Polecane posty

jarekzak95    0

witam chciałbym się dowiedzieć jak zrobić odchów prosiąt na 1 piętrze to znaczy jak uszczelnić deke jak zrobić wanny gnojowicowe itp, planuje modernizacje starych budynków czy ktoś miał z czymś takim doczynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

rozumiem ze masz strop i na stropie chcesz zrobić warchlakarnie :D no jak już nie masz gdzie chować to jest to jakieś rozwiązanie a nie lepiej by było przerobić stodołę ? znajomy ma tak że na dole hoduje opasy a wyżej ma trzodę ale mi się wydaje że to będzie więcej roboty niż korzyści :D

Pozdrawiam Dawid381010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ktoś w galerii budynki i obejścia/ chlewnie wstawił zdjęcie piętrowej warchlakarni zapytaj jego jakie ma rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

ten budynek co mam zamiar przerobić to jest jak stodoła bo na dole mam tuczarnie ale jeszcze po staremu obornik ręcznie ,około 100sztuk w rzucie maciory własne czasami dokupuje prosięta,a nad tuczarnią słoma i siano i na to miejsce siana chce zrobić tą warchlakarnie

 

myślałem o budowie tuczarni na 400-500 sztuk na ruszcie ale droge dojazdową nie mam na papierze mam problemy z sąsiadami kuzyn ojca i to wszystko komplikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

mój ojciec jak gospodarzył to miał klatki piętrowe. pamiętam, że aby wyciągnąć i włożyć swinę trzeba było zdjąć koryto do karmienia, ruszta były plastikowe na obu piętrach i gó-no trzeba było wygarniać spod ruszt bo się tam nie ścieliło co było następnym problemem bo trzeba było zawieszać jakieś zabawki (stary łańcuch lub inny złom) lub sypać piasku czy popiołu bo jak nie miały zajęcia to się gryzły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

znajomy ma tuczarnię i za nią płytę obornikową obok tuczarni stoi stary dom który równiez jest połączony z płytą całość budynków tworzy lit. L, w starym domu na dole ma świnie nie wiem czy maciory z prosiętami chyba tak a na poddaszu zrobił warchlakarnię z płytką ściółką, budynek wykorzystany w 200%.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czy ten artykuł nie był pomysłem do założenia tematu ? :: http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/warchlakarnia-na-pietrze,34249.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

My mamy piętrową warchlakarnie. Zrobiony jest tam ruszt plastikowy. Kanały do gnojowicy są wymurowane z bloków betonowych, położone 3 warstwy foli i zalane betonem z siatką. Do gnojowicy mamy zrobiony korek spustowy. Gdy robi się pełno gnojowica spływa rurami do zbiornika pośredniego na zewnątrz a tam jest przepompowana do zbiornika głównego.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35
Napisano (edytowany)

Czy ten artykuł nie był pomysłem do założenia tematu ? :: http://www.agrofoto.pl...trze,34249.html

 

Niezłe. Winda i te sprawy :) Można jeszcze w piwnicy i stamtąd metrem prosto do skupu....

A tak na poważnie - macie jakieś foty piętrowych zagród? Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Napisano (edytowany)

@Ave a jak głębokie masz wanny na tym piętrze? Właśnie wiedziałem że Ty masz bo ostatnio pod Twoim zdjęciem ktoś spytał od czego ta rura płynie z góry nad porodówką.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie pamiętam jakie są głębokie ale 1-1,2m tak plus minus ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

a jak transportujesz warchlaki i do jakiej wagi trzymasz je na pięntrze i co z szczelnością wanien gnojowicowych i czy sam wykonywałeś wanny czy jakaś firma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Firma to robiła. Warchlaki transportujemy windą. Trzymamy do 30kg a później wielką zjeżdżalnią jadą na tuczarnie ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekzak95    0

a jak wzmocnić strop ,mój znajomy mówi mi żeby położyć drugą deke wzmacniającą ,co wy na to,a i jeszcze jedno jakiej rasy utrzymujesz świnie ,ja mam lochy pbz insiminowane hyporem lini s,biały petrian ,świetna kżyrzówka idą w oczach do 130 w 170 dni pasza z sano,bonni m,babsy ,ferkelgolg, aminogold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj