goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lonoh    194

Moze tak byc ze jednak rumuny, w tamtym roku tez chłopki na rejestracjach DOL stali na Targpiascie i gonili jako polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co sie dziwicie że zainteresowanie słabe, w kraju bieda i mało kogo stac na taki rarytas jak ziemniak po 6 zł za kg. Sam bym nie kupił a jak sie dziwicie że po 4 zł puscili to znaczy że na handlu slabo sie znacie.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znajomi z Kalisza to ściągają z Hiszpanii ziemniaki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

przecież to widać czy to polski ziemniak czy nie.. już o smaku nie wpomnę.

 

Że ty się zajmujesz ziemniakiem i się na tym znasz to widzisz różnice między Polskim a importem, a jak taka miastowa idzie na targ czy do marketu to widzi tylko cenę a przeważnie ceną się kupuje szczególnie wtedy jak się zarabia 1500 zł na umowie śmieciowej.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja sadzę u siebie na swoje potrzeby plus dla paru tuczników, ewentualnie dla krów, mało się tym zajmuję i nie widzę różnicy (polskie a import), chociaż w sumie w supermarketach nigdy na ziemniaki nie zwracam uwagi, jak swoich brakuje to są wiejskie ryneczki i znam ludzi i wiem że z polskiej ziemi. także myślę że niewiele osób rozróżni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Prawda jest taka że polscy rolnicy robią gównianą jakość i nie ma co się zasłaniać tu smakiem. Nie twierdzę że wszyscy ale większość. Klient kupuje oczami i towar ma być w pierwszej kolejności ładny, potem inne walory. Na ryneczkach ziemniak jest tani ale co z tego jak albo niekształtny albo podziurawiony przez drutowce albo jeszcze coś innego, a sprzedawca twierdzi że zdrowy ekologiczny na samym gnoju bez chemii itd. Pani z miasta raz kupi pobrudzi sobie paznokcie, namęczy się przy obieraniu bo krzywy, wywali połowę bo dziurawy i następnym razem pójdzie do marketu. Pamiętacie rok 2011 kiedy ziemniaki były po 10 groszy, znajomy ściągał wtedy z Francji ziemniaki odmiany Amandine po 80 groszy nie wiem po ile sprzedawał ale gonił kilka samochodów w tygodniu, ziemniak po prostu piękny.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie zależy kto jak tym ziemniakiem się zajmuje :D. Ja zbieram ok 2000 ton ziemniaka i zaopatruje lokalny rynek i wysyłam na Kalisz na markety :D. Ode mnie ziemniak w złym stanie nie wyjdzie bo jak klienta się nie szanuje to potem jest ciężko sprzedać :D. Nawet trzeba dbać o takiego co przyjedzie po 1 worek zawsze to już coś :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jadalnym to tak jest, że jeżeli nie będzie się dbało o niego to się nie sprzeda nawet za niską cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Prawda jest taka że polscy rolnicy robią gównianą jakość i nie ma co się zasłaniać tu smakiem. Nie twierdzę że wszyscy ale większość. Klient kupuje oczami i towar ma być w pierwszej kolejności ładny, potem inne walory. Na ryneczkach ziemniak jest tani ale co z tego jak albo niekształtny albo podziurawiony przez drutowce albo jeszcze coś innego, a sprzedawca twierdzi że zdrowy ekologiczny na samym gnoju bez chemii itd. Pani z miasta raz kupi pobrudzi sobie paznokcie, namęczy się przy obieraniu bo krzywy, wywali połowę bo dziurawy i następnym razem pójdzie do marketu. Pamiętacie rok 2011 kiedy ziemniaki były po 10 groszy, znajomy ściągał wtedy z Francji ziemniaki odmiany Amandine po 80 groszy nie wiem po ile sprzedawał ale gonił kilka samochodów w tygodniu, ziemniak po prostu piękny.

tak na pewno tani... to chyba bywamy na innych rynkach, nic taniego jakoś nie widziałęm ostatnio, a wprost przeciwnie, drożej niż w dużych sklepach, z jakością którą opisałeś też bym mógł podyskutować, z rynku nie znaczy żejakieś badziewie nie warte nic, człowiek u którego kupuje jak zabrakuje bierze dość często materiał kwalifikowany i dba o to, a trochę lat już się zajmuje ziemniakami, także twoja opinia średnio trafiona i o dziwo nie tylko ty znasz się na produkcji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja powrócę do tematu.

Dzisiaj zaglądałem co pod ziemią i ziemniaki wielkości wiśni. A jak u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wyszły jeszcze z ziemi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
Napisano (edytowany)

Dla wszystkich zadufanych w sobie producentów proponuję udać do kilku krajów za naszą zachodnią granicę i naocznie sprawdzić co sprzedają na bazarkach i w sklepach, będziecie mieli porównanie.

A teraz jadę opryskać ziemniaki doglebowo na chwasty, wiatr powoli ustaje, zanim się zrobi ciemno objadę 10 ha. Moje są już pod wierzchem w przyszłym tygodniu pewnie wyskoczą.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Nikt nigdy nie będzie tak dobrym producentem ziemniaków jak mikad, bo on był za naszą zachodnią granicą, a w 2 h pryska 10 ha.

 

Pozdrawiam zadufanych w sobie producentów.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To ja proponuję pojechać za granicę i porównać zarobki i ceny tych "pięknych" ziemniaków. U nas nikt nie da 3 zł/kg bo na ryneczku kupi od sprawdzonego sprzedawcy dobry towar dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością to nie jest do końca tak jak mówi @mikad bo ja nie wierzę, że osoba, która sprzedaje znaczne ilości ziemniaków na rynki lokalne, regionalne i krajowe może pozwolić sobie na byle jaki towar. Każdy dba o to żeby ziemniaki miały idealne walory smakowe, piękny kształt i wielkość, barwę skórki oraz żeby nie były uszkodzone. Brzydkiego ziemniaka jadalnego nikt nie kupi więc jeżeli ktoś już siedzi po uszy w tej profesji to na pewno dba o to aby ziemniak spełniał wymagania klientów.

Nie wydaje mi się żeby Polski rolnik, który uprawia ziemniaki odbiegał znacząca od tego z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Nie wydaje mi się żeby Polski rolnik, który uprawia ziemniaki odbiegał znacząca od tego z zachodu.

 

to jeszcze mało widziałeś chyba :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mówimy ogólnie więc nie ma co porównywać tych co sadzą 1ha na 200kg saletrzaku do tych co sadzą może i niewielkie areały ale przy sensownej agrotechnice i kompleksowym nawożeniu. Nie wymagajmy że ktoś sadząc 3-5ha będzie miał najnowsze kombajny i sadzarki, Wystarczy sadzarka S211, solidna formownica i Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Niestety nie...

Ilu znasz rolników którzy sprzedaja sztotkowany towar na którym wszysto widac(każdą skaze,plamke zielona itd).@mikad ma racje ale wezmy jeszcze pod uwage fakt iż jesteśmy 20-30 lat za zachodnią Europą...dajmy sobie czas a dojdziemy do standardów zachodnich.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

@Szarlej A ile chcesz pryskać 10 ha? 10 godzin? Przejazd opryskiwaczem w jedną stronę zabiera 1,2 ha, po ośmiu przejazdach mam wylaną całą bańkę i 10 ha co nie zajmuje nawet dwóch godzin.

@pawelo111 To znaczy że jak sprzedajemy taniej to ma być gówno, a że sprzedajemy gówno to ma być tanio i koło się zamyka. Taki sprzęt jak wymieniłeś to może dla rolnika co sprzedaje na ryneczku wystarczy ale jakości z tego nie będzie. Sadzarka robi przepusty przy większych sadzeniakach, polskie formownice nie formują najlepiej a jak ktoś zaniedba uprawę to już w ogóle efekt gorszy niż po zwykłym obsypniku, anna oklepie ziemniaki że już na szczotce będzie widać a co dopiero umyć, potem przewalisz towar gablami i już pozamiatane.

@poprostumateo Rusz czasem doopsko poza własną wieś i pojedź, pozwiedzaj przy okazji przejdź się po sklepach i bazarach wtedy będziesz miał porównanie. Ktoś kto nie był i nie widział nie zrozumie.

@pawelec Jak dobrze że są jeszcze ludzie co jeżdżą po świecie i mają otwarte umysły.

@przemol Będzie ciężko dogonić, mentalność musi się zmienić.

I nie myślcie że twierdzę że tylko ja robię najlepszy towar. Nigdy nic takiego nie napisałem. Ja też mam wiele do zrobienia ale staram się równać w górę a nie w dół.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak, że nie widzę świata bo za swoją wsią :D W wielu marketach byłem i ten myty ziemniak może i ładnie wygląda, ale leży tam przez wiele dni, a później to już tylko piękny zielony nalot widać na nich. Na dzień dzisiejszy nikt ode mnie nie wymaga aby moje ziemniaki były myte i nawet jeżeli ich jakość nie jest taka jak na zachodzie (a na pewno nie jest) to nikt nigdy nie narzekał na ich jakość.

Jak każdy z nas próbuję dążyć do tego żeby towar był idealny. Z tym, że ja sadzę tylko 5ha więc moje dochody są niewielkie stąd pewnie moje zacofanie w parku maszynowym bo dochody to nie są kokosy. A o powiększenie gospodarstwo ciężko. Do póki państwo nie będzie wspierać rolników to ciężko będzie dogonić ten Wasz wymarzony zachód. Po wejściu do UE polski rolnik przesiadł się z Ursusa na nowoczesne zachodnie ciągniki, ale dopłaty mamy niższe niż na zachodzie, ŚOR też są drogie, a i na zachodzie można sprzedać produkty rolne za znacznie wyższą cenę. Cena oleju napędowego jest porównywalna. I tak dalej, i tak dalej...

Nie będę się porównywać do większych gospodarzy, którzy mimo przeciwności losu jakie stawia im rząd będą próbowali dogonić Europę Zachodnią bo prawdę powiedziawszy wątpię żeby osoba, która zaczyna od zera dogoniła za swego życia Europę kiedy same kłody pod nogi na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mikad: do dużego sadzeniaka są odpowiednie kubki plastikowe. Sadziłem na standardowych Bellarosę kaliber 5 i jakoś problemów nie było. Po polskich formownicach są zdjęcia w galerii i jakoś nie widzę problemu. Ciągle jesteś pesymistycznie nastawiony, choćby fragment Twojego tekstu o zaniedbanej uprawie pod ziemniaka. Jaka ona zaniedbana? Jak kto odwali robotę to tak potem ma. Na moim terenie nikt o ziemniaka szczotkowanego nie pyta a ilości które mam idą na ryneczek, do sklepów i barów. Żółtego zabiera Rumun, Mołdaw itp. Mogę się pochwalić że w mój towar zaopatrują się nawet ludzie pracujący w kwarantannie - ta instytucja od ziemniaków. O czymś to świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Kolego @mikad, to była ironia, nie bądź taki zgorzkniały, nie możesz zmienić świata, to zmień siebie, polskie rolnictwo się zrestrukturyzuje niezależnie od tego, ile będziesz narzekał. Tylko to wymaga czasu.

Więcej dystansu Ci życzę i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134
Napisano (edytowany)

@Szarlej Nie zamierzam zmieniać świata i nie narzekam ale jak czytam takie bzdury jaki ten ziemniak zachodni be a ten nasz krajowy cudowny to nóż mi się w kieszeni otwiera. Zresztą gdyby tak było to pakownie nie sprowadzałyby tego ziemniaka.

@pawelol111 Przerabiałem już taką sadzarkę, coś co dla jednego jest szczytem techniki dla innego będzie nie do zaakceptowania.

@poprostumateo Mówiąc o wsi miałem na myśli polski ogródek, pojedź trochę dalej, podróże kształcą.

Nie bądźcie zaściankowi. Open your mind.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj