goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tropt    3

jak tam cena młodych ? u mnie ziemniak już nadający się do kopania ale nie ma jak wjechać za mokro, zastanawiam się tylko komu wy te ziemniaki sprzedajecie że wam płaci po 7 zł / kg, w pobliskim mieście są młode po 3,5 zł - pewnie z importu ale zaciapane ziemnią i polane wodą... tak że trochę szkoda będzie kopać te drobne bo nie wiem czy będzie miał kto za nie dać 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

najlepiej to zacznij od 1zł za kilo i nie będzie problemu że 7 czy 4 zł za drogo. Mieć swój towar i nie potrafić poszanować swojej pracy przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Towar wart jest tyle ile jest w stanie zapłacić za niego kupujący. Skoro pierwsi nie bali się wystartować z jakby nie patrzeć kosmicznej ceny 6-8zł za kilogram i znaleźli na ziemniaki nabywców to dlaczego tego nie kontynuować? Jak zrobi się zastój to zawsze "jest z czego zejść" bo cena przecież wysoka więc przy przyzwoitej wydajności 5zł za kilo to cena extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego a gdzie masz przyzwoitą wydajność gdy jest cena 5zł kg pomyśl!!! Chociaż podejrzewam że w tym roku pośmiewiska cenowego w ziemniaku nie będzie całe sieradzkie pływa wiec wiadomo co będzie już grzyby zjadły ziemniaki i nie ma na to żadnej siły trzeba patrzeć jak twój plon idzie w h..uj. A jak tam u was z wodą na polach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

U mnie naturalna selekcja-kilka ha kartofli i zborza pod woda...ale nie ma co sie dziwic jak w przeciągu tygodnia 3 ulewy powyzej 40mm(wczoraj spadło 47mm)


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

A u mnie od kiedy posadziłem ziemniaki tj. od 1 maja spadło do dziś 42mm więc jest ok tylko temperatury trochę niskie np. teraz o godz. 21 tylko 9 stopni na termometrze.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 stopni ?

U mnie przez kilka dni w dzień było od 9 do max 14. Dzisiaj nie co cieplej i nawet zobaczyłem słońce, którego bardzo dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

jutro wjadę kopaczką na górkę może da rade coś ukopać bo na motykę to nic wiele nie widać, jakieś zdjęcie wam może zrobię :) u nas mokro i dalej pada, trzeci dzień spuszczania wody z ziemniaków, jakiś czas jeszcze wytrzymają ale jeśli taka pogoda się przeciągnie to już nie będzie gdzie spuszczać. A jak tam u was ? myślicie już kopać ? i jak z wodą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

a mi dziki przyszły na ucztę i wyryły w jedną noc 161krzaków. Mokro, ale woda nie stoi. Ile liczycie krzaków na 1 ar? Bo chcę zgłosić do nadleśnictwa, by ogrodzić pole i dać pod pastuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

tak jak pisałem wjechałem dzisiaj z kopaczką, jednak przez opady w nocy nie wjechałem w najlepsze pole tylko w inne nieco wyższe ale tam mocno się rozczarowałem, wykopałem z 4 arów 150 Kg grubego i 60 kg drobnego cena w detalu 5 / 3 zl wiec niezła ale jeszcze za mała wydajność ok. 5 t / ha wiec chyba trzeba jeszcze poczekać. Jak tam u was ktoś próbuje ?

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jak wydajność ci wzrośnie to cena spadnie i na jedno cię wyjdzie (albo i stracisz) a więcej się nadźwigasz...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tydzień poczekam niech podrosną bo jest ich za mało i są za małe, a gdybym chciał kopać to chyba czołgiem bo jest zbyt mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Ja dziś ukopałem 200 kg grubego i 20 drobnego i opryskałem ziemniaki na zarazę. ogólnie to mało ziemniaka pod krzakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

tak jak pisałem wjechałem dzisiaj z kopaczką, jednak przez opady w nocy nie wjechałem w najlepsze pole tylko w inne nieco wyższe ale tam mocno się rozczarowałem, wykopałem z 4 arów 150 Kg grubego i 60 kg drobnego cena w detalu 5 / 3 zl wiec niezła ale jeszcze za mała wydajność ok. 5 t / ha wiec chyba trzeba jeszcze poczekać. Jak tam u was ktoś próbuje ?

Policz 5t x 4,5zł (średnia cena z tej co podałeś) to wychodzi grubo ponad 20 tys. Poczekasz jeszcze troche cena spadnie do 1zł plon troche wzrosnie ale wątpie zeby przekroczył tak szybko 20t. A roboty wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jeśli nadal będzie lało to cenę 1 zł zobaczymy ale we wrześniu. Na miejscu kolegi tropt chyba bym poczekał. Przy wydajności 10 t z ha i cenie 3,5zł/kg mamy już 35 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

dzisiaj próbowałem to sprzedać po tej cenie jak planowałem 5 / 3 zł za kg, co się okazuje ludzie wolą kupić rumuński szajs wyobdzierany i obity za złotówkę taniej niż ładnego świeżego polskiego ziemniaka, więc ze zbytem większej ilości jest problem, jedynie co to na sklepiki po 3,5 zl / kg poszła by większa ilość ale przy tej wydajnosci to nie ma sensu, kolejny wjazd pewnie koło środy chyba że przestanie padać i wiazd w lepsze pola będzie możliwy.

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wszystko robi cena nie wszystkim w mieście się przelewa sam o tym wiem bo sprzedawałem na kilogramy w zeszłym roku w tym raczej już nie będę ,za niedługo będę kopał i wszystko hurtem raczej sprzedam bo jak na razie to czasu na codzienne dowożenie nie mam jak na razie lordy kwitną i dość ładne w ziemi są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Mój sąsiad kopał przez 3 dni wykopał 1,60ha i łącznie ukopał 10,3t cena 3,80 ale pole ze skłonem do kanału wiec o wodzie na polu nie było mowy po za tym pierwszy rok sadzenia z racji nowej dzierżawy. Inni chodza 5 razy na dzien i patrza co jest pod krzakiem. heh pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli to prawda co piszesz to nieźle, chociaż trochę dziwne żeby na dzierżawionym polu i to w pierwszym roku od razu uzyskać taki wynik, jeżeli to prawda to ten co mu wydzierżawił ten kawałek to niezły jeleń... :D


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Czemu twierdzisz że jeleń? Niektórzy z powodu choroby czy dobrej pracy rezygnują z gospodarzenia. U nas w tygodniu pewnie wyjadą pierwsze kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

czyżby w tym roku tez wyscigi kto pierwszy zejdzie ponizej 1 zł?? najpierw wyciagnac rolnika na gielde potrzymac 1-2 dni az zmieknie nastepnie kupic za bezcen drąc ryja ze ziemniaki tanieja ot taktyka handlarzyn, kto mąrzejszy handluje w domu i kopie pod zamówienie..życze rozwagi w tym sezonie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

W krakowie dzis na gieldzie nie ma kto dac 2 zł za kilogrm mlodych polskich. Rumunskie nawet po 1,5:/ Cos mi sie wydaje ze ceny nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

już tak cena na Rybitwach spadła jeszcze kilka dni temu słyszałem jak ludzie którzy tam byli mówili o cenie 4 zł za kg , pod koniec tygodnie znów pewnie cena spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj