goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Zetorek95    6

Ja część mam pod folią i część pod włókniną. Jak zapowiadali przymrozki to na folię naciągnąłem włókninę szeroką na 12 i 16 redlin i nic im nie jest. Kawałkiem brakło trochę włókniny na folię i też nic im nie było a szron był. Włóknina daje lepszą ochronę przed przymrozkiem bo nie jest wilgotna, ale wschody pod folią są szybsze niż pod włókniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

To zalezy bo jak za szybko je sie odkryje to wolniej rosna a jak za pozno to w sloneczny dzien mozna je ugotowac.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Jakie macie na wielkość ziemniaki

 

U mnie dopiero wychodzą a sadziłem 11-13 marzec są przykryte agrowłókninom 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku podobnie bo sadziłem 12 marca i w zasadzie prawie wszystko=ie wyszły, ale stoją w miejscu od ponad tygodnia bo nie podoba im się klimat jaki panuje.

A pogoda jest beznadziejna bo chociażby wczoraj 5 stopni w ciągu dnia i opady deszczu na przemian z gradem, a teraz leje i 2 stopnie powyżej zera. A użyłem włókniny 21g i 23g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz w końcu zrobić zdjęcie tych ziemniaków w tunelach bo jestem strasznie ciekawy jak one wyglądają. Chyba jako pierwszy będziesz kopać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

się okaże :lol: . Pod krzakami takie paromilimetrowe już są :) . Dzisiaj -2 na dworze

Te przy autostradzie co wcześniej pisałem nie wytrzymały pogody. Same badyle stoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

U mnie nie są złe, mają 10-15 cm wysokości pod włókniną, grunciaki zaczynają wytykać. Ale tak jak kolega pisał wcześniej nie chcą rosnąć ;[ . Wszystko stoi bo zimno i mokro. Każdy pisze że młody ziemniak będzie tani ale z tego co widze to gdzie mocniejsza ziemia, albo załamek to już woda stoi. Czyżby szykowała się powtórka z zeszłego roku????? :) Jak już pisałem wcześniej sadzenie zaczeło sie pod koniec lutego a z tego co widzę po polach to żeby tylko zakończyło się w kwietniu. ;) Saszeta na bank będziesz kopał pierwszy!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

zapowiadają -4 to będzie po ziemniakach jak się sprawdzi a i rzepak też nie pozostanie obojętny. a pierwsze ziemniaki sadzone w połowie lutego mają około 20-25 cm i czas ściągać folię bo już się łamią pod nią nie mogąc rosnąć w górę. Nie jeden w okolicy tej nocy chyba nie będzie mógł spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą byłem na dworze i na samochodzie mam szron, a komputer pokładowy pokazuje +1 stopień.

Jestem pewien w 100%, że nad ranem będzie daleko poniżej zera. Ciekawe do ilu stopni wytrzymają ziemniaki pod włókniną jeżeli nie dotykają jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie jest -3, termometr na wysokosci 1,6m


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wszyscy sadzą w marcu, początek kweitnia, a u nas jeszcze nikt nie posadził, chociaż fakt że u nas mają do pół ha zazwyczaj :)

przemol87 u mnie identyczna temperatura była na termometrze tylko 10 cm wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed godziną 6 było -3 przy zabudowaniach. Teraz już okolice zera, ale przez całą noc utrzymywała się temperatura poniżej zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

o 6 na termometrze -1 przy oknie, trawa i wszystko w szronie jednak kałuże nie przymarzły. Nie ma wyjścia trzeba iśc na pole zobaczyć jak to wygląda. Napiszę wieczorem co wyszło z tych oględzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

-5na dworze było :unsure: . W tunelach nie wiem bo nie byłem w domu ale też jakiś minus bo czubki się trochę poskręcały ale tragedii nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki pod włókniną nie wytrzymały. Nie dość, że ledwo wyskoczyły z ziemi to nie chciały rosnąć bo zimno było to jeszcze na dodatek mróz je ściął. Jakby mało było złego to dzisiejszej nocy prognozują ponownie temperaturę poniżej zera :(

W zasadzie to co roku marzną mi wczesne ziemniaki. Wyjątkiem był poprzedni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie pod folia zmarzlo ok 50% a pod wloknina tylko poparzylo

 

U mnie pod folia zmarzlo ok 50% a pod wloknina tylko poparzylo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Pod folią nie mam, pod włókniną dostało się tym listkom które bezpośrednio dotykały włókniny ale generalnie jest ok, komu wyskoczyły gruntowe to machorka się zrobiła. Dobrze dobrze może cena będzie lepsza :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Będą droższe ziemniaki jak tak wymrozi :(

Takie realia pogody.Pogody nikt nie przewidzi.

W tym roku jest wyjatkowo niesprzyjajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Przykryte ucierpiały tak w przedziale 20- 30% głównie pomarżły liście które dotykały folii, nie okryte zmarzły całkowicie, Jakbyście podpowiedzieli jak wstawić zdjecia to bym wrzucił bo coś nie mogę tego zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj