garek

Manipulacja testami ciągników

Polecane posty

garek    155

Przeczytałem artykuł w Top Technika na temat systemu EGR I DPF odniosłem wrażenie że jest to manipulacja danymi liczyłem że uzyskam porównanie spalania obu systemów z artykułu wynika jednak tylko to że silnik z dpf nie spala wiecej paliwa podczas czyszczenia filtra cząstek stałych. A w założeniach artykułu pisze że zbadano czy silnik z z DPF zużywa więcej paliwa od technologii SCR. Niestety redaktor jakiś napisał ze obie technologie maja porównywalne spalanie bez testowania technologii SCR. Jeśli nie mam racji i czegoś nie doczytałem w tej gazecie to niech ktoś mi to udowodni


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Prenumeruje top agrar i tam raz na kwartał przychodzi ta top technika, gdy ją niekiedy czytam to nie wiem czy się śmiać czy to pomyłka w druku... niepoważny dodatek, a raczej krótko pisząc dużo bredni tam pisze, np. w teście kombajnów młócono rzepak o wydajności o ile pamiętam 14t/ha, czy inne śmieszne rzeczy... w agromechanice też niekiedy czytałem niekiedy niezłe wymysły...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1
Napisano (edytowany)

No 14 t/h ja bym się zadowolił nawet 10 tonami hahaha

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prenumeruje top agrar i tam raz na kwartał przychodzi ta top technika, gdy ją niekiedy czytam to nie wiem czy się śmiać czy to pomyłka w druku... niepoważny dodatek, a raczej krótko pisząc dużo bredni tam pisze, np. w teście kombajnów młócono rzepak o wydajności o ile pamiętam 14t/ha, czy inne śmieszne rzeczy... w agromechanice też niekiedy czytałem niekiedy niezłe wymysły...

Zapewne autor zapominał postawić przecinka.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Oczywiście autor artykułu w top technika :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

garek posądzasz TopAgrar o krypto reklamę czy o brak wiedzy fachowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

o to że pomylili tytuł i założenia artykułu . I o to że za kasę każdy coś może udowodnić tym bardziej jeśli trzeba coś udowodnić na korzyść jd


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wg mojej wiedzy nie ma mozliwosci by rozwiazanie proponowane przez dps bylo w stanie dorownac pod wzgledem zuzycia samego paliwa z SCRem.

przyczynia sie do tego znacznie (sztucznie) opozniony kat wtrysku (to samo co w normie tier IIIa) oraz cala ta machina ktora trzeba napedzic przy redukowaniu szkodliwych czastek.

w rozwiazaniu proponowanym przy uzyciu SCR silnik i jego nastawy technologicznie przypominaja silniki z norma Tier II, czyli znacznie oszczedniejsze od obecnych, gdzie jeszcze nastawy w miare optymalizowano pod wzgledem uzyskania jak najwiekszej mocy przy zachowaniu jak najmniejszego jednostkowego zuzycia paliwa, a nie jak najmniejszej liczby wytworzonych Nox i innych badziewi.

oczywiscie, ze my jako maluczcy jestesmy niezle dymani przez wszystkich, od ustawodawcow, poprzez producentow, az na pismakach konczac.

przeciez juz w tier III mozna bylo zastosowac katalizator, scr i inne systemy, ale po co jak najtaniej jest wpisac program w kompa, a zuzyciem paliwa kto sie bedzie martwil oprocz rolnika?

przeciez nie panstwo, ktore bierze podatek z paliwa, nie stacja paliw czy rafineria i nie producent, ktory moze zaoferowac towar konkurencyjny.

wystarczy by kropke nad i postawili pismaki, wychwalajac jakie to nowe cudowne traktory produkuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@gary a czytałeś opis JD 7R w RPT??? z tymi artykułami to tak już jest, jak ktoś pisze a nie ma o tym pojęcia, także wydaje mi się, że robią to za darmo :D najwięcej wpadek miał RPT, ale od kiedy są w nim artykuły kolegi z AF trochę się poprawiło ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ALe nie można bardziej zmanipulować tekstu niż ten tytułowy Politycy to pikusie w czarowaniu przy takich redaktorach


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ona tej stronie chociaż jest podpisane że to jd a w Polsce podane już bez tego masakra na polagrze ich zbrechtam


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Garek-podrzuć ten tekst z Top Techniki-porównam z oryginałem i zobaczymy co namieszano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

W styczniowym rpt było porównanie kosztów uprawy pasowej buraków cukrowych z mulczem, wszystko ładnie wypisane, w sumowaniu wychodzi że pasowa dużo tańsza a jak policzyć te koszty co napisali to wyniki zupełnie inne wychodzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie mam tego tekstu w cyfrze a nie chce mi się przepisywać manualnie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj