych opadach przepuszcza nadmiernie deszcz co może być przyczyną pękanie bulw szczególnie odmian holenderskich, a przy suszy nadmierne wyparowywanie wody czego nie spotyka się na uprawach przykrywanych foliom podsumowując jeżeli uprawiamy duże obszary upraw pod okrywami lepsza jest włóknina jednak jeżeli mamy małą plantacje tak gdzieś około 1 do 2 hektarów to najlepszym rozwiązaniem będzie folia a najdosadniejszym związanym z organizacją odkrywania upraw system okryw mieszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te informacje posiadasz, ale jeżeli dbasz o włókninę to wytrzymuje nawet 4 sezony. Ja swojej używam w sezonie 2x razy. Najpierw na ziemniakach, a później w ogórkach gruntowych. Oczywiście, że bywają takie sytuacje jak w poprzednim sezonie, że dzik przerwał pastucha i zatańczył na włókninie, a ona nadawała już się tylko do wyrzucenia, ale jeżeli dbasz to masz. Folia może i lepsza bo szybciej ziemniaki będziesz mieć, ale jeżeli przyjdzie upał, a w porę nie zdejmniesz to ugotują Ci się, pod włókniną wytrzymają bardzo wysokie temperatury. Co do pękania ziemniaków to nigdy nie miałem takiego problemu bo kopiesz je na tyle wcześnie, że nie zdążą popękać. Z resztą ostatnie wiosny są suche aniżeli mokre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj