Piotrek3

Który ciągnik byłby lepszy do lasu .

Polecane posty

Piotrek3    0

Chciałem się dowiedzieć który ciągnik byłby lepszy do lasu do hds Massey Ferguson 3080 czy Zetor 16245?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Zetor jest z serii "twardych" ciągników a do lasu jest potrzebny ciągnik nie do zajechania. Sam mam zetora i wiem co mówię,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Zależy jaki las i co dokładniej robisz bo MF na pewno zwinniejszy co również jest dużym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Nie bierz Mf, wiem co mówie najlepsze są starsze sprzęty twardziejsze prosciejsze cęści tańsze ale zamiast 16245 lepszy był by 81.91-45 bo przy dobrym obciazeniu przodu pociagnie tyle co 16245 ja mam w 60-tce 400kg obciażenia pociagne takiego kloca jak 7245 zetor pozdrawiam żulowiec


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek3    0

potrzebuje go do układania metrów i zrywki dzewa, a pracuje na lasach górzystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrek3 - nie kupuj MF 3080 Bardzo się psują skrzynie biegów!!!!

Wiem bo mój brat miał i tak się psuł że szok !!!! jest mocny i zwinny ale się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek19    2

MF jest dobry na płaskie tereny ale gdy mamy góry to ptrzebujemy więcej mocy czyli lepiej Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Stawiaj na Zetora ewentualnie Ursusa, wiadomo jak to w lesie bywa czasem tu zawadzisz tam urwiesz coś się zepsuje a tu części sporo tańsze. Więc spory plus a w kieszenie więcej zostanie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

i 6 cyl. ? duzo do lasu i za duzo przeciez to ciągnie paliwa :/ lepiej jaką 4 cyl. zetor, ursus lub tez z turbo :) czwórką lepiej manewrować :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah ale pojechałeś z tą skrzynią zależy od tego czy dbasz o traktor i o samą skrzynie biegów MF 3080 wystarczy do lasu. Traktor musi być zwinny, musi mieć duży promień skrętu i ten MF spełnia te wymagania. A co do zetora to lepszy był by ursus bo ma większy promień skrętu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Nie bierz Mf, wiem co mówie najlepsze są starsze sprzęty twardziejsze prosciejsze cęści tańsze ale zamiast 16245 lepszy był by 81.91-45 bo przy dobrym obciazeniu przodu pociagnie tyle co 16245 ja mam w 60-tce 400kg obciażenia pociagne takiego kloca jak 7245 zetor pozdrawiam żulowiec

moze i twardziejszy i prosciejszy ale na pewno nie lepszy, kolega naucz sie pisac po polsku. do lasy taki zetor jest moim zdaniem za duzy ten mf jest dosc waski takze ladnie sie bedzie miescil miedzy drzewami, ze skretem tez jest fajnie, psuja sie jak sie zle z nimi czlowiek obchodzi, przedwwszystkim czysty niemieszany odpowiedni olej, jak rowniez jego stan, gdy ciagnik pracuje na pochylosciach instrukcja zaleca nalanie 10l oleju ponad stan, w mojej wsi jest mechanik ktory jechal po ciagnikach bardziej zaawanzowanych ze pocienione konstrukcje i takie tam, ale jak rozebral pare sztuk i zobaczyl co i jak to zdanie zdecydowanie zmienil i teraz mowi ze krajowe konstrukcje to badziew takze panowie nie siac popeliny jezeleni niewiele wiecie na temat tych ciagnikow i ich konstrukcjii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

moze i twardziejszy i prosciejszy ale na pewno nie lepszy, kolega naucz sie pisac po polsku. do lasy taki zetor jest moim zdaniem za duzy ten mf jest dosc waski takze ladnie sie bedzie miescil miedzy drzewami, ze skretem tez jest fajnie, psuja sie jak sie zle z nimi czlowiek obchodzi, przedwwszystkim czysty niemieszany odpowiedni olej, jak rowniez jego stan, gdy ciagnik pracuje na pochylosciach instrukcja zaleca nalanie 10l oleju ponad stan, w mojej wsi jest mechanik ktory jechal po ciagnikach bardziej zaawanzowanych ze pocienione konstrukcje i takie tam, ale jak rozebral pare sztuk i zobaczyl co i jak to zdanie zdecydowanie zmienil i teraz mowi ze krajowe konstrukcje to badziew takze panowie nie siac popeliny jezeleni niewiele wiecie na temat tych ciagnikow i ich konstrukcjii

 

Co do oleju masz racje ja do 60 do zrywki w lesie wlewam 5 litró oleju wiecej bo wiadomo jak się łupce daje albo nierówności to żeby miał jakieś pociagniecie jeszcze. Tak zgodze się z Tobą że krajowe czy tam czeskie nei jest tak dobre jak zachodnie ale polskie naprawia sie młotkiem i przecinakiem za pare groszy a w zachodnie jak sie popsuje trzeba pchać grubą kase taki jest moje zdanie i do lasu polecam polskie/czeskie/wschodnie sprzęty. Najlepiej kup MTZ sprawdzony sprzęt dobry do lasu pozdro


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

witam. zgadzam się z kolegą slawny, co z tego ze do zetora części tańsze jak będą ci musieli paliwa dowozić do lasu, bo zetor luubi pożreć. MF jest zwinniejszy i oszczędniejszy, a co do awaryjności to owszem części nie są tanie ale trwalsze (jak zrobisz to na lata) i jak kolega powiedział trzeba dbać i umieć się z nimi obchodzić, wiem bo sam mam MF, pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tym spalaniem to ja bym nie przesadzal bo moj mf 6180(120km) w prasie potrafi lyknac 16l w godzine takze jakiejs wielkiej roznicy w spalaniu nie bedzie, znaczek na masce nie ustala spalania panowie:) wiele jd jest duzo bardziej oszczednych od odpowiednikow np w deutzu ktory to niby jest taki hiper oszczedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus93    0

wiesz, każdy ciągnik spali więcej jak ma ciężko, chodziło mi bardziej o to że zetor żre niezależnie od obciążenia, kolega potrzebuje go do zrywki i układania metrów gdzie nie trzeba ciągle dużego "kopa" z czym wiąze się spalanie. MF może i tyle łyknie ale na pewno nie jak bedziesz nim jechał po drodze lub wykonywał lżejsze prace, tak jak by to było w przypadku zetora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Hahah ale pojechałeś z tą skrzynią zależy od tego czy dbasz o traktor i o samą skrzynie biegów MF 3080 wystarczy do lasu. Traktor musi być zwinny, musi mieć duży promień skrętu i ten MF spełnia te wymagania. A co do zetora to lepszy był by ursus bo ma większy promień skrętu ;D

Jedno zaprzecza drugiemu.zetory i ursusy to ten sam wuj tylko w innym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek3    0

ja bym radził zetorka u nas pare osób ma we wsi i praktycznie nie dokładaja do nich..

 

 

A jakiego zetora byś poradził powyżej 100 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

myślę że zetor 1045 był by dobry i za 50 tys by się go kupiło w bdb stanie ;D 4 cyl 100 km albo 12145 ale ten był by 6 cyl i miałby 115 km i 50 tys to rewelacji by nie było..

Edytowano przez Marcin1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek3    0

myślę że zetor 1045 był by dobry i za 50 tys by się go kupiło w bdb stanie ;D 4 cyl 100 km albo 12145 ale ten był by 6 cyl i miałby 115 km i 50 tys to rewelacji by nie było..

 

A co sądzisz o ciągniku Massey Fergusson 3080, 3085?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

    • Przez Kerson
      Witam mam MF 5430 dyna4 2011r i mam problem tego typu że odpalę wszystko git pochodzi wyskakuje błąd na skrzyni świeci 1 plus miga 4 lub śweci 3 miga 1 stan oleju jest aczkolwiek zauważyłem że czasem pokazuje za mało dolalem raz chodziło dobrze wszystko dzień potem pokazywało że oleju za dużo według miarki z tyłu ktoś miał podobnie ?
      Może przycina jakie zawór albo nie wiem czujnik poziomu oleju?
       
      Dodatkowo zauważyłem ostatnia po przekręceniu kluczyka w miejscu gdzie pokazuje prędkość wyświetla się R8 znika i pokazuje prędkość potem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj