genesis01

Jakie są ograniczenia w kredyt na zakup ziemi

Polecane posty

genesis01    0

Hej,

chciałbym wziąć kredyt preferencyjny z dopłatą agencji na zakup ziemi, w banku powiedzieli mi, że muszę zrobić jakieś przedwstępne umowy sprzedaży (skąd wziąć taki gotowy druk??) i zrobić w WODRze biznesplan.

Tu mam problem bo taki biznesplan kosztuje i czy można go zrobić samemu i skąd wziąć przykładowy biznesplan na którym można zabazować to samo tyczy się wstępnej umowy kupny skąd to wziąć??

To po raz.

Druga kwestia tyczy się tego, że grunty które chce kupić dzierżawie,

(jedna działka jest na 10lat i zgłoszona w gminie,

a druga dzierżawa jest na 5 lat ale umowę mam tylko między mną a dzierżawcą,

zaznaczam, że nie brałem dopłat za te działki).

I czy powie mi ktoś może jak to wygląda, bo gdzieś wyczytałem, że ten kredyt jest tylko na powiększenie gospodarstwa, a wykupienie dzierżawy nie jest powiększeniem....

I teraz zgłupiałem i nie wiem co za bardzo robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Co do biznesplanu nie idź do ODRu bo to banda złodzieji tylko porozmawiaj z pracownikiem ale prywatnie będzie duuuużo taniej ( ja teraz robiłem biznesplan na zakup ziemi kosztował mnie 200 zł) co do umowy poszukaj w necie jest duzo na zakup mieszkań lub działek więc je troszke zmien i będzie super. Co do wykupu ziemi to nie ma znaczenia czy wykupujesz dizerzawę zgłoszoną czy nie to nie jest prawo pierwokupu . Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

Ja w tamtym roku kupowałem całe gospodarstwo ktore wczesniej dzerzawiłem i umowa była przez starostwo i dopłaty szły na mnie. kredyt dostaniesz ale cena za ha bedze brazna ze srednich wojewodzkich a nie rzeczywistych cen. mnie banko pokerował podsunoł mi rzeczoznawce goscia od biznes planu ale i tak było od groma biegania od urzedu do urzedu....ech... powodzenia przy załatwianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

Nie słuchaj boku27 bo sam sie do nich zalicza widze, bo jeśli trzeba mu jakieś zaświadczenia bądz coś innego to idzie do ośrodka a tak to banda złodziei tak???;>;> Oni zrobia ci biznes plan a wiadomo że maja za to swoja wycene ile to bedzie kosztować, ale to zależy od wielkości kredytu.

 

 

kredyt dostaniesz na zakup ziemi dzierżawionej i nie dzierżawionej również.

Druki tych umów przedwstępnych to albo w UG dostaniesz albo u Doradcy który jest w waszej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić ziemię musisz przestawic w Banku przedwstepną umowę kupna sprzedaży (umowa mozę być również sporzadzona w formie aktu notarilnaego ale to dodatkwoe koszty). Umowa musi zawierać dane osób od których kupujesz, oznaczenie nr działek które kupujesz, cenę za jaką kupujesz, oraz kwotę zaliczki/zadatku jeśli wpłąciłeś sprzedajacym.

 

Jesli kupowane działki są dzierzawione to wg mnie (a znam sie na tym trochę) nie ma znaczenia na jaki okres.

 

Chyba że chodzi o grunty które są dzierżawione i nie kupowane - to wtedy lepiej żeby okres dzierżawy był dłuzszy a przymaniej równy okresowi kredytowania.

 

A jeśli chdozi o bizens plan to zrobienie bisnesplanu oficjaną drogą w ODR jest drogie, może również zapytac w banku czy nie znają kogoś kto robi biznes plany. Napisz z jakiego jesteś województwa. Jesli masz pytania to napisz na gg, mozę uda mi sie Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genesis01    0

hah

byłem dziś w WODRze i babka mi powiedziała, że taki biznesplan będzie mnie kosztował ok 1,4 tys. zł., a po godzinach mi go nie zrobi bo mają podpisaną lojalkę.

Także za te pieniądze sam sobie chyba zrobię ten biznesplan. Tym bardziej że znalazłem na stronach arimr, przykładowy formularz na biznesplan.

Bo nie zamierzam przepłacać tym złodziejom za to, że powpisują parę cyferek w rubryczki, a ty i tak im przynieś wszystkie dane i wszystko na tacy. Już mi zrobili rok temu Ci szpece z WODR zrobili wniosek o MGR i mi poprawki cały czas przysyłają.. także nie mam zbytnio do nich zaufania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Nie słuchaj boku27 bo sam sie do nich zalicza widze, bo jeśli trzeba mu jakieś zaświadczenia bądz coś innego to idzie do ośrodka a tak to banda złodziei tak???;>;> Oni zrobia ci biznes plan a wiadomo że maja za to swoja wycene ile to bedzie kosztować, ale to zależy od wielkości kredytu.

 

 

kredyt dostaniesz na zakup ziemi dzierżawionej i nie dzierżawionej również.

Druki tych umów przedwstępnych to albo w UG dostaniesz albo u Doradcy który jest w waszej gminie.

 

Nie życzę sobie żebyś przyrównywał mnie do złodziei bo mnie nie znasz to po 1 po 2. to w ODRze głównie pracują ludzie którzy maja wszystko w d*pie bo maja prawie najniższą krajowa i prawie 0 szkoleń żeby się dokształcać a kierownictwo bierze po 3,5-4 tys i kasę właśnie za biznesplany wkłada głównie do swojej kieszeni a szary Kowalski za***prza na to , więc chyba lepiej dać szaremu Kowalskiemu zrobić niż dalej wypychać kabzę dla kierownictwa ??? A co do pracy WODR to powiedz co oni takiego robią ???????? Że szkolenie dla picu odwalą raz na rok ???? Moja żona miała propozycję pracować właśnie w ODR kierowniczka kilka razy wydzwaniała tylko za te pieniądze to niech lepiej w domu siedzi i obiady dobre robi. Kolega jak robił biznesplan to mąż kierowniczki wziął 1000 zł za biznesplan a 200 za przyśpieszenie załatwienia sprawy więc nie pierdziel mi o jakieś przydatności WODR dla rolnika. Lepiej już zainwestować i skorzystać z prywatnego biura doradczego bo jest pełen profesjonalizm a nie ze coś tam ktoś słyszał a nie wie jak to zrobić lub udać że nic takiego nie ma !!!!! Najlepszy przykład jest chyba taki że na moim powiecie praktycznie nie ma żadnej płyty gnojowe bo to właśnie ODR zawalił !!!!! Jak w innych powiatach ludzie składali wnioski na płyty to u nas zaczęto robić szkolenia na ten temat !!!!!

Podsumowując - jesteś młodym człowiekiem i jeszcze mało wiesz o pewnych sprawach !!!!!

 

hah

byłem dziś w WODRze i babka mi powiedziała, że taki biznesplan będzie mnie kosztował ok 1,4 tys. zł., a po godzinach mi go nie zrobi bo mają podpisaną lojalkę.

Także za te pieniądze sam sobie chyba zrobię ten biznesplan. Tym bardziej że znalazłem na stronach arimr, przykładowy formularz na biznesplan.

Bo nie zamierzam przepłacać tym złodziejom za to, że powpisują parę cyferek w rubryczki, a ty i tak im przynieś wszystkie dane i wszystko na tacy. Już mi zrobili rok temu Ci szpece z WODR zrobili wniosek o MGR i mi poprawki cały czas przysyłają.. także nie mam zbytnio do nich zaufania...

 

 

Czyli wyszło na moje !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49
Napisano (edytowany)

a czy banki ma już limity na kredyty nkz i ngr ?

Edytowano przez thomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja lada dzień będę finalizował zakup gruntu ale czekam od listopada 2011 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy bank ma okreslonę pule na kredyty preferencyjne, wiec zazwyczaj pod koniec roku te limity sie koncza. Z koleina kolejny rok banki wiedza jaka pulę beda miału dopiero w lutym, a tym roku jest do tego jeszcze jeden problem i z tego co mi sie obiło o usy mogą byc znacznie mniejsze limity niż w zeszlym, dlatego w niektorych bankach juz nie ma limitu na I kwartal 2012 r.

 

Genesis01 z jakiego jestes wojewodztwa, moze bede mogl ci pomoc z tym biznes planem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Ma może ktoś przykładowy biznes plan na zakup ziemi, w banku mam załatwioną kasę, tylko papiery muszę pozbierać, proszę o przesłanie na maila.

koscielecki.p@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko chcecie kupował ileś tam ha ziemi a nie stać was na Biznesplan za około 1500 zł.Czegoś tu nie rozumiem.Zły biznes plan skutkować.może wycofaniem się banku.Nie lepiej odłożyć i kupić bez pośredników

za kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a widziałeś te biznesplany?

Pożal się boże parę kartek z błędami niewiele mające z produkcją ani dochodem.

U mnie w banku też kazali zrobić jako "załącznik" bo nikt tego nie będzie pewnie przeglądać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Mam takie pytanko chcecie kupował ileś tam ha ziemi a nie stać was na Biznesplan za około 1500 zł.Czegoś tu nie rozumiem.Zły biznes plan skutkować.może wycofaniem się banku.Nie lepiej odłożyć i kupić bez pośredników

za kasę.

 

Mając przykładowy biznesplan adaptacja do moich realiów zajęła mi półtorej dnia. Pomoc ze strony Pani z banku kosztowała mnie tyle co zaproszenie jej na obiad. Jeśli masz wyższe dniówki nie musisz robić sam, możesz kupić.

Kupno ziemi w mojej okolicy nie jest sprawą łatwą. Jest kilku ludzi których nie przebiję z ceną(m. in. właściciel firmy Konrad), więc jeśli nadarzy się okazja lepiej nie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Jak wygląda kolejność załatwiania kredytu preferencyjnego na zakup ziemii ?

najpierw umowy przedwstępne , potem do banku złożyć wniosek , potem umowy i zakup?

czy najpierw wniosek potem jak przydzielą pulę to umowy przedwstepne i potem finalna umowa z bankiem i zakup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

U mnie wyglądało to tak:

- umowa przedwstępna,

- następnie cała lista dokumentów do banku,

- ustalenie terminu i podpisanie umowy w Banku,

- podpisanie aktu notarialnego,

- z powrotem do Banku dopełnić formalności i przelać pieniążki,

 

W trzy tygodnie pole było moje

Potem oczywiście do Gminy z wnioskiem o zwolnienie z podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Witam wszystkich...mam taki problem zamierzam utworzyć gospodarstwo rolne...w celu zakupu ziemi chciałbym uzyskać kredyt preferencyjny z banku...a problem jest taki...rodzice są na rencie chorobowej całe gospodarstwo jest dzierżawione innemu panu.....umowa dzierżawy będzie rozwiązana bez problemowo...ale czy uzyskam kredyt preferencyjny za nakup ziemi od rodziców jeżeli już są na rencie chorobowej??

 

znalazłem na stronie ARIMR takie coś:

 

Czy możliwe jest ubieganie się o kredyt preferencyjny na zakup nieruchomości od ojca?

 

Zgodnie z § 10 ust. 4 pkt 1 lit. B) rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań ARiMR (Dz. U. Nr 22, poz. 121 ze zm.) dopłaty nie przysługują do kredytów bankowych udzielanych na zakup użytków rolnych, budynków lub ich części, maszyn, urządzeń i inwentarza, jeżeli umowa jest zawarta między rolnikiem a następcą, na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, jeżeli następca jest zstępnym, przysposobionym lub pasierbem rolnika. Ponadto zgodnie z § 10 ust. 4 pkt 1 lit. c) ww. rozporządzenia kredyt nie może zostać udzielony, jeżeli umowa sprzedaży zawarta jest pomiędzy wymienionymi powyżej osobami i rolnik ubiega się o przyznanie renty strukturalnej.

W związku z powyższym dopłaty do oprocentowania nie mogą być stosowane, jeżeli umowa przenosząca prawo własności do użytków rolnych, budynków lub ich części, maszyn lub urządzeń jest zawarta między rolnikiem a jego następcą prawnym, którym jest zstępny, przysposobiony lub pasierb rolnika, i wskutek tej umowy dochodzi do nabycia przez rolnika, zbywcę gospodarstwa rolnego, praw emerytalnych / rentowych na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników lub praw do renty strukturalnej. Natomiast jeśli planowana sprzedaż nie jest związana z ubieganiem się przez rolnika o emeryturę / rentę rolniczą lub o rentę strukturalną oraz spełnione zostaną pozostałe wymogi wynikające z warunków i zasad udzielania kredytów w ramach wybranej linii kredytowej, to istnieje możliwość udzielenia kredytu inwestycyjnego z dopłatami ARiMR do oprocentowania na finansowanie transakcji zawieranych pomiędzy rolnikiem a jego zstępnym, przysposobionym lub pasierbem.

Departament Wsparcia Krajowego

Październik 2012 r.

 

w/w tekstu wnioskuję że mogę ubiegać się o kredyt gdyż rodzice nie ubiegają się o rentę ponieważ już ją mają...poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

nie dostaniesz kolego kredytu preferencyjnego na zakup ziemi od rodziny

 

 

no to może uzasadnij dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kolego renta chorobowa jest świadczeniem okresowym (np. na 3 lata), a w ustawie jest mowa o emeryturze lub rencie rolniczej - to jest różnica - możesz spróbować, ale nie jestem przekonany że dostaniesz kredyt, nie lepiej jak rodzice przepiszą Ci ziemię i weźmiesz MR lub na MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ja jak kupowałem ziemie na "Młodego" to musiałem napisac oswiadczenie ze ludzie od których kupuje nie sa ze mna spokrewnieni, z jednej strony to bzdura ale z drugiej było by tysiace naciagaczy ze ziemia sprzedana fikcyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Witam ja kupowałem od mamy gospodarstwo na preferencyjny kredyt nie było problemów. Ale to było ze 12 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

kolego renta chorobowa jest świadczeniem okresowym (np. na 3 lata), a w ustawie jest mowa o emeryturze lub rencie rolniczej - to jest różnica - możesz spróbować, ale nie jestem przekonany że dostaniesz kredyt, nie lepiej jak rodzice przepiszą Ci ziemię i weźmiesz MR lub na MGR?

znalazłem na stronie KRUS coś takiego..

 

Renta rolnicza z tytułu niezdolności do pracy

 

Przysługuje ubezpieczonemu (rolnikowi, domownikowi), który spełnia łącznie następujące warunki:

  1. jest trwale lub okresowo całkowicie niezdolny do pracy w gospodarstwie rolnym,

 

z tych informacji wynika że renta rolnicza = renta chorobowa...rozchodzi się o to że chce koniecznie kupić ziemie na kredyt preferencyjny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Do jakiego stopnia pokrewieństwa można kupić ziemie od dalszej rodziny tzn kuzynów mojej mamy i ich dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Dokładnie jeżeli są na rencie chorobowej to już mają to świadczenie które Cię dyskwalifikuje z przyznania kredytu. Najlepiej iść do banku i Ci odpowiedzą konkretnie albo zadzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj