goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

gregorius    123

kristalon zielony ok 2,5-3kg na hektar dotego dokładam trochę siarczanu magnezu i moczniku

 

pojawia u was się zaraza, ktoś już opryski zapobiegawcze stosował?

jak ze stonką u mnie stara jaja składa, czekam aż młoda się wylęgnie i zaatakujemy ją

 

 

były u was przymrozki są jakieś straty, w łódzkim okol sieradza nic nie przymroziło


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U mnie część wczesnego poleciała. Na szczęście tylko punktowo a i to mam nadzieje odbije i wyda znośny plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale co się stało? przymrozek czy inny kataklizm?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Przymrozek. Niestety jak to mówią rolnik ma swój warsztat pracy pod gołym niebem i wszystko zależy od pogody więc kogo tu obwiniać. Oby to ostatni 'kataklizm' w tym sezonie ;) A tak pięknie rosła elita aż miło było patrzeć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

ZKL- czyli zachodniopomorskie? duże straty u was ogólnie?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Czytałem wiele prognoz pogodowych które przepowiadają pogodę jak w 2010 roku ,czyli bardzo mokre lato .Maj ma być tego zapowiedzią ,jak to odbije się na ziemniaku i jego cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Nie wszędzie tak jest, bo np. u mnie nie padało od jakiś 20 dni i w polu susza. Okolice Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Włocławek od 24 godzin deszcz, woda stoi na polach ,stawy pełne wody melioracja pracuje pełną parą.Ziemniaki do połowy redlin w wodzie a końca deszczu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

Ja miałem podobną sytuację, ale to było w weekend majowy. Tam gdzie miałem ziemniaki pod włókniną spadło w dwa dni 90 litrów na metr kwadratowy, co gorsza jest to na równinie blisko Widawy i dosyć zwięzłej ziemi. Melioracja na polu ogólnie daje radę, ale poziom w rowie melioracyjnym był praktycznie taki sam jak na polu. Przez dwa dni woda stała na polu ponad włókniną. :( Jakby to było na jakimś wyższym terenie to nie byłoby problemu, no ale cóż każdy orze jak morze, dorwałem szpadel i kopałem płytkie rowki żeby spuścić wodę chociaż do połowy redlin. Dosyć się udało, z 3 ha zmarnowała się tylko około 1/6 uprawy. Z resztą szału nie ma, ale może we wtorek- środa uda się wytargać coś na plac.

W waszych okolicach już kombajny szarpią na polach?? Jak to jest ??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Dożywiacie teraz ziemniaki dolistnie jakąś odżywką (na zawiąski), czy nie ma sensu bo jest ciepło i dużo wilgoci??

 

verduro +2kg P i śladowe ilości innych składników


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Ja miałem podobną sytuację, ale to było w weekend majowy. Tam gdzie miałem ziemniaki pod włókniną spadło w dwa dni 90 litrów na metr kwadratowy, co gorsza jest to na równinie blisko Widawy i dosyć zwięzłej ziemi. Melioracja na polu ogólnie daje radę, ale poziom w rowie melioracyjnym był praktycznie taki sam jak na polu. Przez dwa dni woda stała na polu ponad włókniną. :( Jakby to było na jakimś wyższym terenie to nie byłoby problemu, no ale cóż każdy orze jak morze, dorwałem szpadel i kopałem płytkie rowki żeby spuścić wodę chociaż do połowy redlin. Dosyć się udało, z 3 ha zmarnowała się tylko około 1/6 uprawy. Z resztą szału nie ma, ale może we wtorek- środa uda się wytargać coś na plac.

W waszych okolicach już kombajny szarpią na polach?? Jak to jest ??

Pozdrawiam

 

kolego to Ty już takie ziemniaki masz? jakoś nie wierzę... kiedy sadziłeś w marcu?

 

sieradzkie jeszcze dość długo nie bedzie kopało może połowa czerwca wyjedzie w pole, może później...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3
Napisano (edytowany)

U mnie ziemniaki o wymiarach 3 x 2 cm - miłek, carrera ale carrere przyłapała alternarioza, na 7 pewnie wiadę z kopaczką ziemniaki deszczowane

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u mnie w okolicy jeden już zaczął kopać cena 7zł w domu dla handlarza na giełdzie ciut drożej bo nioe ma konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remberton    0

sadziłem 16-18 kwiecień, tydzień temu zaczynały kwitnąć i były wielkości czereśni, zobaczymy jak urosły po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

ZKL- czyli zachodniopomorskie? duże straty u was ogólnie?

tak jest, zachodniopomorskie - kołobrzeg. Dziwie się że nad samym morzem a najsilniejszy przymrozek. Doszły mnie słuchy że przy gruncie spadło tamtej nocy do -5 :/ Nie chodziłem po obcych plantacjach ale na drugim moim stanowisku gdzie zasadzony późny a przy nich resztki wczesnego, który jest w tej samej fazie, stoi nieruszony. Ogólnych strat niewiele bo areał młodego niewielki. Przymrożonych mam może 15-20a. Myślę w pierwszym grzybie dać na nie jakieś biostymulanty typu Asashi. Choć bardziej mnie martwi chwaścior którego nie miałem czym wytępić. Teraz krzaki mają ze 30cm ale jeszcze widać redliny i zastanawiam się czy pryskać Titusem. Choć nie zwalcza komosy której jest tam trochę, zwalcza spore spektrum chwastów. To chyba ostatni dzwonek na zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3
Napisano (edytowany)

u mnie w okolicy jeden już zaczął kopać cena 7zł w domu dla handlarza na giełdzie ciut drożej bo nioe ma konkurencji

 

to gość sobie ładnie zarobi, duże ma te ziemniaki ?

Edytowano przez tropt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

trzeba sobie przekalkulować czy opłaca się kopać takie małe chociaż cena wysoka, nieraz się wydaje że się opłaci a tu niespodziewanka i jest inaczej

 

mało przyrostów w ostatnich dniach jest bo noce zimne dziś też było u nas na pograniczu przymrozka ale jakoś przetrwało, jedynie koło łąk mogło trochę chapnąć


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

to gość sobie ładnie zarobi, duże ma te ziemniaki ?

Taka mieszanka, czereśnie, orzech włoski, jajko kurze, tego ostatniego bardzo mało było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

i opłaca mu się takie coś kopać ??i w ogóle dziwne że ktoś chce taki małe ziemniaki , no ale jak piszesz nie ma konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pewnie się nie opłaca ale jak ma potem po 2 zł za 15 oddać to na jedno wyjdzie. No i już będzie miał sprzedane. Cóż, kołków nie brakuje.

U mnie wczoraj rano -1 a dzisiaj 40mm spadło :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ale we wsi pierwszy kopał... :D Zresztą różnie to bywa może moneta potrzebna na gwałt a nie ma skąd wziąć...

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

u mnie trochę deszcz ziemniaki przyłożył ale nie jest źle chociaż je trochę podlało, przymrozków nie było, teraz czekamy na ciepłe noce i dni ażeby to wszystko ruszyło w górę..

 

na IGRiT kolo się ogłasza na sprzedaż ilości tirowe młodego ziemniaka niby z Polski ale nie chce mi się wierzyć po 2,2 zł kg......


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

2,2 młody polski o tej porze i to jeszcze ilości tirowe ani jedno ani drugie nierealne. Obecnie młody 6 zł w hurcie a w warzywniakach 8-8,90 i wszystko zaopatruje gość o którym pisałem wyżej. Cena z wczoraj ale dziś pewnie to samo bo co chwilę pada i jak cos to trzebz ręcznie kopać. Ja planuję zacząć kopać w poniedziałek o ile pogoda pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

u mnie trochę deszcz ziemniaki przyłożył ale nie jest źle chociaż je trochę podlało, przymrozków nie było, teraz czekamy na ciepłe noce i dni ażeby to wszystko ruszyło w górę..

 

na IGRiT kolo się ogłasza na sprzedaż ilości tirowe młodego ziemniaka niby z Polski ale nie chce mi się wierzyć po 2,2 zł kg......

 

To jest taki sam przekręt jak z hiszpańskimi pomidorami przepakowywanymi w polskie kartony i sprzedawane jako nasze. W zasadzie to wypadało by kogoś zainteresować tym tematem...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj