goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

pawelol111    1342

Kiedy planujecie sadzić ? u mnie kieły już gotowe, miały przez tydzień 25 stopni i od tamtego czasu były stopniowo schładzane do 5 stopni teraz tak że zachartowane są i gotowe by je wkładać w ziemie :) swoją drogą w tym roku sadze eksperymentowo ziemniaki 6+ bo zwyczajnie nie było co z nimi zrobić ciekawe jaki będzie tego efekt :) ,  gęstośc sadzenia zmniejszona o 30% 

 

Kiedyś sąsiad posadził samymi dużymi bo miał być wielki plon - na dobre mu to nie wyszło. Duży sadzeniak to dużo zgnilizny pod krzakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Ja tam kiedyś sadziłem sadzeniakami 6+ i było wszystko normalnie tylko skrzynki przy sadzeniu sie nudziło nosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A co to ma niby do rzeczy grubość sadzeniaka a gnicie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ja myślę, że z większego sadzeniaka jest więcej kiełków co za tym idzie więcej łodyg


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Oczywiście że tak, dlatego należy je sadzić rzadziej, ja również nie rozumiem co ma wspólnego duży sadzeniak z gnijącymi ziemniakami ? może nam wytłumaczysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Obejrzyj dużego i małego ziemniaka, policz oczka i będziesz wiedział.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Goral weź sadzeniaka 30mm i sadzeniaka 50 mm i zakiełkuj go, wsadź i zobaczysz który więcej łodyg odda :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak ziemniak podrosnie z 30 do 50 mm to mu oczek nie przybedzie

Wielkośc natomiast  ma wpływ na zdolnośc kiełkowania w niekorzystnych warunkach glebowych i pogodowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Zanim zaczniesz pisać głupoty idź i policz oczka na dużej i małej bulwie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak ci mniej wychodzi to polecam lupe

 

A wyżej tez pisałem że wielkośc ma wpływ  na siłe kiełkowania w złych warunkach ( wiecej substancji w bulwie powoduje że kiełki sa silniejsze i wykształca sie wiecej i silniejszych  łodug)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A co to ma niby do rzeczy grubość sadzeniaka a gnicie?

 

Powtarzam po osobie która testowała sadzenie 6+: bardzo duży sadzeniak pozostawia po sobie dużo resztek - bulwa się rozkłada. Zanim dojdzie do rozkładu całkowitego mamy dużą, ciężką, wodnistą maź w jednym miejscu a to nie wpływa korzystnie na korzenie rośliny. Szczególnie przy mokrym roku.

 

Nigdy nie próbowałem sadzić dużymi, zawsze kaliber 3-5,5mm. Rok temu posadziłem same 2,5-3 i plon nie był gorszy niż w przypadku standardowego sadzeniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jedno trzeba wziaśc pod uwage

 

Na forum sa producenci  sadzeniaka i oni sa zainteresowani popytem na jak najwieksze ziemiaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

@pawelol111 każdy musi sam zobaczyć jak to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokładnie :) Mi się też wydaje że wsadzenie 0,5kg ziemniaka w redlinę nawet w odpowiedniej odległości od kolejnego nic dobrego nie wniesie. W jednym miejscu wielka bryła która gnije. Teraz nowy kaliber sadzeniaka wprowadzili 30-50 mm a nie jak do tej pory 35-55. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

tunele foliowe 5 na 30 ale mam zrobione na 55m długości, redliny na zimę robiłem i w to będę sadzil, lekkie kopczyki i zakładam tapy i włóknina

 

to tunele jakoś łączone czy tak oddzielnie ? Jaki koszt takiego foliaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj po 16 jadę sobie samochodem w kierunku Oławy a w jednej wiosce ruch jak w ulu na polach. Wszystko sadzi ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

to juz odpowiednia pora na sadzenie, 1 maja beda kopac:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ten co posadzi dzisiaj i za tydzien to jednakowo beda kopac ziemia jest jeszcze za zimna ale to tylko koje skromne zdanie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

w zeszłym roku sadziłem 20 lutego a oni właśnie na początku 3-4 luty i zaczeliśmy kopać w tym samym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

z tym że jeśli mają duże gospodarstwa to jednak lepiej zacząć trochę wcześniej bo później ciężko się ze wszystkim wyrobić, swoją drogą to ostre przegięcie ja w tamtym roku sadziłem 8 marca a sprzedawałem pierwszy tydzień po 5 zł / kg w detalu, co do wielkości sadzeniaków w tym roku postanowiłem je wsadzić zachęcony obserwacją z zeszłego, miałem sadzeniaki kalibru 5 mm i ok 3,5 mm tej samej parti na tym samym polu i powiem wam że przy bardzo wczesnym kopaniu szybciej były te z większych, ziemia sucha piaskowa + nawadnianie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wczoraj po 16 jadę sobie samochodem w kierunku Oławy a w jednej wiosce ruch jak w ulu na polach. Wszystko sadzi ziemniaki.

 

W niedziele sadzili :blink: :blink:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj