Zaloguj się, aby obserwować  
Fuciu

Królik

Polecane posty

Fuciu    0
Napisano (edytowany)

Witam. Mam pytanie. Zaczynam chodowle królików. Na początku mało królików żeby nabrać wprawy w tym. Mam jedną samice i za tydzień ma się ukocić. Czy nie jest teraz za zimno na to żeby się ukociła?

 

 

Co dajecie swoim królikom do jedzenia? Ja daje pasze (2 zł/kg) Zboże (pszenica owies) siano, I odpadki z kuchni (łupy z jabłek i kartofli listki sałaty) i suchy chleb

Edytowano przez Fuciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Za zimno, raczej nie przecież samica robi gniazdo i przykrywa małe swoją sierśćią. Zabierz do jakiegoś garażu rzeby klatka nie stała na dużym mrozie i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniksam2    0

daj tej samicy dużo słomy/siana żeby miała w czy zrobić gniazdo i powinno być ok

 

U mnie okociła się młoda samica zeszłym tygodniu i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

raczej nie ma z tego dobrego zysku, a do jedzenia można dawać buraki pastewne, marchew, suchy chleb. jest zimno i lepiej je wstawić do jakiegoś pomieszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuciu    0

Za zimno, raczej nie przecież samica robi gniazdo i przykrywa małe swoją sierśćią. Zabierz do jakiegoś garażu rzeby klatka nie stała na dużym mrozie i powinno być dobrze.

 

Królik nie jest w klatce tylko mam pomieszczenie dla królików murowane.

 

daj tej samicy dużo słomy/siana żeby miała w czy zrobić gniazdo i powinno być ok

 

U mnie okociła się młoda samica zeszłym tygodniu i jest dobrze

 

Dałem dużo słomy i siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodek4121    6
Napisano (edytowany)

Fuciu to jeszcze lepiej tylko słomy dużo, woda aby nie była zamarznięta no i pasze objętościowe. Pozdrawiam:)

Edytowano przez wlodek4121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Koledzy wyżej mają rację :)

Co dajecie swoim królikom do jedzenia?

A co do paszy to ja daję mieszankę (owies i jęczmień) siano buraki pastewne, ale lepiej nie dawaj bo króliki to wrażliwe są na takie żarcie a jak masz tylko samice to szkoda żeby ci padła :D No i suchy chleb i wodę :D Więc to co dajesz jej do jedzenia powinno wg. mnie wystarczyć. Ktoś może być innego zdania jeśli zajmuje sie królikami na poważnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

U mnie okociła się 13 styczna (26 dni temu). Jak była fala największych mrozów to miały ledwie tydzień, przeżyły. Już jedzą chleb i mieszankę (jęczmień, owies i pszenica). Dostają również siano, a prędzej samica dostawała buraki pastewne, ale mi zmarzły i samicy już nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj