goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

lonoh    194

oczywiście że się rozchodzi, cała wieś była dziś w dymie. moje ziemniaki też i przetrwały, troche sa przypalone, ale nic im nie bedzie.

cala wieś ocalała? Czy tak jak majowy przymrozek siadł tam sieklo ziemniaki? Bo u nas tez było w niedziele rano -2 a skosilo moze z2 hektary w całej okolicy a nikt nie palił ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tenpolski    2

hehe, mało kto tu ma wczesne ziemniaki, ale na pewno było cieplej i troche śmierdziało dymem.. bałem się tylko żeby straży ktoś nie wezwał. termometr miałem na polu i -3 dziś i wczoraj koło 5rano pokazywał. gdybym nic nie robił, dziś pole byłoby czarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Tylko jak jest przymrozek to przeważnie wiatru nie ma, dym idzie ładnie w górę i nic nie daje. Jeżeli ktoś pisze że mu to dymienienie pomogło to znaczy ,że przymrozku akurat nie było albo był na tyle minimalny że ziemniaki przetrwały i tyle. My u siebie przerabialiśmy różne sztuczki dymienie, pryskanie wodą podlewanie deszczownią przed przymrozkiem i w czasie przymrozku pryskanie różnymi wynalazkami i nic poza okryciem włókniną nie uratuje krzaków mało tego podlanie deszczownią przed przymrozkiem kiedyś jeszcze pogorszyło sytuację bo jeszcze bardziej zmarzły.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

bo wypadało by zadzwonić na straż że będą palone ogniska to by z góry wiedzieli żeby nie reagować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Tylko jak jest przymrozek to przeważnie wiatru nie ma, dym idzie ładnie w górę i nic nie daje. Jeżeli ktoś pisze że mu to dymienienie pomogło to znaczy ,że przymrozku akurat nie było albo był na tyle minimalny że ziemniaki przetrwały i tyle. My u siebie przerabialiśmy różne sztuczki dymienie, pryskanie wodą podlewanie deszczownią przed przymrozkiem i w czasie przymrozku pryskanie różnymi wynalazkami i nic poza okryciem włókniną nie uratuje krzaków mało tego podlanie deszczownią przed przymrozkiem kiedyś jeszcze pogorszyło sytuację bo jeszcze bardziej zmarzły.

chociaż pare osób na tym forum jest ogarnietych;D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według prognoz mialy byc 4 stopnie tej nocy. Wyszedlem na dwór, a dach w aucie bialy i komputer pokladowy pokazuje 0 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dymienie działa ale jak już pisałem szybciej ochroni tym sposobem kilkanaście czy dziesiąt hektarów niż jeden.

U mnie teraz -1 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie o 5 też było -1, a jak było nocą to nie wiem, ale wszędzie było biało.

Co najlepsze rozmawiałem ze znajomymi to w sąsiednim powiecie ani razu nie było mrozu, a w jeszcze innym sąsiednim powiecie też już 3 dzień z rzędu przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Podkarpacie ( mielec ) pierwszy przymrozek w tym roku ( na ziemniakach ), już myślałem że mnie to ominie ale się przeliczyłem, 5 ha przypalonych mrozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kujawsko-Pomorskie. Znajomy opryskał ziemniaki woda i jemu 7ha wymarzło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dymienie może i pomoże przy niewielkim przymrozku, ale tak jak wcześniej pisałem trzeba podpalić niezliczone ilości siana żeby narobiło to wystarczająco dużo dymu bo w moim przypadku dym rozchodzi się na otwartą powierzchnie kilkuset hektarów, w koło są lasy które delikatnie zatrzymują ten dym. Druga sprawa to umiejętne rozłożenie siana żeby w dobrym kierunku dymiło. W moim wypadku niemożliwe, ponieważ miedze z sąsiadami są na max 30cm. Pozostają tylko drogi i poprzeczki do rozkładania, a to nie gwarantuje idealnego rozłożenia się dymu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Panowie czy moje ziemniaki sie zregeneruja czy klapna sprawa wyglada tak ze połowa lisci jest zmarznieta polowa jest ladna zielona łodyga ziemniaka nie naruszona bedzie cos z tego czy beda od nowa rosnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo91    1

Panowie czy moje ziemniaki sie zregeneruja czy klapna sprawa wyglada tak ze połowa lisci jest zmarznieta polowa jest ladna zielona łodyga ziemniaka nie naruszona bedzie cos z tego czy beda od nowa rosnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbiją i to prędko jeżeli nie została uszkodzona główna łodyga. Na dniach zobaczysz jak nowe liście zaczną się pojawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

u mnie wszystkie liście poleciały ale łodygi zielone, mimo braku jakich kolwiek liści z nie przemrożonej łodygi wyrosną nowe ? jaki to będzie miało wpływ na plonowanie ? i orientacyjnie o ile opóźni zbiory wczesnych ? 2 tygodnie ? wie ktoś ? mi jeszcze nie zmroziło nigdy i zastanawiam się co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu miałem mocno przemrożone ziemniaki bo na zimnych ogrodników zdjąłem włókninę, a mróz przyszedł 2 dni później :blink: Góra wolno się rozwijała, ale odbijała, a część podziemna sobie rosła jako tako. No pewnie z 2 tygodnie może potrwać ich regeneracja. Jeżeli polecisz jakimś magicznym środkiem typu Asahi, a pogoda będzie sprzyjająca to może i odrobinę szybciej staną na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak łodyga zielona to jakoś może da radę :) no ale już koniec zmartwień jeśli wierzyć w prognozy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo prognozy długoterminowe zapowiadają w połowie maja upały, byłoby to całkiem korzystne dla ziemniaków bo zamierzam niebawem ściągać agrowłókninę :)

A jak jest z plonowaniem przemrożonych ziemniaków to sam chciałbym się dowiedzieć bo około 10% ziemniaków późnych wyskoczyło z ziemi i są czarne po 3 dniowym maratonie mrozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

ten Asahi SL rzeczywiście działa czy wyciąga tylko kasę z portfela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

mam rozumieć że jeśli opryskam tym przymarznięte ziemniaki to szybciej się zregenerują ? bo na ulotce tak niby piszę ale wiadomo wole zapytać kogoś kto to stosował czy rzeczywiście to pomoże czy tylko zmarnuje czas i pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Na Wrocławiu wczoraj był młody po 6 zł ponoć za bardzo nie szedł, ewentualnie jacyś panikarze przyjechali i pogonili to po 4 zł. Widziałem te ziemniaki dziś u sibie na targu cena 8 zł, wielkość cytryny - kurzego jajka. Zainteresowanie skromne. Myślałem że to może pierwsze rumuny ale samochód bus na legnickich numerach, ziemniak świeży pakowany w skrzynki. Może to z tunelu ziemniaki były tylko ta cena koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pierwsze ziemniaki są w takiej cenie :)

Na pewno ze szklarni bo nie wierzę, że w gruncie byłyby już takie ziemniaki, tym bardziej przy takiej pogodzie :)

A może to jednak zagraniczne ziemniaki ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

sam z młodym ziemniakiem na giełdziei po 4 oddaje dziwne?, jakoś w inne lata zacxzynali po 6 zł potem 5 i było ich kilku i sprzedali. Najlepiej po 1 zł niech od razu sprzedają ale za 15. Czarno to wszystko widzę w tym roku co się dzieje z cenami warzyw a będzie tylko gorzej z ziemniakiem w roli głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wczesnym to różne cyrki mogą być. Chyba 2-3 lata temu sprzedawali worek 15kg za 1zł. A z ziemniakami późnymi może być różnie. Będzie susza to taki sezonowiec bez deszczowni uschnie razem z ziemniakami, a jeżeli będzie padać to wszystko wymoknie. A najbardziej prawdopodobny scenariusz, że pogoda dopisze i będzie nas czekał skromny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj