Dawid18

Zaczep dolny do C-360

Polecane posty

Dawid18    2

Witam. Mam takie pytanko: Ile może uciągnąć i jaki nacisk maximum może wytrzymać zaczep rolniczy w c-360???


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dopuszczalne pionowe statyczne obciążenie 1150 kg. A uciągnąć możesz tyle ile wynosi uciąg tego ciągnika a to jest chyba 8000 kg.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

chodzi wam o ten zaczep dolny , np. do rozrzutnika jedno osiowego ?


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Zwany też fachowo polowy albo rolniczy

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dopuszczalne pionowe statyczne obciążenie 1150 kg. A uciągnąć możesz tyle ile wynosi uciąg tego ciągnika a to jest chyba 8000 kg.

1150 kg. to jest obciążenie zaczepu do przyczep jedno osiowych a obciążenie zaczepu rolniczego {wahliwego} wynosi 400 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zaczep wahliwy jak sama nazwa wskazuje to ten co się kiwa na górze i ma faktycznie obciążenie pionowe 400kg. A na dole jest zaczep rolniczy lub polowy do przyczep jednoosiowych i maszyn rolniczych i nacisk dopuszczalny wynosi 1150kg. Zaczep wahliwy to nie jest zaczep rolniczy. Prędzej transportowy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co Ty opowiadasz są zaczepy do przyczep jedno osiowych i o ten zaczep chodzi. Rolniczy nazywa się wielopołożeniowy, wahliwy. Zaczep transportowy w ogóle nie jest przewidziany i nie ma danych obciążenia. 912 ma obciążenie zaczepu rolniczego 700 kg a do przyczep jedno osiowych 2100 kg.a co tu przyrównywać 60-tkę.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie masz racji kolego. Zaczep rolniczy to ten dolny do przyczep jednoosiowych, do rozrzutnika i do prasy np. A ten górny to zaczep transportowy.

Co do masy to tak jak wyzej koledzy podali.

 

Aha i ten dolny jest właśnie wielopołożeniowy ponieważ można go przestawiać w prawo, bądź lewo.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@DUCH 1986 nie rób ludziom wody z mózgu jak tego zaczepu do przyczep jedno osiowych nigdy nie widziałes.Rolniczy to rolniczy a do jedno osiowych to do jedno osiowych.Jeżeli mało który ciągnik ma taki zaczep to nie znaczy że nie był montowany i parametry są podane do niego.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli chodzi wam o zaczep hakowy to byl na wyposazeniou dodatkowym, watpie zeby mozna bylo to dzis znalesc


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale to jest ten zaczep i to on jest przy stosowany typowo do przyczep jedno osiowych, a że używa się polowego to inna sprawa ale chodziło o parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie rozumiem twojego posta. Może wyjaśnij jeszce raz co uważasz za zaczep rolniczy a co za zaczep transportowy. Czy zaczep górny jest dla ciebie zaczepem rolniczym? Jaki sprzet rolniczy do niego zaczepiasz? Dodam że górny oznacza że znajduje się powyżej osi koła.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

strasznie ci się coś porąbało. Jak nie ma zaczepu do przyczep jednoosiowych? To niby ten na dole rolniczy do czego jest?

 

Coś ci się pojęcia mylą.

 

Hak transportowy w 60.ce

http://zapodaj.net/a...f95fe6.jpg.html

 

 

 

 

Zaczep rolniczy do maszyn i przyczep jeenoosiowych

 

http://zapodaj.net/e...3e9e6c.jpg.html

 

A zaczep wahliwy był doczepiany do zaczepu hakowego i jak pisze izydor raczej tego nie znajdziesz.

 

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie. Chodziło o zaczep rolniczy w pierwszym poście. A rolniczy i do przyczep jednoosiowych to jedno bo inny jest praktycznie nie spotykany.

 

Rację masz tu w tym że zaczep wahliwy to mały dodatek doczepiany do hakowego i ma małe obciążenie pionowe.

 

Tak czy owak sprawa się wyjaśniła.

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Nie masz racji kolego. Zaczep rolniczy to ten dolny do przyczep jednoosiowych, do rozrzutnika i do prasy np. A ten górny to zaczep transportowy.

Co do masy to tak jak wyzej koledzy podali.

 

Aha i ten dolny jest właśnie wielopołożeniowy ponieważ można go przestawiać w prawo, bądź lewo.

A tutaj to co niby napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt. Zwracam honor.

 

Trochę czytam po łebkach... patrzyłem jak Jaś Fasola przywalił z bani królowej he he.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

hehe :) dobre to jest :)

 

No, a w woli ścisłości to kolega MAT912 zaczep transportowy uwarza za rolniczy i twierdzi że transportowego to wogóle nie ma. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

dane z instrukcji:

zaczep wahliwy pięciopołożeniowy 400kg

zaczep do przyczep jednoosiowych (na żądanie) 1050kg

belka zaczepowa 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jeden i drugi jest wahliwy.

Górny transportowy - 400 kg

Dolny rolniczy lub jak kto woli do przyczep jednoosiowych- 1050 - 1150 (różne źródła)

 

Ale teraz raczej rozróżnia się tylko dolny i górny, w zależności od położenia względem osi tylnych kół. A nie rozróżnia się który jest rolniczy a który transportowy, ponieważ jeden i drugi jest używany zarówno do maszyn rolniczych jak i do przyczep transportowych.

Jednak w 360 to dolny zaczep jest zaczepem rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

a właśnie , kupiłem ciągnik c 360 i koleś ma ten zaczep dolny (rolniczy) zrobione z belki , przecioł na pół i pospawał , i on mi się nie podoba ponieważ ma małą dziurke ;P i troche to jest ryzyko jechać np. z pełnym rozrzutnikiem obornika , więc chce kupić ten zaczep orginalny , 80 zł to dobra cena ?


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bambi14
      Witam, jaki jest potrzebny zaczep gorny do ciagnika zeby zaczepiac opryskiwacz 2 tys litrow? nie wiem jaki jest nacisk takiego opryskiwacza, aktualnie mam automatyczny na poduszkach amortyzujacych (taki jak w hl z tylu) to podejrzewam ze wcale sie do tego nie nadaje, czy taki z linku wystarczy? rockingery troche drogie na moje potrzeby...
      https://allegro.pl/hak-zaczepu-transportowego-mf-255-ursus-c-385-zeto-i5889031699.html
    • Przez Wsz34
      Jaką polecacie kupić prasę rolującą polską do 65tyś i jaka polecacie? 
    • Przez redbull
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-belujaca-warfama-z-543-CID757-IDxbGl5.html
    • Przez michnik12
      witam  W najbliższym czasię planuję zakup prasy rolującej pod uwagę biorę sipme Z-279 , warfarme Z-543. Prasa współpracowała by z c-360 na areale około 20ha . Jakie są wasze opinie  na temat tych dwóch marek pras i którą z nich wybrać według was.
    • Przez kamil5421
      Witam . tak jak w tytule . Kupie dolny zaczep , listwę lub przesuwny piton fix  aby mógł zastąpić dolny zaczep . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj