goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Gość   
Gość

panowie jak u was kiełkowanie u mnie już 4 tydzień i kiełki około 0,5 cm, dodam ze na razie seledyn ale się zazieleniają, jak u was, jutro wgram zdjęcie to mi powiecie czy ok czy nie, doświetlam około 12 godzin to dobrze czy mało i przekładam paczki i spryskuję wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

około 15-18st za zimno czy ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Moje to przez pierwsze 4 tygodnie nie widza żadnego światła temp 10-15 stopni , dopiero następne 3 tygodnie to samo światło i temperatura od 8-9 stopni w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale mnie pasuja na dzień kobiet już, kurcze mogłem wczśniej zacząć nic, na następny rok bedę wiedział, pokazywałem zdjęcia kumplowi mówi że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Robię bardzo podobnie i jak narazie jestem zadowolony z wytrzymałoście kiełków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Kiedy planujecie sadzić ? u mnie kieły już gotowe, miały przez tydzień 25 stopni i od tamtego czasu były stopniowo schładzane do 5 stopni teraz tak że zachartowane są i gotowe by je wkładać w ziemie :) swoją drogą w tym roku sadze eksperymentowo ziemniaki 6+ bo zwyczajnie nie było co z nimi zrobić ciekawe jaki będzie tego efekt :) ,  gęstośc sadzenia zmniejszona o 30% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy planujecie sadzić ? u mnie kieły już gotowe, miały przez tydzień 25 stopni i od tamtego czasu były stopniowo schładzane do 5 stopni teraz tak że zachartowane są i gotowe by je wkładać w ziemie :) swoją drogą w tym roku sadze eksperymentowo ziemniaki 6+ bo zwyczajnie nie było co z nimi zrobić ciekawe jaki będzie tego efekt :) ,  gęstośc sadzenia zmniejszona o 30% 

Ja  planuje  sadzić  na początku  marca  ale jak pogoda pozwoli, nie za  cieplo  miały te ziemniaki  w 25 stopniach ja mam  cały czas 15 stopni i wilgotność 85-90% :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u nas już sadzą, zaczęli od poniedziałku i tak się spóżnili do w zeszłym roku sadzili na początku lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

jaki jest sens sadzenia w zimną ziemie?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

u nas już sadzą, zaczęli od poniedziałku i tak się spóżnili do w zeszłym roku sadzili na początku lutego

 

ludzią się już w głowach pierydoli


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dzis założyłem 10 foli jutor kolejne 10 i narazie zamykam niech się ziemia grzeje, w nast tyg planuję sadzić już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Jedni sadza a u mnie ziemia w polu zmarznieta na kosc, nawet sie nie zalamuje jak sie jedzie ciagnikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek999    1

Gdzie niby w tym dolnośląskim sadzą? ja jestem z dolnośląskiego i w moim rejonie nie ma szans , badam temp. gleby i mozna o tym zapomnieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Gdzie niby w tym dolnośląskim sadzą? ja jestem z dolnośląskiego i w moim rejonie nie ma szans , badam temp. gleby i mozna o tym zapomnieć....

okolice Oławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z tej pogody, ale nie ma co patrzeć na 2 tygodnie do przodu bo może być -20, a może być +20. Ta pogoda spisuje się na 3-4 dni do przodu, a dalej to korzystają chyba z porad wróżki.
Wcześniej jak 10 marca nawet nie zamierzam sadzić ziemniaków. Na chwilę obecną jedynie w rzepakach zaczynają sypać azotem, a poza tym cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie a czym przykryć pod tunelem, agrowłóknina czy perforowaną folia

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

włóknina lepsza wg mnie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

ja dzis założyłem 10 foli jutor kolejne 10 i narazie zamykam niech się ziemia grzeje, w nast tyg planuję sadzić już

 

zetorek założyłeś jakoś górą,  foliaki tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tunele foliowe 5 na 30 ale mam zrobione na 55m długości, redliny na zimę robiłem i w to będę sadzil, lekkie kopczyki i zakładam tapy i włóknina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj