goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

jahooo    9233

Sadziłem juz koło 18 marca i jak nie wyłażą nad glebę, to nic im nie będzie. A wyszły wcześnie i plon był OK. Ci, co posadzili 2 tygodnie później, trafili na suszę w kwietniu i mieli dużo słabszy plon. Jest ryzyko - jest zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posadziłem pół hektara pod włókninę i jakoś nie wierzę w powrót zimy, przynajmniej nie w moim regionie. Gorsza od zimy jest susza, która już teraz daje w kość. Jeżeli nie popada w najbliższym czasie to będzie katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego. Kiełkowany i zasypany 5cm i pod włókniną. I jeszcze z tydzień zanim wyjdzie. Temperatura gleby na pewno wyższa niż pod samą włókniną w polu więc nie rozumiem po co tak się spieszyć. U mnie co noc 3 do 6 na minusie. To co w dzień się nagrzeje to w nocy wychłodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Moim zdaniem jest bardzo dobrze, bo sadzenie młodych zaczeło się na początku marca a skończy się na początku kwietnia. Trochę opóżni przymrozek, trochę susza, do tego duża rozbierzność w terminie sadzenia i być może nie zaczną kopać wszyscy w jeden dzień. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saszeta nie daleko mnie mieszkasz. Czy u Ciebie też jest tak susza? W weekend kilka mm deszczu pokazują, oby w końcu coś spadło z nieba. W nocy dosyć spore przymrozki, ale wszyscy w okolicy sadzą więc i ja się skusiłem. To i tak nie jest źle bo z tego co pamiętam już na forum ktoś wspominał, że 3 tygodnie temu sadzili ziemniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

każdy chciał by żeby popadało a ja wręcz przeciwnie, liczę że zakup deszczowni mi się zwróci :D 2,5 ha wsadzone pozostałe 1,5 ha jutro i w piątek, jakby miały przyjść mrozy to zawsze je można zasypać formownicą bardziej i też będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego.

 

sadzisz ziemniaki w tunelu? na jaką cenę chcesz się wstrzelić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Witam

Ja zaczołem wczoraj i jutro kończe oczywście pod włuknine w powrót zimy nie wierze przynajmniej nie na południu

Mam pytanko do kolegów specjaliistów jakimi sadzarkami sadzicie podkiełkowane ziemniaki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ja wysadziłem w wysokich tunelach już 25 lutego. Kiełkowany i zasypany 5cm i pod włókniną. I jeszcze z tydzień zanim wyjdzie. Temperatura gleby na pewno wyższa niż pod samą włókniną w polu więc nie rozumiem po co tak się spieszyć. U mnie co noc 3 do 6 na minusie. To co w dzień się nagrzeje to w nocy wychłodzi

tunel wloknina to szeroko ;D w sumie juz powinny wyjść tylko wiadomo u was trosze zimniej ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Saszeta nie daleko mnie mieszkasz. Czy u Ciebie też jest tak susza? W weekend kilka mm deszczu pokazują, oby w końcu coś spadło z nieba. W nocy dosyć spore przymrozki, ale wszyscy w okolicy sadzą więc i ja się skusiłem. To i tak nie jest źle bo z tego co pamiętam już na forum ktoś wspominał, że 3 tygodnie temu sadzili ziemniaki :D

niby susza ale jak dla moich pół to dobrze bo pierwszy raz swobodnie po polu można jeździć. Susza na razie im nie grozi

 

sadzisz ziemniaki w tunelu? na jaką cenę chcesz się wstrzelić?

nie wiem na jaką ale później pójdzie truskawka a z nowalijek to najszybciej ziemniaka sprzeda i najmniej roboty

 

Witam

Ja zaczołem wczoraj i jutro kończe oczywście pod włuknine w powrót zimy nie wierze przynajmniej nie na południu

Mam pytanko do kolegów specjaliistów jakimi sadzarkami sadzicie podkiełkowane ziemniaki?

a ja wierzę i w polu wysadzę najszybciej na koniec marca a raczej nawet w kwietniu. Zimy być nie musi. Wystarczy dwie noce po -10 i jeden dzień w środku na minusie. Już nawet nie wspominam o przymrozkach

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

A mam koledzy do Was pytanie jak często podlewacie ziemniaki wczesne z pod przykrycia? Wiem, że to zależy od warunków pogodowych ale chodzi mi dokładnie o suchy rok ( bo w tym roku się taki zapowiada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Następny prorok. Tak Ci w maju dopier... że nogą nie ustoisz na polu więc spokojnie. To że teraz ciepło i przyjemnie nie znaczy że tak będzie cały miesiąc. Od soboty deszcz ze śniegiem więc nie wiem gdzie ten suchy rok masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dopiero połowa marca więc nie ma co bawić się w zgadywanie jaki rok będzie. Jedyne co można powiedzieć to stan na obecną chwilę, a w moim regionie nie padało ponoć od połowy stycznia (ja sam nie wiem kiedy ostatnio był deszcz, ale są tacy, którzy pamiętają takie rzeczy). I nie ma też co porównywać np: Dolnego Śląska do Suwalszczyzny bo na południowym zachodzie panuje zupełni inny klimat aniżeli na polskim biegunie zimna B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Nie ma reguly, sa takie ziemie ze potrzeba lac co drugi dzien i takie ze raz na tydzien. Latwiej jest utrzymac wilgotnosc niz ja zrobic.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja sadziłem ziemniaki 11 marca pokiełkowane ale tylko 10 arów bo taki mam kawałek który by długo obsychał po deszczach , resztę ziemniaków planuje gdzieś zasadzić w połowie przyszłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to taka mozliwosc jest sam ubezpieczałem ale to jest od przymrozków które wystapia po 20kwietnia robiłem to w Concordii koszty nie byly jakies wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Chłopaki, pierwszy raz w tym roku sadzę ziemniaki i mam pytanko. Kiedy mógłbym je posadzić ? Na 2 tygodnie do przodu u mnie prognozują temperatury ok. 10-15 st.C noce dosyć ciepłe bez przymrozków. Niestety nie znam nazwy odmiany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawe60    0

Chłopaki, pierwszy raz w tyhm roku sadzę ziemniaki i mam pytanko. Kiedy mógłbym je posadzić ? Na 2 tygodnie do przodu u mnie prognozują temperatury ok. 10-15 st.C noce dosyć ciepłe bez przymrozków. Niestety nie znam nazwy odmiany..

Jak będzie ciepła ziemia i dość sucha tak żeby przy uprawie się rozsypywała a nie sklejała.

 

Brutus- ja czasami wydaje na lotto i nigdy nic z tego nie mam a na ziemniakach zawsze wychodze do przodu a przez ostatnie 2 lata to jest niezły biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

chyba ci się coś kolego pomyliło, mijający sezon był ok (chociaż plony nie były takie jak powinny być ale cena nadrobiła) ale dwa poprzednie to masakra, nie daj boże żeby sie powtórzyły takie lata.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

poprzedni też był dobry ale od września. W tym sezonie będzie po 40 groszy jesienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj