Skocz do zawartości
pablo18

Super sposób dla starszych ciagników !

Polecane posty

PIOTREK44    2

Mi się wydaje że najlepsza byłaby świeca płomieniowa krócej trzeba czekać i pali , w traktorku samoróbki silnik s-15, korbą się kręci i odprężnik w dół nie odpali , z knotem co innego jedna osoba podstawi a druga kreci za pierwszym razem myślałem kiedyś nad świecą płomieniową w s-15 ale trzeba by mieć elektrykę a Ja nie mam ,teraz myślę na płomieniówką w ursusie c-360 i może zrobię na drugą zimę :D

*knot* (patyk na końcu patyka owinięta szmata, o szmatę owinięty jest drut żeby nie spadła i moczona w ropie )

bobytempelton    158

Na pewno nie była to wina akumulatora. Jakby zapalił na swoim ciepłym akumulatorze, to byłoby inaczej? Samochód z ciepłych krajów nie pasuje do naszego klimatu ;)

a silnik z samochodów "z ciepłych krajów" tzn. seata jest inny niż w VW jeżdżącym w Alpach czy pod Zakopanem? czy na naszym biegunie zimna czyli waszym podlasiu? bo wg. mnie jest ten sam...

Pewnie chciał szybko go rozgrzać i dał mu po garach gdy był lodowaty, a "podlasianie" jak zawsze wymyślają nowe teorię...

zorzyk2    50

Teraz mamy ciepło w porównaniu do innych regionów. Teorii nie wymyślam, po to był ten emotikon, by potraktować to półserio.

Edytowano przez zorzyk2

Wiadomość z agroFakt.pl

Geo    10

No no, podlasianie to tacy sami ludzie jak w całym kraju tylko klimat mamy mroźniejszy więc i kombinować trzeba więcej ;). Ja mam VW (diesel) i jak na razie nawet w -30 w tym roku odpalił. Świece żarowe, dobry półsyntetyczny olej i roczny akumulator wystarczają jak na razie. Nie twierdzę, że silnik ma wtedy luksus, ale odpala i jedzie, a od tego przecież jest samochód - od jeżdżenia. Wczoraj rano było -23,5 stopnia i też odpalił. I tak mamy już chyba drugi tydzień. W nocy do -30, a w dzień jak świeci słońce to nawet do -15 wzrośnie temperatura. W samym Białymstoku zawsze te 2-3 stopnie cieplej jest.

Co do "wiechcia" to jak kiedyś zimą musiałem odpalić S-a to też używałem otwartego ognia. Ale z S-em tak już jest, że lubi ogień ;). We władymircu którego mam wystarcza świeca żarowa, ale jak jest zimniej niż -10 stopni to go nie uruchamiam od akumulatora - szkoda akumulatora. Ten typ nie potrzebuje ognia - byle rozrusznik dał radę przełamać to zawsze odpali.

konteno    1073

Ja to mam taki pomysł by kupić jakąś suszarkę o mocy w granicach 1200-2000W i grzałkę z niej przełożyć do kolektora dolotowego i jakiś przekaźnik na 12V (pasowało by mniej czyli 5 lub 6 V bo przy pracy rozrusznika to napięcie akumulatora się mocno dołuje) podpiąć pod cewkę bendixa tak aby załączał 230V z gniazdka na tą grzałkę podczas rozruchu.(sieciowa świeca żarowa)

mtracz    71

Spirala nie zdąży się rozgrzać gdy będzie załączana w tym samym momencie co rozrusznik, a dodatkowo wciągane powietrze będzie ją studzić.

Odpowiednia temperaturę osiągnie dopiero gdy silnik zakręci kilka razy. Ciepłe powietrze powinno być od razu aby silnik przy pierwszym ruchu je wciągał, w tedy zapali od razu. Inaczej zajeździmy akumulatory i rozrusznik, a właśnie to powinna grzałka nam zaoszczędzić.

Ferdek07    62

Sasiad przez takągrzałkę pod misą spalił 2 ciągniki garaż i zapas ropy około 1 tyś l a może i więcej było to 20 lat temu ale pamietam do dziś jak beczki z ropą strzelały, a z grzałką w bloku to już nie przesadzajcie że z -40 do +25 nagrzać tak ciężko w mf 255 mam 700w i przy -20 wystarczyło 45min pogrzać i odpalił a świec płomieniowych nie mam i akumulator 64Ah, od razu popadacie w skrajności 6tka z 2 grzałkami i dobrym ON też by odpalała a do grzałki można zakupić czasowy włącznik lub już po północy podłączyć na rano będzie z 80st miał silnik ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html