goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

jakoś w czerwcu będą wykopki wczesnych :P raczej nikt pod koniec maja miał nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Ja odkryłem(04.05.)ponad tydzień po wschodach . Liście były blado zielone z powodu małej ilości światła. Przy takiej letniej pogodzie nie ma co kisić ich pod włókniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja 13.05.poluzowalem włóknine a jutro sciagam i asahi.

Nawet jesli jest 30 stopni to włoknina nie szkodzi i nie ma mowy o żadnym "kiszeniu"


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Ale przy 30 stopniach też chyba już za bardzo nie pomaga . Jak to jest ?

Ja u siebie ściągnąłem jak przyszły temperatury powyżej 25 stopni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Późno bo dopiero 25 maja jest pełnia. A pamiętam przymrozek u siebie 8 czerwca. Na pogodynce pokazane +2 u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    14

Włóknina zatrzymuje kilkanaście procent światła. Wydajność fotosyntezy spada. Temperatura +30C i włóknina powoduje zamykanie aparatów szparkowych w celu ograniczenia parowania wody - wydajność fotosyntezy spada. Optymalna temp do wzrostu to do +25C. Także dla mnie okrywa powyżej 20c nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja 13.05.poluzowalem włóknine a jutro sciagam i asahi.

Nawet jesli jest 30 stopni to włoknina nie szkodzi i nie ma mowy o żadnym "kiszeniu"

 

I jakie efekty po tym asahi? Ja w tamtym roku pryskałem zmarzlaki, zostawiłem kilka rajek nie opryskanych i szczerze to żadnej różnicy nie było widać między jednymi i drugimi...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to asahi działa jak placebo wg mnie ;) ważne że człowiek spokojniejszy po zabiegu :P


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
:D a że zdrowie bezcenne to i pare złotych dla spokojności można w błoto wyrzucić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
Napisano (edytowany)

@lukasx21 w plonie pewnie nie było róznicy ale które szybcie sie odbudowały? Słyszalem że na Sieradzu ziemniaki nie ciekawe(za mokro i odmiany holenderskie fatalnie wyglądają)- to prawda?

@rotor69 jesli chodzi o aparaty szparkowe to moze masz racje ale włóknina noca zatrzymuje ciepło i głownie o to teraz chodzi.

 

Każdy ma swoją filozowie i najlepiej dochodzic do niej metodą prób i błedow

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

U mnie pod włókniną powiem że ładne są nic im się nie stało zakrywają już rzędy, pod folią trochę gorzej jest spora różnica między włókniną ale nie jest źle, obradlone i nawozu dostały oraz dolistnie kristalonem i siarczanem magnezu, ogólnie nie jest źle ale na zwięzłych i cięższych glebach jest gorzej bo wygniły i gołe łodygi zostały, u mnie takiego problemu nie było choć tak na dołku trochę zmizerniały od nadmiaru wody, ogólnie w okolicy pod włókniną o wiele lepiej wypadły rejon sieradza, warty


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

@przemol no właśnie o to chodzi , że tak samo "odbijały" te pryskane i te nie pryskane. Faktycznie pod foliami i na cięższych kawałkach ziemniaki słabiutkie sporo oparzonych i sporo wygniło. Najbardziej z tego co słyszę to ludzie narzekają na Carere. U mnie też ta odmiana najsłabiej na razie wygląda chociaż jak popatrzeć co mają inni to nie ma co narzekać... Niektórzy podobno kasują i będą sadzić od nowa.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

przemol87 - jak to jet z tym Lancetem plus? Zauważyłeś spadek plonu? W tym roku pryskałem tym oziminy a za rok chce sadzić ziemniaka na tych działkach i nie wiem czy ciąć słomę czy kosić nisko i zebrać ile się da żeby potem niespodzianek nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Moje ziemniaczki juz mają pąki kwiatowe. A w spodzie są wielkości czereśni. Jaką cenę widzicie na pierwsze mlode. 8 zł da ktoś?. Te póżniej sadzone mają 15-20 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@pawelol111 tak na poprzeczakach i zakładkach tam gdzie dawka poszla podwójna byly gorsze ziemniaki,krzak wygladał na zwirusowany apod krzakie lulki

 

8zł? to ty chyba zaczynasz przygode z wczesnym ziemniakiem...


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

8 zyla za kilogram chyba Cię Allah nawiedził jak w marketach obecnie po 3,5 zł są.... może miałeś na myśli 8zł to jest bardziej possible :D

ja dziś patrzyłem pąki kwiatowe się pojawiły także nie jest źle, ale włóknina bije folie w tym roku po żebrach ;)

 

tu zdjęcie moich pociech, akurat w ścieżce zrobiłem po opryskiwaczu

 

http://www.fotosik.p...42ec281308.html


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Kilka lat wstecz znajomi ze szklarni sprzedawali po 10pln/kg ale to było w czasach przed kryzysem... :). Myślę że od 5 pln zaczną ci którzy najwcześniej wejdą z towarem ale taka cena będzie bardzo krótkotrwała... :unsure: Żeby chociaż te 20pln/15kg się utrzymało trochę dłużej to już będzie ekstra.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

janek nie zaglądałem bo po co sobie chrapki robić za wczasu, jeszcze za wcześnie na podbieranie spod krzaka, a ile urośnie to urośnie ;)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dożywiacie teraz ziemniaki dolistnie jakąś odżywką (na zawiąski), czy nie ma sensu bo jest ciepło i dużo wilgoci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj