goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
saszeta    164

nie wrzucę bo technika mnie przerosła :lol:. Nowy telefon gorzej niż katastrofa do zdjęć a aparatu nie mam. A chciałbym nawet więcej dodać do galerii

ostatniej nocy już tak ciepło nie było. Od wieczora -3 na dworze to rano koło 0 w tunelu :wacko:. A ziemniaki były odkryte. Na szczęście nic im nie jest :)

 

Na polu już bym sadził ale dopiero w pierwszy weekend kwietnia będzie szło ogrodzenie z siatki na 30ha koło domu.Nie chce mi się teraz 3km pastucha naprawiać żeby za dwa tygodnie go zdejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kopania ziemniaków pewnie zdążysz opanować technikę :D

 

Po niedzieli chyba ruszę z sadzeniem całego areału jaki zaplanowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A po co je teraz odkrywać? :wacko: Moje już pod wierzchiem lada moment wyjdą :)


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

na jaką głębokość sadziliście ? formowane czy walcowane ? ja wsadziłem 10.03 ale do wschodów im jeszcze trochę brakuje, jedne formowane drugie przywałowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

A po co je teraz odkrywać? :wacko: Moje już pod wierzchiem lada moment wyjdą :)

bo w tunelu w dzień jest po 30 stopni przy lekkim słońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba nie bo bo coraz większe przymrozki w nocy. Trzeba będzie odkrywać na dzień i przykrywać na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sadzę bez okrywania, jutro zaczynam carrere sadzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

Z tego co wiem o carrea to odmiana bardzo wczesna tylko ma jedna wade bardzo otracaja sie kielki przy sadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swirka    0

Witam. Mógł by mi ktoś powiedzieć ile trzeba zasadzić ziemniaka na na ha ale nie w szt. Bo przetrząsam internet i nigdzie nie ma takich danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

głupie pytanie. Można 1300 kg a można i 6000 kg. Pełno jest w internecie. Ale logiczne że nie podane w kilogramach

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Witam. Mógł by mi ktoś powiedzieć ile trzeba zasadzić ziemniaka na na ha ale nie w szt. Bo przetrząsam internet i nigdzie nie ma takich danych.

 

 

Teoretycznie około 2500kg takich 35-50mm - ale tak jak @saszeta napisał zakres jest duży bo dlatego masz podane w sztukach bo zależy jak wagowo masz sadzeniaki i wtedy naprzykład te 40 tys sztuk x 60 gram daje 2400kg


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swirka    0

 

 

Teoretycznie około 2500kg takich 35-50mm - ale tak jak @saszeta napisał zakres jest duży bo dlatego masz podane w sztukach bo zależy jak wagowo masz sadzeniaki i wtedy naprzykład te 40 tys sztuk x 60 gram daje 2400kg

Dzięki za odpowiedź teraz juz mniej więcej wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

35-55 z kwalifikatu zazwyczaj u mnie wychodzi 3 tony. Drobnego udało mi się wysadzić 1,8 tony. Najlepszy przelicznik to 200-250 tyś pędów na hektarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

bo kwalifikat w polsce to raczej w większości ok 55mm i mi też wychodzi 3 tony z hakiem. Kiedyś rozmawiałem na targach tylko nie pamiętam z kótrą firmą i mówiła że mają tzw "dryling" i wychodzi go 1800kg/ha ale zamówienie minimum 10 ton więc dla mnie odpada.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z małego ziemniaki urosną. Ja też małymi sadzę bo takie większe śmiało mogą iść w handlowe :)

 

Denar sadzony 12 marca powoli zaczyna wyskakiwać na wierzch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

między Legnicą a Wrocławiem przy autostradzie są pyrki takie po 20-25cm. W gruncie i niczym nie przykrywane :blink: .

Tam gdzie teraz biorę ziemniaka sadzą zawsze 500-600ha i z jedna trzecia idzie z krojonych. Wysadzają od 25mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legnica i Wrocław to zupełnie inny klimat mimo, że niedaleko nas. Zawsze od dobrych kilka stopni cieplej.

Aczkolwiek ktoś wykazał się niezwykłą odwagą sadząc te ziemniaki bo musiało to być chyba jeszcze w lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Moje pod folia w sobote zmarzly


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Legnica i Wrocław to zupełnie inny klimat mimo, że niedaleko nas. Zawsze od dobrych kilka stopni cieplej.

Aczkolwiek ktoś wykazał się niezwykłą odwagą sadząc te ziemniaki bo musiało to być chyba jeszcze w lutym :)

sadzone w marcu. Jutro będzie trzy tygodnie. Widziałem jak sadzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Moje pod agro też siekło a widać że pod foliami chyba zmarzły, jednak włóknina daje lepszą ochronę.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy te mrozy były w Waszych stronach ?

Ostatnie noce w moich stronach temperatura nocna była dość wysoka bo przeważnie jest to w granicach 7 stopni. W zeszłym tygodniu jakieś niewielkie mrozy były, ale ziemniaki jeszcze były w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj