goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregorius    123

znalazłem też ofertę 1,8 zł za kilogram toż to nierealne a ziemniak na pewno z jakiegoś "egzotycznego" kraju może izrael może maroko może włochy, ale nie na pewno Polski

 

magnum wstaw jakieś fotki swoich ziemniaków bo tak trudno mi uwierzyć, żeby ktoś już zaczynał kopać, a u nas dość dużo tego towaru jest ale nikt na razie nawet nie myśli w pole wyjechać, kiedy dokładnie sadziłeś?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

dziś posadzone trochę ziemniaków i nakryte

Dokłatnie wtedy posadzone pierwsze. Wejdz na targpiast i zobacz że na cenniku jest młody ziemniak polski i nie jeden Ci to potwierdzi kto się orientuje w temacie. Na żadnej innej giełdzie nie ma jeszcze młodego w ofercie. I nie chodzi tu o cennik tylko tak jest w rzeczywistości.Zresztą parę postów wyżej czy w temacie "ceny ziemniaków" jest napisane że młody się pojawił we Wrocławiu. cena ziemniaków strona 109

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W zeszłym tygodniu pokazał sie równiesz w Kaliszu i Łodzi po 7zl/kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi coś się nie chce wierzyć, że już jest młody polski ziemniak... lukasx21 chyba ma racje, że z tymi ziemniakami to tak jak z pomidorami... W Wlkp przymrozków na szczęście nie ma ale wody jest opró :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

@pawelol111 tak na poprzeczakach i zakładkach tam gdzie dawka poszla podwójna byly gorsze ziemniaki,krzak wygladał na zwirusowany apod krzakie lulki

 

8zł? to ty chyba zaczynasz przygode z wczesnym ziemniakiem...

8 zyla za kilogram chyba Cię Allah nawiedził jak w marketach obecnie po 3,5 zł są.... może miałeś na myśli 8zł to jest bardziej possible :D

ja dziś patrzyłem pąki kwiatowe się pojawiły także nie jest źle, ale włóknina bije folie w tym roku po żebrach ;)

 

tu zdjęcie moich pociech, akurat w ścieżce zrobiłem po opryskiwaczu

 

http://www.fotosik.p...42ec281308.html

Ani nie zaczynam, ani mnie nikt nie nawiedził. Pierwsza cena na Wrocławiu była po 8 a i 7 też nie mało jest. Tyle z mojej strony.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

chyba w intermarche młody był po 3 (obdzierający się). I raczej nie nasz bo dosyć duży.

Z tym "polskim" to tak jest. Połowa truskawki hiszpańskiej teraz idzie jako nasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Polski młody oczywiście że jest, kilku kolegów już ukopało ale nie z pola tylko tuneli foliowych cena 6-8 zł za kg. Ale żeby w ilościach tirowych. to przecież nie możliwe..., ewidentny przekręt


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ziemniaki spod włókniny ziemniaki dopiero zaczynają kwitnąć.

Widziałem na targowisku krajowe niby spod tuneli po 8zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

wczoraj na obiad już jedliśmy swoje wczesne z pod foli, jeszcze trochę ich szkoda kopać ale myślę że w środę wjadę, trzeba coś spieniężyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

u kogo jeszcze juz kwitną?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

woj. łódzkie pływa woda równo z redlinami. Jak tak dalej będzie to nie będzie po co jechąć kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

moje do kwitniecia zbierały się od 2 tygodni wszystkie miały pąki ale chyba przez te deszcze już im się odechciało, bo coś tych pąków nie widać a kwiat jest tylko gdzieniegdzie. Swoją drogą to ile macie ziemniaków pod krzakiem tak mniej więcej, bo u mnie to jest różnie są krzaki gdzie jest sporo a są krzaki że jest tylko 3-4. w poniedziałek jak pogoda pozwoli zaczynam kopać. To jeśli chodzi o te najwcześniej sadzone. te sadzone póżniej kiedy wszyscy już sadzili, zszyły rzędy pokazują się pąki, pod krzakiem 8- 15 ziemniaków,największe bulwy są wielkości jajka liliputki, a z dnia na dzień krzaki coraz większe. Tylko teraz ciepła i pogody bo od 9 lało że szkoda gadać a przestało może godzinę temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a tak ze 1.5ara

 

jeśli wykopałeś z 1,5 ara tyle ziemniaków i po 7 zł to nad czym się zastanawiasz kop ile wlezie, bo kasa ucieknie jak tak na szybko obliczyłem to 12-13 niby ton będziesz z hektara miał, kop i się nie oglądaj jak taką wydajność masz jak nie ściemniasz....

 

sieradzkie trochę wody już za dużo mo, pasuje na alternariozę i zarazę pryskać ale w pole ciężko wjechać, do kwitnięcia się ziemniaczki zbierają, pąki są ale jakoś kwiatków za bardzo nie chce im się zrobić...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Pąki są już od kilku dni ale za kwitnięcie się nie zabierają. Od kilku dni leje. Ziemniaki wielkości 2-3 cm. Pod krzakiem różnie. Tam gdzie więcej są malutkie. Tam gdzie mniej większe. Na upartego już by kopał, ale tylko motyką:). 200kg z 1,5 ara możliwe ale chyba w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U nas jeszcze nikt nie myśli jechać kopać. Woda stoi w rzędach a prognozy nie są optymistyczne. Ziemniaki z pod osłon zaczynają kwitnąc. Jak pogoda się poprawi to może za tydzień dwa coś zacznie się kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

u mnie to samo, pierwsze pąki były już prawie 2 tygodnie temu, od tamtego czasu mało co ich przybyło, tam gdzie nie zalane to pod krzakiem już coś jest, ale reszta to masakra :( W największej mierze to brak słońca powoduje brak przyrostu. Pod krzakami też duża rozbiezność. U mnie w punkcie metereologicznym suma opadów w maju tego roku wyszła 142 l na metr kwadratowy. okolice Oleśnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartglowa    0

ja mieszkam w oolicach kalisza to od kilku dni ciagle ulewy co troche wsiaknie to znowu doleje i stoi woda w redlinach . przez ostasnie trzy doby spadlo okolo 100 litrow/metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do niedowiarków nie mam powodów zeby sciemniac kopiemy powoli ale mokro ze narazie to reczna robota ale za taka kase mozna sie pobawic u znajomych juz pyry padaja krzaki czarne za duzo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a u mnie wczoraj pierwsze 200kg ukopane po 7zł w hurcie poszły

 

jeśli to z 1,5ara to masz przychód rzędu 91tys. zł/ha rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

kissmy... toteż napisałem niech kopie nawet w niedziele jak taka kasa idzie, nie wiem na co się ogląda, powinien dzień i noc kopać i odwozić, choćby 50 tys na czysto wyszedł to bym harował dzień noc, bo taka kasiura często się nie zdarza, jeśli jest to te 200 kg z tych 1,5 arów jeśli nie z 15 arów....


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj