arek123422

John deere 6330, Claas Arion 420 CIS czy Deutz Fahr Agrotron K420

Polecane posty

arek123422    7

Witam.

Mam problem z dobraniem ciągnika (100-120 KM). Na razie brałem pod uwagę te trzy.Ciągnik ma pracować na około 45 ha, 32 ha ornego reszta łączki. Pracował by z: rozrzutnik 10t, agregat 4,2 m Unia Kombi, pług 4 skibowy obrotowy, prasa rolująca, Macie jakieś rady? W John Deere boję się spalnia, Claas- biegi na przyciski a Deutz- Pompowtryskiwacze. Proszę o opinię.


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Moim zdaniem spalanie JD to mit 160 konnym spaliłem mniej w orce jak kolega swoim same 130 konnym z takim samym pługiem.JD 2005 rok a Same 2007.Johny miał wynik 17 l/h a same powyżej 20 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

Moim zdaniem spalanie JD to mit 160 konnym spaliłem mniej w orce jak kolega swoim same 130 konnym z takim samym pługiem.JD 2005 rok a Same 2007.Johny miał wynik 17 l/h a same powyżej 20 litrów.

 

Ale ten JD jest starszego typu pewnie, bez szyny Common- Rail, zgadza się??


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Co do Deutz Fahr nie mam żadnych zastrzeżeń...posiadam DF Agrotron 150 już 5 lat i bez większych awarii. John Deere 6630 też posiadamy i tam z awaryjnością jest gorzej ;/ Jego największa wada to spalanie i za takie pieniądze wykonanie tego ciągnika powinno być lepsze. O claasie nic nie mogę powiedzieć bo się jeszcze z nim nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0
Napisano (edytowany)

Znajomy ma takiego JD i pracuje u niego dużo nie wiem ile ma mtg ale jak na razie bez awarii ja sam mam 6000 mtg w 6920 i bez awari jedynie koszty eksploatacji i co 200 mtg wymiana oleju.Kolega popracował swoim Same w polu trochę i pompo wtryskiwacze do wymiany miał szczęście że była jeszcze gwarancja i naprawili bez żadnych kosztów a przecież zbudowany jest na podzespołach DF.

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3
Napisano (edytowany)

Wiesz jak to jest, jak ciągnik ma troszkę części od jednego ciągnika, wtedy troszkę od drugiego itp... Tak zwane składaki.

Edytowano przez krzysiek16m
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3
Napisano (edytowany)

To przyładowałeś :D DF i Same oraz Lambo to raczej kopie różniące się kolorem. Pompo-wtryskiwacze w ciężarówkach (w osobowych z resztą też) nie zdały egzaminu, choć z założenia było to rozwiązanie lepsze niż CR. Koszt pompo-wtrysku jest większy niż wtryskiwacz sterowany elektronicznie do Common Raila. :)

 

Co do tematu to ja bym się zastanowił nad Claasem albo JD. Claas ma niby troszkę mniej od JD z baku ssać, bo ma inny osprzęt silnika. W Claasie lepsza skrzynia, lepsze wyposażenie. JD to JD, większy szpan na wsi, łatwiej go kiedyś będzie sprzedać.

Edytowano przez KamilW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

No mój kolega ma John deere 6430 i mi go odradza, bo oszczędny to nie jest, a teraz ropa droga to trzeba oszczędzać


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Powiem tak z tymi oszczędnościami to różnie jest bardzo istotna rzecz to dobranie odpowiednich maszyn do ciągnika i technika jazdy. Moim zdaniem JD do Claasa to bardzo porównywalne ciągniki ale zawsze jest to ale JD markowy a CLAAS też markowy chociaż pewnie zaraz napiszą że to czy tamto że nie ma doświdczenia w ciągnikach itd.

Już w innych postach zrobiłem rzetelne porównanie JD i CLAAS-a o podobnych mocach i pokazałem w których punktach akurat CLAAS był ciekwszy. Zaraz ktoś zapyta dlaczego akurat Claas spali mniej od JD no to wystarczy spojrzeć na charakterystykę WOM gdzie w Claasi-e obroty nominalne na WOM osiąga się przy prawie 200 obr/min mniej na silniku niż w JD, co ma istotny wpływ na ekonomikę, 4 prędkości WOM w standzie, mocna hydraulika, skrzynia bardzo ciekawa i regulacja działania płynności rewersu.

To tylko kilka faktów które już kiedyś przedstawiałem.

Elektronika jest wszędzie może i sterujesz dźwignią ale i tak są czujniki które dają sygnał na jakim biegu jest ciągnik itd.

Wybór należy do Ciebie.

JD mozim zdaniem ma prestiżową markę wyrobioną przez lata i ukłony ale trzeba mieć własne zdanie i rozsądek przy wyborze i porównać fakty techniczne a nie mój najlepszy, bo cóż każdy chwali swoje. Nie wypowiem się o DF bo nie znam tego modelu szczegółowo, mnie odstrasza ta platformowość czyli jeden środek a różne kolory kwestie wyposażenia dla mnie osobiście takie marki odpadają wolę jednak coś co jest tylko w jednym kolorze, oczywiście dzisiaj wszystkie ciągniki to składaki tak już jest ale przynajmniej jedna marka podpisuje się pod tym składaniem i bierze odpowiedzialność.

Powodzenia w wyborze ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

To w takim razie co byś wziął na moim miejscu, przedstawiłem wyżej areał gospodarstwa, z czym by pracował. Posiadam Zetora 7745+ Tur i Ursus C-360+ Tur. Posiadałem wcześniej Ursus 5314 ale go sprzedałem po zasiewach. W wniosku mam ofertę na 250 tyś netto i muszę podjąć szybko decyzję, bo umowę z agencją mam podpisaną i niedługo mam termin realizacji I etapu w którym jest Agregat (już zamówiony) i Ciągnik.


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo5620x    3

<p>miałem podobny wybór, tyle że myślałem jeszcze nad masseyem. Ostatecznie wybrałem johna, mam już jednego i jest to dobra maszyna, a jak będzie z wiekszym to się okaże na wiosnę</p>

 

Aha, i na deutza trzeba czekać 6 miesięcy, także jeśli masz krótki termin realizacji to o deutzu możesz zapomnieć


C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

A jakiego kupiłeś Johna?


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3
Napisano (edytowany)

U nas wybór padł na Claasa, JD w porównywalnym wyposażeniu za tą kasę nie dostaniesz. A skrzynia w Claasie to nic innego jak dyna4 z MF (jedna fabryka i linia produkcyjna), przy czym sterowanie w Claasie troszkę inne :)

Edytowano przez KamilW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7
Napisano (edytowany)

Kolego, dostałem ostatno następujące oferty: Claas Arion 420 CIS - 198 000 zł netto, John deere 6330 Comfort- 201 000 zł netto.

Oczywiście mówie o maszynach z 2012r

Edytowano przez arek123422

Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Nie wiem jak w przypadku Ariona serii 400, ale w 500 i 600 są silnik 4-zaworowe montowane w Johnach 6x30 Premium. Cis Claasa chyba jest lepiej wyposażony niż Comfort JD, zresztą sam sobie musisz porównać parametry obu maszyn i dokonać wyboru, na forum co najwyżej możesz sugestie otrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek123422    7

Cena Claas to już jest wyjściowa, a John deere jeszcze nic nie targowałem.


Massey Ferguson 5455
John Deere 5820
Zetor 7745 + TUR
Ursus C-360 + TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Mam trzy traktory na pompo-wtryskiwaczach łącznie ponad 10tyś mtg i żadnego problemu. Pewnie jestem szczęściarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malyxxl    0

Jeśli chodzi o DF to mam K410. I jeśli chodzi o spalanie to wszystko zależy od obciążenia. Mitem jest że silniki DF mało palą.Przy CR teraz wszystkie ciapki palą podobnie dużo. Po moich pomiarach to orka ibis 4(nawet do 18-22l/h) prasa zmiennokomorowa w słomie (10-12l/h). Podorywkowy Kos 3m(18-20l/h). Pługi i podorywkowy na codzień chodzą w innym ciapku. Ten pracuje w ładowaczu Stoll.A tego chciałem poprostu przetestować. W moim egzemplarzu felerny jest rewers bo ma stuki. W innych tego nie zaobserwowałem. Spalanie można obniżyć poprzez odpowiednie dopasowanie obciążenia do przełożeń i obrotów do czego polecam Vario w FENDT lub DynaVT w MF(tańsza wersja ale dostępna póki co tylko w większych ciapkach). Optymalne ustawienie + 20% zapasu mocy i mniej zasysa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku Ariona serii 400, ale w 500 i 600 są silnik 4-zaworowe montowane w Johnach 6x30 Premium. Cis Claasa chyba jest lepiej wyposażony niż Comfort JD, zresztą sam sobie musisz porównać parametry obu maszyn i dokonać wyboru, na forum co najwyżej możesz sugestie otrzymać.

 

 

 

cis w claasach jest chyba poruwnywalne z premium w johnie.

arek za 250 000 to bierz dobre wyposarzenie, i patrz na spalanie tych zabawek, bo przy tej cenie ON jeździć ciągnikiem z silnikiem DPS to ciągnie po kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

CLAASA trzeba porównywać z PREMIUM a nie COMFORT jak ktoś słusznie zauważył ale w CLAAS silnik będzie 2 zaworowy, przewaga CLAAS-a to jak pisałem wcześniej lepsza ekonomiczność od JD, jest POWER BOOSTER czyli moc dodatkowa na WOM, transporcie i np. pługu bo od 7 km/h a JD tego nie ma, masz dobrą skrzynię 24x24 z regulowanym rewersem, 4 prędkości WOM a JD 3, hydraulikę 98 l/min w standardzie, większy rozstaw osi, moim zdaniem większa kabina, dodatkowo automatyczny WOM w standardzie, oświetlenie robocze chyba po 4 reflektory przód i tył no i chyba stałą cenę w zł co przy dzisiejszej jeździe to ważna sprawa masz pewność za ile kupisz ciągnik a w JD ok jest promocja dzisiaj tylko kto zagwarantuje że za kilka dni euro nie będzie po 4,5? W claasie mocowanie przedniego mostu jest bardzo solidne jak porównywałem.

W CLAAS-e masz też prawie tonę większy udźwig podnośnika i maksymalne obciążenie ciągnika jest większe od JD.

To chyba tyle co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuje koledze za uznanie, jeśli chodzi o kabine to w claasie jest naprawde większa. oświetlenie przednie to fabrycznie 6 lamp. ale pomimo zastosowań w ćlassie takich jak rozkład masy 50/50% czy power boost to i tak silnik jd w nim siedzi i będzie paliwo chlał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj