Dawid18

Zaczep dolny do C-360

Polecane posty

Dawid18    2

Widze że bardzo żwawa dyskusja się wywiązała ale to dobrze.

 

Dziękuje za wyjaśnienie mojego pytania i pozdrawiam wszystkich co odpisali w tym temacie. :D


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden i drugi jest wahliwy.

Górny transportowy - 400 kg

Dolny rolniczy lub jak kto woli do przyczep jednoosiowych- 1050 - 1150 (różne źródła)

 

Ale teraz raczej rozróżnia się tylko dolny i górny, w zależności od położenia względem osi tylnych kół. A nie rozróżnia się który jest rolniczy a który transportowy, ponieważ jeden i drugi jest używany zarówno do maszyn rolniczych jak i do przyczep transportowych.

Jednak w 360 to dolny zaczep jest zaczepem rolniczym.

I dalej nie rozumiesz, już kolega @ Buszmen11 to samo pisał co ja i dalej mieszasz górny transportowy z rolniczym.ROLNICZY MA 400 kg a nie do jedno osiowych, że tamtego nie ma to nie znaczy że rolniczemu zwiększyło się obciążenie.Zaczep do przyczep jedno osiowych podnoszony jest ramionami podnosnika co ułatwia zaczepianie ciężkich jedno osiówek.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Kolego prześpij się z tym problemem i naucz się czytać i pisać ze zrozumieniem bo zaprzeczasz sam sobie.

 

Rolniczy i do jednoosiowych to jedno i to samo.

A górny nie jest rolniczy tylko transportowy !!!!

 

Chociaż jest to stary podział - teraz wyróżnia się tylko dolny i górny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Tak jest jak kolega @DUCH1986 pisze i nie jest inaczej. Tylko tego dolnego były dwa rodzaje taki jak miały c-360 widłak plus ta druga część i taki jak były w c-355 no i były jeszcze takie haki ( żadko spotykane ) .


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Dokładnie kolego. Ale MAT912 albo nie potrafi przyznać że się pomylił albo nie umie czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak ma głupio pisać to niech wcale nie pisze, ale to już od nas nie zalerzy.

 

 

Ja na zaczepie rolniczym woże około 4 ton tylko że mój zaczep jest tak pospawany że we wszystkie strony. Czasami jak dobrze nakładlem na przyczepe to przód od ciągnika się unosił na 1m.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A może by pociągnąć temat i porozmawiać co to jest belka zaczepowa? :D chociaż może lepiej nie :P

 

Poza tym ja na swoim to tak ok 2 ton obciążenia statecznego mam bardzo często i nic sie nie dzieje a mam taki z pojedyńczej blachy (c-355) spiera się na tej krótkiej belce i wchodzi pod most.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ludzie no nie doprowadzajcie mnie do szału, prawie 30 lat jeżdżę ciągnikami jak zaczynałem to nie których z Was na swiecie jeszcze nie było, nie jedno widziałem i naprawiałem. No nie mam nerwów już tłumaczyć.CZY NIE ROZUMIECIE ŻE TO CHODZI O TE JAK TO NAZYWACIE HAKI.Jeden 2 tony ma na zaczepie drugi 4 tony - szkoda pisać.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Czyli reasumujac : na HAKACH jest 1150

na rolniczym 400 kg ? czyli np. takim >>> http://allegro.pl/zaczep-dolny-polowy-widlak-ursus-c360-c-360-zetor-i1494581838.html ?

A transportowego czyli takiego to wogóle nie ma? http://allegro.pl/hak-transportowy-zaczep-ursus-c-360-c360-niemiecki-i1488136285.html

 

 

Bo piszesz tak : "Rolniczy nazywa się wielopołożeniowy, wahliwy. Zaczep transportowy w ogóle nie jest przewidziany i nie ma danych obciążenia"

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Transportowy nie jest brany pod uwagę pod względem obciążenia przynajmniej w instrukcji to nie znaczy że go nie ma. Zaczepy rolnicze 4011 miała inny 355 inny i 360 też inny a do jedno osiowych to całkiem cos innego jak nie ma go zamontowanego to zaczepiasz na rolniczy którego obciążenie wynosi-400 kg przynajmniej wg instrukcji a nie 2 czy 4 tony, to co np rozrzutnik cały wieziesz na zaczepie?Na Twoich linkach masz jeden rolniczy a drugi transportowy, typowy do jedno osiowych ma zapadkę i jest podnoszony ramionami podnosnika jest mało spotykany w 60-tkach, w dużych częsciej ale w katalogu jest i obciążenie miał podane-1150 kg. i to jego miałem na mysli jako {hak}.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Do przyczep jedno osiowych tylko hak. Tak w zasadzie czepianie do tzw. polowego zaczepu np. ciężkiej beczki czy rozrzutnika jest niebezpieczne szczególnie przy transporcie po drogach publicznych, ten zaczep po prostu można łatwo złamać a szczególnie taki za 80 zł. Z czego on jest zrobiony że tak jest tani.

A typowy hak do jednoosiówek podnoszony cięgłami podnośnika dociąża dodatkowo przednią oś ciężarem przyczepy. Link który przedstawia obraz tyłu ciągnika na którym nazwano górny zaczep hakiem to taka bzdura autorska gdzie twórca tej książki widzi tam hak. Oczywiście nie można mylić tego zaczepu z dolnym hakiem, który był na spec zamówienie a np. w zetorach był w standardzie.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Czemu bzdura? Tak się nazywa i tyle. Do czego służy i jak go używać jest napisane w instrukcji. Przeglądając instrukcje różnych ciągników spodkałem prze różne nazwy tych samych zaczepów, haków itp. Z tego wynika że jak się nazywa to mało ważne, ważne jest to do czego służy i jakie ma możliwości według producenta.

 

mtz cie jest rolniczy i transportowy na dole. Transportowym nazwali hitch-a i nacisk na niego jest 1,4kN a rolniczy to belka biegnąca pod tylnym mostem jak w 60-ce i na niego dopuszczalny nacisk to 6,5 kN! Jednym i drugim można transportować przyczepu i ciągać maszyny.

 

I czepiając się sztywno instrukcji to zaczep do przyczep jednoosiowych jest typu hitch i nacisk na niego wynosi 1150kg. Po jego zdemontowaniu w to samo miejsce zakłada się zaczep wahliwy o nacisku 400 kg.

 

W starszych ciągnikach był tylko jeden np 4011 był zaczep rolniczy starego typu i pełnił fynkcje rolniczego i do przyczep jednoosiowych.

 

 

http://zapodaj.net/48e5e1c020a9.jpg.html

 

http://zapodaj.net/f55a10cf1ca0.jpg.html

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@seweryn20 i @leszekd mogę się tylko podpisać pod Waszymi postami oto mi cały czas chodziło. Pal licho czy jest ten zaczep zamontowany czy nie ja też go nie mam i używam rolniczego. Tylko jak ktos zakłada temat o parametrach zaczepu no to tylko to co podaje instrukcja bo nikt nie jest w stanie okreslić ile faktycznie taki zaczep wytrzyma. Dzięki za wsparcie bo co nie którym nie mam nerwów już tłumaczyć, po polsku nie rozumieją.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. MAT dzięki za dobre słowa mimo tego że to trochę ja namieszałem na samym początku. Do usłyszenia znów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego Seweryn bzdura bo gdybyś nie wiedział jak wygląda zaczep w tym ciągniku a przeczytał byś że to hak to z czym byś skojarzył z zaczepem jak i tam jest czy z zagiętym hakiem. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu B)

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Leszek do mnie pretensji nie miej że w literaturze jest używana nazwa i hak i zaczep. Jeśli uważasz że jest to niezgodne z ogólnymi standardami to napisz list z pretensjami do autora książki.

 

http://zapodaj.net/f...cf1ca0.jpg.html

 

Pozycja 16.

 

Tą nazwę można spotkać jeszcze w kilku innych instrukcjach czy ci się to podoba czy nie.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie mam do Ciebie pretensji że tak to nazwano po prostu według mnie to dziwne nazywać zaczep hakiem. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

Dopuszczalne jest 400kg ale wiadomo jak jest w praktyce... jak dobrze pamiętam pusty rozrzutnik ma nacisk na dyszel ponad 200kg, a naładowany obornikiem musi mieć dużo wiecej...

 

Ja mysle ze on co najmniej 800kg wytrzyma bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

no tu jest właśnie paranoja. Zwykły jednoosiowy rozrzutnik ma oś z tyłu, jak załadujesz to sporo będzie ponad 400. Porządny rolniczy to był w 4011. To dziadostwo które założyli do 60-ki ta tragedia. Nie dość że na tych bolcach za chwilę wszystko jest rozklekotane to jeszcze wytrzymałość ograniczona i to przez sam zakład. Nie powinno być na odwrót?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja na tym zaczepie woże ok 4 ton codziennie i nie pęka, ale jest pozespawywany takimi tregrami i zębatkami od bizona.

 

Tak apropo to ciągam na nim przyczepe leśną FARMA. To jak rozłoże ją na maxa cztli koła na tył to wszystko wisi na zaczepie, kiedyś jak naładowałem dębu to przud ciągnika się uniusł. Jak koła od przyczepy mam na samym tyle to jest 7,5m przerwy pomiędzy zaczepem a kołami przyczepy i nakłade dębu to jest około 6t.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego @ seweryn20 jesli masz na mysli nowy typ zaczepu(jak w 330) to masz racje, ale pierwsze 60 mialy zaczep starego typu (akurat taka posiadam)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nowy typ taki lichy. W naszej okolicy tylko jeden sąsiad ma taki, strasznie rozklekotany. W 4011 miałem starego typu. 40 lat i tam nic nie goniło, totalnie, kompletnie bezobsługowy 40 lat!Wygląda na to że żeby ten nowy jakoś służył to trzeba go na amen zaspawać jak Dawid pisze.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

No ja mam bardzo podobny zaczep jak ten na zdjęciu i kiedyś w beczce nam pękł u góry to daliśmy go do znajomego spawacza to tak zaspawał że do dzisiaj (a to było kilka lat temu) się trzyma i nie zanosi się na to żeby miał się rozleciec. A nowego już wtedy kupiliśmy i do dzisiaj leży w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

w c-355 mam podobny(uważam ,że w c-355 były jeszcze lepsze niż w c-4011)i w tym roku mija 40 lat eksploatacji i wszystko jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bambi14
      Witam, jaki jest potrzebny zaczep gorny do ciagnika zeby zaczepiac opryskiwacz 2 tys litrow? nie wiem jaki jest nacisk takiego opryskiwacza, aktualnie mam automatyczny na poduszkach amortyzujacych (taki jak w hl z tylu) to podejrzewam ze wcale sie do tego nie nadaje, czy taki z linku wystarczy? rockingery troche drogie na moje potrzeby...
      https://allegro.pl/hak-zaczepu-transportowego-mf-255-ursus-c-385-zeto-i5889031699.html
    • Przez Wsz34
      Jaką polecacie kupić prasę rolującą polską do 65tyś i jaka polecacie? 
    • Przez redbull
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-belujaca-warfama-z-543-CID757-IDxbGl5.html
    • Przez michnik12
      witam  W najbliższym czasię planuję zakup prasy rolującej pod uwagę biorę sipme Z-279 , warfarme Z-543. Prasa współpracowała by z c-360 na areale około 20ha . Jakie są wasze opinie  na temat tych dwóch marek pras i którą z nich wybrać według was.
    • Przez kamil5421
      Witam . tak jak w tytule . Kupie dolny zaczep , listwę lub przesuwny piton fix  aby mógł zastąpić dolny zaczep . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj