tumek19

Kosiarki Listwowe

Polecane posty

tumek19    5

Otóż problemem jest to że podczas pracy tą kosiarką po około 30 min. bardzo mocno nagrzewa się miejsce między początkiem listwy a przekładnia kątową. Co może byc przyczyną? Może zbyt ciasne pasowanie. Pomóżcie. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a o smarowaniu nie zapomniałeś?? co to za kosiarka?? masz foto??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Wiem ,że osa to nie samo co twoja, ale gdy jeszcze listwówką kosiliśmy to zawsze zabieraliśmy , puszkę smaru i butelkę "murzynka" (zużyty olej silnikowy), smarowanie musi być , smaruje się wszystkie elementy które ze sobą współpracuj , bo inaczej elementy będą się grzać.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Mi teżsie wydaje że problem leży w braku smarowania,

 

ciekawe kiedy ostatnio ta kosiarka widziala smarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To kolego nas w błąd wprowadziłeś bo to nie jest listwowa tylko dyskowa i źle podeszliśmy do sprawy :D

Najlepiej jakbyś zrobił fote tego miejsca nagrzewania i dodał w załączniku :)

 

Edit : A może coś tego wyniknie

przy kosiarce zostały wymienione wszystkie łozyska, ale po skrenceni maszyna sie "grzeje" cała dolna listwa robi sie gorąca po jakiś 20 min pracy

Z podanego przez ciebie ogłoszenia. Może faktycznie coś u ciebie jest źle spasowane , jak widać nie tylko ciebie ten problem "prześladuje"

Z lekcji wiem ,że ciepło wydziela się w skutek nadmiernego tarcia, ja obstawiam , albo zużyte łożysko , lub złe spasowanie elementów , które ze sobą współpracują.

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

@tumek19 co to znaczy "bardzo mocno nagrzewa się miejsce", jest na tyle gorące że nie można dotknąć czy tylko jest ciepłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Co do nagrzewania sie to wiem tylko od szefa że sie mocno nagrzewa i zaczyna głośno chodzic. Osobiście nie widziałem jej nagrzanej. A szef twierdzi że to już jest prawie od samego początku jak ją kupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

Listwa i przekładnia kątowa nagrzewają się do pewnej temperatury, przekładnia ma wyższą ale nie nagrzewa się tak jak silnik ciągnika. Jeżeli po rozgrzaniu oleju, kosiarka zaczyna głośniej chodzić to możliwe że przydało by się cały olej wymienić na nowy w listwie tnącej i przekładni kątowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sprawdź czy producent nie zapomniał wlać oleju :D albo czy jest wystarczająco dużo go.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

jeszcze u mnie ten wynalazek stoi :lol:


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

osa w akcji

 

teraz jest uszkodzona :lol: pękł targaniec. Ale teraz nie jest mi potrzebna bo nie tnę na siano tylko w kiszonkę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

stoi u mnie jako zabytek.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ja też mam taką kosiarke :lol: tylko że od kąd pamiętam stoi w garażu przywalona innymi gratami :) Ale ona chyba nie taka zła ta sama technologia co przy hederze i szerokość robocza też nie najgorsza


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

mam i nawet jeszcze używam. Zalety: układa lepszy pokos niż rotacyjna (bębnowa), cienki i szeroki dzięki czemu lepiej schnie, bardziej wydajna niż rotacyjna przy C 360 itp., mniej niszczy trawę dzięki czemu szybciej odrasta, nie wymaga dużej mocy. Wada jedna, ale wielka: cholernie trudno to ustawić i tym kosić zwłaszcza na nierównych i niezbyt czysto zbieranych łąkach - ciągle się zapycha. Ta wada powoduje, że lepsza jest jednak rotacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozwiązaniem zapychającej się OSY jest zastąpienie bagnetów drugą listwą tnącą. Trzeba ją tylko odpowiednio ustawić względem drugiej i zamocować. Po tej przeróbce kosiarka już się nie będzie zapychać i wszystko zetnie. Mieliśmy w swojej Osie takie usprawnienie ale ojciec oddał kosiarkę szwagrowi kilkanaście lat temu i nie wiem co dokładniej trzeba zrobić, ale działało to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9621    16

Ja tez taka posiadam za c330 chodzi i jest sprawna muszę ja wyprowadzić z garażu bo stoi z 3lata bez użytku i wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Co do drugiej listwy zamiast bagnetów.

Dawno temu jak używaliśmy naszej OSY i było bydło zastanawialiśmy się czy nie kupić jej następcy która właśnie miała dwie listwy tnące. Było to rozwiązanie fabryczne ale firma która to zaczęła produkować miała problemy - chyba smierć właściciela i zapomniano o tym rozwiązaniu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja też taką mam i jest niezastąpiona przy wykaszaniu niedojadów czy skupisk chwastów na łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
650elx    4

Witam,wczoraj zakupiłem kosiarkę listwową od sąsiada za 250 zł i mam 2 pytania :

1. jak ją ustawiać

2.jakim biegiem jeżdzić ciągnik (t-25)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj